Shinjuku kuroshakai: Chaina mafia sensō (1995)

No... na první celovečerák to špatné nebylo, na druhou stranu nic extra. Je vidět, že Takaši teprve začínal, ještě jeho styl neměl doveden k dokonalosti. Hudba se mi tu celkem líbila, postavy byly správně divné.. krve tu nebylo málo, ale rozhodně to chtělo přidat. Trochu slabší 3 hvězdy.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Jo, tak tohle jsem nečekal... nebo jako čekal jsem, že by to mohlo být dobrý, už jen z toho důvodu, že zde hraje můj oblíbenec Liam Neeson, ale myslel jsem si, že to bude něco s rychlejším tempem, jak ve filmech s Liam známe. Nebudu říkat bohužel, protože tohle byl sice opak toho, co jsem čekal, ale příjemný. Většinou nemám rád mysteriozní filmy, jsou nudný, ale tohle mi prostě sedlo. Liam byl skvělej, atmosféra, která byla navozena hlavně výbornou, fakt úžasnou hudbou, z které jsem skoro slintal blahem. Násilnost tu taky nechyběla, takže paráda. Je tu sice něco, co mě nepovoluje dát 5 hvězd, nevím ještě co.. ale i tak je tohle fakt výbornej snímek. Jsem spokojen :)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Ou, nářez jako sviňa, neskutečnej zážitek a někdo, kdo řekne, že do kina nemá cenu chodit, že si film radši stáhne je totálně mimo, protože tohle zažít v kině je fakt masakr. Leonarda nemám rád, ale tohle je role, která mu sedla, teď toho oscara musí prostě dostat !!! Skvělá kamera, skvostná krajina, fakt nádhera, miluju lesy, zimní krajinu. Brutalita nechyběla a mně se fakt líbila, jsem rád, že i něco takového je v kinech možno vidět. REVENANT nasadil laťku survivalů hooodně vysoko a já jsem zvědav, jestli to někdy někdo překoná a jestli jo, tak ať už to je, protože tohle chci další a další. 99,9% :3

Matrix (1999)

Myšlenka je promakaná, ale zpracování mohlo být lepší, zábavnější. Scéna, která by mě mohla bavit mě nestihne zaujmout, protože je tam chvíli a hned jsme zase jinde, uspěchané, moc mě to nebavilo, zklamání. Přiznávám se, že film vidím prvně až teď, dřív jsem klasiky nekoukal a sci-fi není můj šálek kávy.

Stařec a moře (1958)

Film zpracován dost přesně podle předlohy, ale to je asi tak všechno, co tenhle film má k dobru. Ani jako kniha ani jako film mě to nebavilo, je to skoro o ničem.Chápu, že kniha v sobě má hlubší myšlenku, ale nesedlo mi to. Dost jsem se musel snažit, abych to dokoukl celé. Nedoporučuju nikomu, kdo nechce ztrácet čas, nudit se a nemusí se připravovat k maturitě .

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

No konečně, mafiánská tématika, která mě zaujala a bavila, bez zbytečných zdržujících dialogů, které jsou rutinou. Pořádný akční nářez, který bavil svojí akcí, svým vizuálem, výběrem obsazení, atmosférou. Možná to není na 5 hvězd, ale protože je to první film o Mafii, který mě bavil, tak ho trochu povýším :)

Johančino tajemství (2015) (TV film) odpad!

Co to sakra je ? O.o.. půl hodiny jsem vydržel poslouchat tu trapnou babku s tak hrozně otrávným " čarováním" .. dál už to nešlo, tohle dokoukat nemůžu. Děs a hrůza, nesympatičtí herci, nezajímavá hudba. Tohle už v životě znovu nechci vidět.

Kmotr (1972)

Nemám na to sílu to teď zkouknout celé, mám za sebou hodinu a čtvrt a vůbec mě to nebaví, chápu, že někoho to může bavit, protože tuhle tématiku má rád, ale pro mě to asi není, já to nejspíš dokouknu někdy až na tom budu fakt bídně a nebudu mít na co kouknout.. dávám prozatimní hodnocení 2 hvězdy, možná dojde ke změně časem .. zklamání z tak skvěle hodnoceného filmu :/

Sedmero krkavců (2015)

Opět taková ta klasická česká pohádka a ještě k tomu podle Božky, jistě že jsem se u ní bavil, to nemůžu říct, že né. Každopádně jsem čekal víc, první věc, kterou musím vytknout je ta, že obsazení Zuzany Bydžovské mi prostě nesedlo, já tu herečku nemusím, vadí mi styl její řeči, nerozuměl jsem jí pořádně... Ze začátku jsem měl pocit, že mě bude štvát i obsazení Marthy Issové, ale to se po čtvrt hodině změnilo a nakonec jsem byl za ni i rád,ty její xichty to celkem oživovaly. Odpuzující byla Sabina Remundová, ale to bylo vcelku správně na tu roli, toď vše k obsazení. Začátek a konec mi přišel zbytečně odfláknutej, zbrkle zkrácenej. Na druhou stranu, lepší jak původní verze.

Hana zakari no kimitači e: Ikemen paradise (2007) (seriál)

Jojo, tohle je ten správný příklad toho, co se mi na japonské kinematografii líbí, jejich humor je tak hodně ujetej, ale japonským způsobem, né americkým ( vulgárním), že jsem z toho byl fakt nadšen. Tohle mi prostě sedlo, 90% herců mi tu bylo sympatických, někteří (Tóma Ikuta) dokonce jsou adepti na oblíbené herce, pokud zaujmou i v jiných titulech. Nejsem typ člověka, který by měl rád komedie, ale Japonsko mi dokazuje, že nakonec stejně je určitý typ humoru, který mě potěší, zlepší náladu.