Brzy to přijde (1999)

Ohraná komedie o třech holkách, co jsou typicky rozdělené do "sexuální dračice", "sexuální začátečnice" a "sexuální feministky". Dvě dělají jak sex znají a milují a všechno už zažily a jedna se na vše snaží teprve přicházet. Docela mě zklamal především vzhled hlavních postav, kterým chybělo opravdu hodně do čehokoliv obsahující slovo "sex". Nijak pěkné dívky v takovéhle komedii dokážou opravdu hodně zkazit (resp. nic nepřidají). O trapných vtípkách, ohraných sexuální aktech o tom, jak muži stačí 5 sekund a žena se jen blbě tváří ani nemluvě. Tak jako tak je ta jedna hvězdička snad jen za pár vzdechu a tu blondýnku, která není zas tak tragická....

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Monk není můj přítel. I když jsou některé jeho úchylky dosti směšné a vtipné, jiné jsou povrchní a obyčejné. Celkově vzato je to obyčejný kriminální seriál, kterých tu byla už hromada, pouze s podivnější hlavní postavou. Někomu to bude stačit, druhému ne a já stále raději vidím kriminální tým několika zajímavých lidí, co dokážou pokaždé překvapit (a funguje mezi nimi jistá interakce a skryté vtipy), než jednoho muže, co překvapuje stále dokola velmi podobnými kousky (a vše na konec vysvětlí).

Hitlerova hora (2007) (TV film)

Osobně jsem čekal více o samotném sídle než o jeho okolí a historii příchodu Hitlera a jeho pohlavárů. Přesto dobové záběry například bombardování neměly chybu a z dokumentárního hlediska přinesla Hitlerova hora i mnoho zajímavých faktů a postřehů. Celkově vzato podařený dokument, kterému chybělo trochu více detailů o samotném sídle fuhrera.

Nic než pravda (2008) (pořad)

Nápad zajímavý, i když jde jen o další variaci na "co člověk udělá pro peníze". Někdy mě opravdu překvapí, s jakými příběhy tam přijdou soutěžící a nevadí jim o nich mluvit do kamer a to ještě většinou odcházejí s prázdnou po nejtriviálnějších otázkách. Moderátor byl z počátku měkký, ale začíná přiostřovat, i když kvalita soutěžících je velmi rozdílná. Bohužel je v Česku asi velký nedostatek zajímavý lidí, do kterých by divák většinu věcí neřekl a velký nadbytek lidí, u kterých je to divákovi srdečně a naprosto ukradené, jestli někdy něco ukradli nebo jsou rádi středem pozornosti. Tak jako tak je to ústup od "brutálnosti" americké varianty, kde se se soutěžícím opravdu nikdo nemaže a prostor pro velmi drsné okamžiky i momenty se vždycky najde.

Po stopách Xapatanu (1992) (pořad)

Moje druhá volba po Pevnosti Boyard. Zajímavé prostředí a úkoly, které se bohužel dost často opakovaly a nebyla zachována varianta z pevnosti o obrovském množství úkolů. Přesto jsem se skvěle bavil a hlavně závěr byl vždycky zajímavý nejen kvůli nonstop běhu, ale i samotným záběrům z kamery na hlavě soutěžících.

Tajemství nesmrtelných (2002)

Především romantickým snímkem je Tajemství nesmrtelných i přes využití tématu věčného života, který ve spojením s láskou dostává nový rozměr. Adaptace knihy, o které jsem popravdě nikdy neslyšel je příjemným filmem s překvapivě zvučným obsazením. Mladičká a roztomilá Alexis Bledel každého potěší (v pár scénách je to tedy krásný andílek) a vedle ní třeba William Hurt, Sissy Spacek nebo Ben Kingsley. Herecky není, co vytknout, i když je trochu poznat, že všechny hvězdy jedou na trochu ubraný plyn. Celým filmem nenuceně prochází myšlenka věčného života a jeho významu, které dává pointa filmu netušený rozměr, který potěší snad všechny. Právě závěr mě velmi potěšil, protože byl poměrně netradiční. Co by jste dělali vy, kdyby jste mohli být nesmrtelní?

Quantum of Solace (2008)

Tohle je.... James Bond. Naplno rozhodnutý se pomstít a najít své malé velké množství útěchy. Tohle je ten jediný agent, který má styl, i když neříká vše, co by mohl a ani neukazuje minimálně deset sekund na plátně značku svých hodinek. Nejde o film tradičního bondovského střihu, ale o akční jízdu, v které je Bond postavou, dobře oblečeno, perfektně vycvičenou a s chutí se pomstít. Jistě, příběh by mohl být "trochu jiný" (méně strohý, propracovaný a mohl by dávat trochu více smysl... ale to možná přijde s dalším dílem;)), postavy by mohli mít lepší dialogy (někdy mluvili a přitom obsahově nic neříkali....), střih by se nemusel snažit "být jako v Bournovi" a ta opravdová Bond girl by mohla být hezčí (a ta druhá aspoň jednou nahá, když už je tak pěkně opálená). Bond se nemusí představovat, aby divák věděl, kdo je ten chlap v obleku, co právě zabil 3 strážné. Znáte jeho vkus na oblečení a víte, že nechodí do levných hotelů a to je přesně ten James Bond, jeho kouzlo a jeho síla. Chápu, proč se tenhle film mnoha lidem nelíbí, nečekali takovýhle směr, ale mě se líbí a baví mě a budu se opět těšit na dalšího agenta, který nosí drahé oblečení a (konečně) s ženami jenom spí. Už jen pro tu nejpůsobivější scénu v historii Jamese Bonda během opery Tosca, stojí za to naskočit do téhle jízdy a užít si ji naplno a bez zábran. "Co to piješ, Jamesi?"

Poslední mise (2004)

Ano, stále se i takovéhle filmy točí... Aneb jak si Steven Seagal zase zahrál "člověka, který neexistuje" a mohl legálně obejmout dívku pod zákonem. Krom "stylového" finále je film naprosto tragický, ohraný, nudný a nezajímavý.

Hoří, má panenko (1967)

Žádný jiný režisér nedokázal nikdy vystihnout prostého Čecha tak jako Miloš Forman. Ať je to Hoří má panenko nebo Černý Petr jsou zde postavy z každodenního života. Jednoduchý scénář, skvělé postavy a jednoduchost celého filmu je až zarážející, protože funguje tak přirozeně.

Občan Havel (2007)

Zajímavý a obdivuhodný počin, který byl točen více než 13náct let. To je asi tak vše a proč? Drobnosti ze zákulisí jsou většinou vtipné, ale samotná osobnost Václava Havla pro mě nikdy nebyla tou, o které bych chtěl vidět nějaký podobný dokument. Civilní vzhled a snaha o ukázání "našeho civilního prezidenta" se povedla, ale možná šla až moc do hloubky, kdy prezident ztrácí všechno to "kouzlo" výjimečnosti muže na vrcholu politického systému. Ani časové upevnění není příliš zvládnuté, protože kdo nežil a nezajímal se o události v dokumentu bude zpětně jen těžko odhadovat roky a období, na které odkazuje právě samotný dokument bez nutnosti "ukázat datum". Z dokumentu bych opravdu chtěl dostat více než pár vtipných okamžiků, několik vysvětlení historických zajímavostí a neustále opakovanou myšlenku, že i prezident je prostě jen obyčejný člověk na neobyčejném místě. Nijak tím neshazuji kvalitu, která je svým způsobem nepopiratelná, ale mě nedokázala dostatečně oslovit.