Metropolis (2001)

Hezké japonské anime, které bohužel nemá ani atmosféru ani poutavost původního Metropolis. Při sledování na vás nedýchá staří filmu ani jeho legendárnost. Velká škoda, že tvůrci nevtiskli působivější tvář tomuto dílku.

Mexická jízda (2001)

Film o sladkém životě, ale i o skutečné hořkosti, kterou život vždy přinese. Miluji Cuarónův styl a jeho filmy. Přátelství, láska, muž a žena.... O tom je život!! Ale i humor, erotika, otevřenost a city jsou tady ukázány v pravém světle. Pro mě jasný TOP.

Milionový závod (2001)

Film, na který se podívate jednou a už se k němu nejspíš nevrátíte. Pobaví, ale nepuknete smíchy. Velká škoda....

Mlhy Avalonu (2001) (TV film)

Průměrný čistě televizní film se slušným hereckým obsazením. Jinak televizní nuda.

Moulin Rouge (2001)

Po prvním podívání jsem si říkal, kde všichni berou tak vysoká hodnocení. Asi jsem neměl náladu nebo jiné starosti a tak jsem nechápal tento netradiční muzikál. Na podruhé to bylo jiné. Od prvního záběru, kdy se roztáhla opona, hudba začala hrát a kamera vjela do jiného světa než který znám. Pomalý depresivní úvod byl jen začátkem, poté mě začala mlít obrovská kola Moulin rouge, která drtila mojí čelist, mé oči a uši. Svět pařížské smetánky plný hudby, barev, krásných žen a tance. Sledujete perfektního Ewana McGregora, který dychtí po lásce. Až svou lásku, ztělesněnou Nicole Kidman, potká jako by se zastavil čas. Hudba proudí a vy jen s otevřenýma očima začínáte více a více milovat tento svět ... Zbylých 120 minut je natolik úchvatných a hudebně dokonalých, že s radostí a pokorou prohlašuji Moulin rouge za nejlepší muzikál minimálně posledních 10(20 ... 50 :))) let. Hudebně je tento film opravdu z jiné galaxie. Nespočetně písniček nejen z 90-tých let, ale také něco z 80 a 70 let. To potěší každého fanouška a milovníka hudby. Spojení událostí a hudby je ukázkou neskutečně pevné a citlivé ruky Baze Luhrman. Škoda, že takhle nenatočil i Romea a Julii. Herci jsou vybráni s přesností a jsou úchvatní do jednoho (ať žije Jim Broadbent!). Jsou díla, která ve vás možná nevyrostou po prvním shlédnutí, ale ty které to zvládnou ve druhém jsou možná i mnohem lepší... Koho nezamrazí při Show must go on není podle mě člověk.

Mulholland Drive (2001)

David Lynch se vrací jedním ze svých nejsilnějších snímků na filmové plátno. Svou snahu o navázání na seriálové kvality Twin peaks by rozhodně uspěl, ale díky producentům byl nucený svůj seriál o "snech a iluzích Hollywoodu" přestříhat na jeden film a chvílemi je to možná znát, avšak ani na okamžik atmosféra nepovoluje a nedokážete se dostat ze spárů toho mysteriózního klenotu doby. Herecké osobnosti ať známé či neznámé jsou v režii Lynche úchvatnými postavami, které divák sleduje bez jediného pohybu svého křehkého těla. Jako divák bych měl poděkovat za objevení Naomi Watts, která je úchvatná a hraje jako nikdy(ani předtím ani potom:)). Vše je uhrančivé, pohlcující a maximálně tajemné, takže i temné rohy kinosálu musí závidět Lynchův nekonečný talent na vytváření neskutečných, ale dech beroucích scén.

Mumie se vrací (2001)

Nechápu jak někdo může takto naprosto zblbnout pokračování skvělého filmu!!!! Celý film, je jako horská dráha v které však chybí pořádný příběh. Závěr je jednoslovní tragédie. Takhle hrozné dig. efekty sem dlouho neviděl .... A doufam, že neuvidim (tak nic... Van helsing není o moc lepší) a doufam, že Sommers přestane točit a dá si už na pár let klid....

Mušketýr (2001)

Tolik hvězd v jednom filmu a přesto taková blbost. To je zbytečný film o ničem. Tolikrát odvyprávěno, ale přesto nutí nové režiséry k dalším a dalším způsobům jak jinak příběh odvyprávět. Vělká škoda.

Muž, který nebyl (2001)

Naprosto zvláštní film.... Ne, že bych miloval černobílé filmy, B.B.Thorntona nebo Coenovce, ale tohle je opravdu skvělé dílo.