Zabijáci (2014)

To jsem se zase nechal nachytat místním hodnocením a tím, že je to ze severské produkce. První polovina celkem ušla, i když už tam se začaly objevovat stokrát ohrané věci typu spolčení mocných respektive průsery zlaté mládeže z internátní školy kryté místním šéfem policie. Ve druhé polovině to už začalo směřovat k odpadu. Tu mnohokrát vychvalovanou severskou ledovou atmosféru to nemá, hlavní detektiv (který je ve dvojici s kolegou poměrně neschopný) se tváří permanentně jako pitomec, jedné z hlavní postav bezdomovkyni (potažmo kdysi viníkovi mnoha špatných věcí) se podaří nejdřív zmlátit tyčí detektiva s pistolí a následně i policistu, který pro ni přijde do cely. A uteče díky tomu  z vězení, přičemž ještě předtím zvládne zabít jednoho hajzlíka na balkoně. Celé to není nic jiného než jen další rádobykvalitníamrazivákriminálka, která je spíš takovou telenovelou jen s celkem velkým množstvím násilí a nějaké té nahoty.

Slunce rošťáků (1967)

Lehce naivní a některé scénky doslova legrační (bitka v garáži), ale s atmosférou jakou umí vytvořit jen Frantíci. Taková stará francouzská klasika.

Podfukáři (2013)

Tak jsem se těšil na dobrou oddechovku, u které budu moci vypnout a pobavit se. Dostal jsem přeplácanou, napomádovanou, časem nudící zábavu, u které jsem vydržel do konce jen kvůli zjištění, jak to dopadne. Už z obsahu mně bylo jasné, že ve filmu zřejmě bude spousta nelogičností a i když už to místy bylo do očí bijící a až absurdní, tak mně to nevadilo, takovéto typy filmů prostě nereálné a nelogické věci obsahují. Ale celý smysl filmu, respektive důvod proč se vše dělo a hlavně neustálý kolotoč - "kouzlení, někdo někoho honí - kouzlení, někdo někoho honí - kouzlení, někdo někoho honí" - mě už po hodině začal strašlivě nudit. A jak mám Harrlesona rád, tak tady mě štval. Odpad ne, ale víc jak 1* také ne.

Rampage Ničitelé (2018)

Na tomto výtvoru jsou jediným kladem přerostlá monstra. Vše ostatní je zdlouhavé a nudné, bez tahu na branku, případně úsměvné až trapné - a to dialogy a zejména pak nafetovaný Rock, který v tomto veledíle působí doslova pitomě - na rozdíl třeba od Herkula. Chtěl jsem se pobavit něčím jako King - kong, ale tohle mu nesahá ani po paty.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Ale ano, bavil jsem se a to jsem také od filmu očekával. Cruise nemám rád, ale tady si roli Sealla vystřihnul přímo ukázkově, role mu perfektně sedla.

Ultimátum - Epizoda 2 (2022) (epizoda) odpad!

Po prvním dílu a 1 hvězdě jsem se rozhodl zkusit, zda se to nezlepší. A je to ještě horší... Končím, odpad je naprosto odpovídající hodnocení. Ta snaha o světovost je až děsivě trapná a přitom nic ze seriálu této "světovosti" neodpovídá, ba co víc, je to na opačném konci stupnice.

Ultimátum - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

To je zase slátanina... Naprosto nereálný scénář, pitomé a nepřirozené dialogy - např. rozhovor Koleníka s Geislerovou po telefonu těsně před vpádem Bahula do nemocnice. Mizerný dabing, nechápu proč jsou slovenští herci nadabovaní. Neustále chceme v našich končinách točit něco světového (i když v tomto případě převládají Slováci) a absolutně se to nedaří. Je to strašně šablonovité (už počáteční scéna zachraňujícího Koleníka je doslova etalonem takovýchto filmů) , ta linka s bláznivým synem ministra jen dokresluje snahu o originalitu a nutnost všude nacpat něco "mimořádného" namísto poctivého scénáře a plynulého příběhu. Náhod je až moc - už jen když si přečtu o čem celý seriál bude, tak se o další díl ani nechci pokoušet...

Taxidermia (2006)

Pro mě to nebylo ani odporné, ani perverzní, ale bohužel jenom nezajímavé, nudné a spíš k smíchu. Ano, takovýto film možná člověk uvidí 1x za život, ale že jeden šuká ovar, druhý se přežírá a blije, třetí vycpává zvířata, potažmo svého otce a nakonec se prazvláštně zasebevraždí není úplně běžné, ale v tomto filmu překvapivě působící spíš uspávacím dojmem. Jestli chtěl autor poukázat na skutečnost, že lidé jsou často zvláštní (přesněji řečeno dobytci), tak to je na 1 film sakra málo a nevím proč na to potřeboval takovouto formu, která sice suverénně přebila obsah, ale i tak to celé stálo za...   Nějak jsem nepochopil celé vyznění filmu (pokud vůbec existuje, o čemž pochybuji) a také ta 4-5* hodnocení. Ale ono se není co divit, taková je prostě doba - dnešní "filozofové" a "myslitelé" jsou schopni přemýšlet o sebevětší krávovině a hledat v ní nějakou podstatu a smysl života. Jediné, co opravdu za něco stojí (a možná je to i jediným poselstvím filmu) je poslední věta doktora: "Pro každého je důležité něco jiného. Pro někoho prostor, pro jiného čas." A za to dávám 1*.

Bathory (2008) odpad!

Mizérie, a to pořádná. Po celou dobu jsem si připadal, že se koukám na jakousi taškařici, kterou natočil nějaký začátečník amatér. Film mě absolutně nevtáhl do děje, na nikom mně nezáleželo a od začátku do konce mě to neskutečně nudilo až otravovalo. Špatné herecké výkony, pitomý scénář, místy doslova směšné a místy naopak až k pláči. Stamilióny nejsou nikde vidět, celkově to působí "papundeklově" a amatérsky. Obrovské zklamání, přitom jsem měl na něco s touto tématikou zrovna náladu.