Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020) (seriál) odpad!

Tak jsem zvládnul 1 díl a již nikdy více. Očekával jsem, že to nebude nic extra, ale tohle překonalo všechny moje představy. Děj téměř žádný, je to spíš takový slepenec jednotlivých scén, které mají často působit vtipně. Problém je v tom, že vtipu se nedočkáme, stejně jako aspoň průměrných hereckých výkonů - Kotek je doslova trapný, Polívkové snad nejhorší role, absolutně jí to tady nesedlo, navíc hraje v podstatě ve všech rolích typově stejné podstavy a už to začíná nudit. Jakési "rýpavé" napětí mezi nimi, které by dotvářelo atmosféru seriálu zde taktéž není. Není to parodie, komedie, detektivka, není to prostě nic. Nezáživné, hloupé, dělané "na sílu" bez špetky talentu a absolutně nedůvěryhodné. Jediným světlejším zábleskem je Zedňa.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Už dlouho jsem neviděl film, který by na mě působil tak rozporuplně. Na jedné straně dobrý Farrell a taky Noomi Rapace, i když tu jinak moc nemusím, respektive skoro vůbec. Už samotná zápletka je ale tak pitomá, až to není pěkné - maďarský ing. po příjezdu do země zaslíbené přijde o dcerku díky kulce, která proletěla stěnou a následně i o manželku. A jde se mstít..... No a takovýchto nesmyslů a absurdit je tam spousta, respektive jedna za druhou. Závěrečná Rambo mise to už jen srazila téměř na samotné dno. Navíc se to v druhé polovině začne dost táhnout, ačkoliv akce je celkem dost. Veliké, moc veliké zklamání.

Velká čínská zeď (2016)

Na tomto "filmu" je všechno špatně. A dokonce ani velké peníze narvané do prakticky všeho tomu nic nepřidají. Pitomý děj, Damon a Pascal působí doslova směšně jak dva malí Hobiti, navíc Pascal se celou dobu tváří jako idiot. To stejné velitelka Lin - jako kráva. Strašná spousta nesmyslů a nelogických věcí, mizerný scénář, spousta klišé, film bez atmosféry a šťávy a jak mně vůbec nevadí oddechovky, kde je vše postavené na soubojích s příšerami, tak tady je to 1 obrovská nuda. Mizérie.

Šarlatán (2020)

Ale ano, v pořádku. Není to "pecka", ale viděl jsem konečně český film, který je profesionálně udělaný a v kterém jsou kulisy dobře zvolené pro dokreslení příběhu a zachycení ducha té doby a ne naopak aby přebíjely příběh samotný - jako např. v dalším kousku s Trojanem "Ve stínu". Mikolášek byl určitě zajímavá a i jedinečná postava, ale rád bych se víc dozvěděl o jeho vztazích k vládnoucí garnituře (je to zde jen velmi lehce naznačeno) a naopak o trochu méně o jeho způsobech léčení. Trojana osobně neberu - na rozdíl od většiny mých známých - jako nějakou superhvězdu, ale jako slušného, na naše poměry nadprůměrného herce. A stejně takový je i jeho výkon v roli Mikoláška - slušně odvedené, ale nijak nevybočující z jeho rutinérského hraní. Ostatní výkony aspoň průměrné, výborná byla Jaroslava Pokorná. Filmu by se dalo ledacos vytknout, ale važme si takovýchto počinů. Je to něco mezi 3-4*, dám 4.

Únos (2017)

V podstatě stejně nepovedené jako "Sviňa". Slepenec scén postrádající ucelenost, rozkouskovaný děj a film vlastně ani neměl moc co říct. Stejně jako v případě Svině jen poukázal na korupci a bordel ve státní správě - ale to přece není nic nového. První tři čtvrtiny jsou esencí nudnosti, aspoň v závěrečné čtvrtině se začne něco dít. V součtu zbytečné dílo.

Vampire Hunter D (2000)

Vizuálně zajímavé, ale příběh doslova hloupoučký. Jinak takový mišmaš různých stylů a postav, chvílemi se souboje začínají opakovat a je jich až příliš a také to místy to lehce nudí. Ale pokud máte chuť na animovanou akční oddechovku, tak se to dá. Myslím, že z toho šlo "vytřískat" mnohem víc.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Dávám jedinou hvězdu za souboje s příšerami, ale ani ty za moc nestály. Absolutní pitomost natočená nezáživným způsobem se spoustou hluchých míst - v podstatě kdykoliv, když na obrazovce zrovna nebojovala monstra.

96 hodin: Odplata (2012)

Jednička absolutně TOP záležitost, dvojka naprostý opak. Neesonova genialita byla v prvním díle ještě skousnutelná, ačkoliv už to bylo na hraně. Ve dvojce je to ale totálně za hranou - ten člověk prostě nechybuje a i když už je strašně vidět jeho věk, tak si opět se vším bez problémů poradí. Otcovský přístup tatínka ke své "malé" holčičce je na přesdržku a Maggie Grace je otravná a nesympatická - tedy v této roli. Spousta akce, která je ale nastříhaná stejně zrychleně a zmateně jako v posledních filmech se Seagalem - proč všichni víme. Uvažoval jsem i o odpadu.

Sněhulák (2017)

Severské detektivky a filmy mě zatím úplně míjely, od Nesba jsem četl jen Přízrak a celkem mě zklamal. Když jsem viděl, že dávají Sněhuláka, kde se objeví Harry Hole, tak proč se nepodívat a třeba si opravit názor na autora. Pevně doufám, že kvalita filmu nejde ruku v ruce s knihou, protože tohle je hodně nepovedená záležitost. Jediné co mě zaujalo je severská atmosféra a prostředí, film samotný je absolutně bez šťávy, je tam spousta hluchých míst a scény jsou za sebe postavené bez ladu a skladu jako kostky z domina. Herecké výkony úměrné počasí - chladné a nicneříkající.