X-Men: První třída (2011)

Moji první Xmeni a opravdu příjemné překvapení. Pokud by takto byly zfilmovány všechny komiksové předlohy, tak by nezbývalo nic jiného než zatleskat. Dobře vybudovaný, smysluplný a přehledný děj, dobře typově zvolení herci, dobré triky. Spousta komiksů je po zfilmování přeplácaná akcí, případně připomíná blbost pro děti. Tady je vše správně vyvážené, od všeho je tak nějak akorát a ani chvíli jsem se nenudil. Super.

Klér (2018)

Film chtěl zřejmě šokovat či minimálně překvapit svým kontroverzním tématem. Nicméně to, že církev jako instituce již odpradávna bohužel velice často slouží - pod rouškou skutečné víry - k tahání peněz z lidí, je dávno známo. Do jaké míry jsou věci znázorněné ve filmu blízké skutečnosti se můžeme jen domnívat, ale díky mnoha opravdovým skandálům z minulosti (finanční machinace, úplatky, zneužívání dětí, atd..) zřejmě poměrně dost reálně. Jedna z věcí, které mně vadily, byla skutečnost, že to dle filmu vypadá, jakoby v církvi byli jen samí zloději a úchyláci. Místo očekávaného překvapení se dostavila jen pachuť z rádoby šokujícího filmu, který je ale ve skutečnosti plytký, celkem nudný, i když s několika dobrými hereckými výkony (Braciak, arcibiskup). A závěrečné upálení se spíš jen potvrdilo můj názor na film - snaha o šokující závěr tak nějak vyplynula do ztracena.

Fair Play (2014)

Spíše podprůměrný film, zajímavý pouze tématem. V podstatě vše co jsem očekával, že se v něm objeví, tak se i objevilo. Některé herecké výkony slušné, nic moc scénář, nijak zvlášť mě to nechytlo - film jede celou dobu podle předpokládaného a ničím překvapivého scénáře, neustále se to motá kolem Stromby a výsledku dopujících svěřenkyň, maximálně se tam objeví pár náznaků nějakých osobních vztahů. A je to hodně černobílé.

Pahorek (1965)

Celkem ojedinělý film a to ať už příběhem, prostředím a také samozřejmě tím, že je černobílý. Zajímavé téma, typově dobře zvolení herci, ale v druhé polovině začal film ztrácet dech (a to i díky zbytečnému přehrávání v některých okamžicích), i když napětí to pořád nějaké má. Zajímavé bylo zejména čekání na konec a jak to celé dopadne. Přijde mně, že se tam opakovaly jen 2-3 náměty dokola a to mně prostě nestačilo. Za mě 3*.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

4 hvězdy dávám jen proto, že závěrečné díly postrádaly kvalitu těch předchozích. Nemá cenu to rozpitvávat - ve zkratce se jedná o seriál, který krásným, uvěřitelným a z hlediska úrovně hereckých výkonů, kamery, režie, atd. profesionálním způsobem vypráví příběh Cirkusu Humberto a jeho lidí. Takovéto seriály se už dnes netočí, bohužel...

Miami Vice (2006)

Veliká nuda a nezachraňují to ani Fox a Farrell, které jinak můžu. Stokrát viděné téma a ještě k tomu natočené nezáživným, sterilním způsobem. Usínal jsem u toho.

Fízlové 3: Ve jménu zásad (2020)

U některých filmů chápu naprosto rozdílné hodnocení většiny od mého. U Psů 3 ale ne - tohle má skutečně 75%??!! Už v první polovině filmu mě měly určité okamžiky varovat, nicméně jsem si říkal, že k vystavění příběhu jsou prostě potřeba a tak jsem je "přešel" - Linda ukradne luxusní auto, ve kterém se pak celou dobu suverénně prohání po městě, po 25 letech jde rovnou za místním drogovým bossem, přičemž mu schůzku dohodí jeho starý kamarád od policie, který v klubu v současnosti čistí WC, atd.... První polovina je hodně uspávací a po nadějném začátku pomalu začíná nudit, ale říkal jsem si, že se to pak rozjede a byl jsem hodně zvědavý, co parta stárnoucích bývalých policajtů předvede v honbě za pomstou. A ono se to opravdu rozjede, ale takovým směrem, že jsem si říkal, že větší blbost jsem už několik let hodně dlouho neviděl. Druhá polovina filmu jednoznačně odpad a to opravdu hóóódně veliký. Například - spřátelený policajt dědků v noci vnikne společně s IT specialistou do databáze a stáhnou si záznamy z mučení, načež se během pár minut z ajťáka vyklube hledaný odstřelovač z Afganistánu a přidá se samozřejmě na stranu dědků. A pak TO následuje.... Spřátelený policajt přivolá na odstranění dědků komando, dojde k obrovské přestřelce plné klišé z těch nejpitomějších amerických akčních filmů a absolutně to dorazí závěrečná scéna před domem největšího padoucha policajta za účasti GRU. A vše samozřejmě skončí šťastně pro hlavního hrdinu Lindu, takže to zavání pokračováním. Chtěl jsem aspoň pochválit herecké výkony, které jsou v první polovině výborné, ale následně bohužel začínají kopírovat pitomý scénář - herci hodně přehrávají. Nevadí mně dobře udělané akčňáky a klidně i nesmysly v nich, ale musí to být natočené jinak než tady. Psí jedničku a dvojku jsem neviděl, musím na ně kouknout a pevně doufat, že to bude úplně něco jiného. Dávám 1* za první polovinu filmu.

Sedmý syn (2014)

Dvě hvězdy za příšery, souboje, ženské osazenstvo a Špičáka, ale jinak to za moc nestálo. Bridges zde působí chvílemi dost trapně a nějak mu to nemůžu uvěřit a Barnes je herecké nemehlo. Občas úsměvné momenty, ale ne díky humoru, ale tomu, že jsem se cítil trapně - speciálně soubojové scény a opět několik těsných úniků hlavních "hrdinů" ze spárů smrti. A já měl zrovna tak velkou chuť na nějakou fantasy oddychovku.....

Icarus (2017)

Dokument zajímavý obsahem a zejména tím, jak se ústřední téma - amatérský cyklista zkouší pod odborným vedením dopovat - mění v Rodčenkův útěk do USA a v kauzu celostátní řízený doping v Rusku pod hlavičkou státní moci. Bohužel je ale tím pádem tak nějak nedotažené Fogelovo cyklistické dopování do konce a druhá polovina je sice zajímavá, ale nenabízí téměř nic nového v kauzu ruského dopingu co bychom už neznali - možná jenom trochu detailnější pohled na problematiku. Sice nahlíží pod pokličku metod ruských tajných služeb a to jak manipulovaly se vzorky, ale nemůžu se zbavit dojmu, že toho mohlo být mnohem víc. Ale i tak zajímavé a několikrát mě v průběhu sledování napadlo, zda to takhle nefunguje i v ostatních zemích, nejen v Rusku. Stejně tak dokument nutí člověka dávat si další otázky ohledně dopingu a fungování celého sportovního světa.

Nula nula nula (2020) (seriál)

Podstatně lepší než Gomora, ale zároveň kvalitou dost vzdálené Narcosu. Co se mně v seriálu nejvíce líbilo, tak to bylo herecké obsazení - v podstatě všechny postavy si do svých rolí minimálně velice dobře "sedly". Asi nejvíc mně svými hereckými výkony zaujala americká sourozenecká (filmová) dvojice - Andrea Riseborough a Dane DeHaan. Dalším výrazným plusem jsou vybrané lokace a propojení tří různých drogových světů (Mexiko, Itálie, Afrika), které vytvářejí zajímavý mix a jsou propojeny stejným cílem - 5 tunami kokainu. Seriálu bohužel chvílemi dochází dech a začíná se celkem vléct a také občas sklouzává na úroveň 007 a to zejména v africké části - tam to už je skutečně dost přehnané, těch přestřelek, náhod a mrtvol je až moc. Osobně mně na žádné z postav vůbec nezáleželo - kromě již zmíněné sourozenecké dvojice - a je to stejně jako v jiných seriálech o drogách pohled do světa bezcharakterních sviní. Něco mezi 3-4*, nakonec dám pouze 3.