Bratr Bajrangi (2015)

Naivní, předvídatelné, patetické klišé. Kdyby to natáčeli kdekoliv v západní produkci, film dopadne špatně, ale Indové v tom umí sakra chodit. Krásný, čistý a dojemný film, který pohladí po duši. Kapesníky s sebou.

Krycí jméno Tygr (2012)

Tygr má všechno, co bych od indických filmů čekal. Nádherně přepálenou akci ignorující fyziku i logiku, milou romanci a zábavné tanečky. Navíc hlavní dvojka je velmi sympatická, chemie šlape. Hodnocení objektivně na plný kotel není, chybky se najdou, ale větší část filmu jsem se stejně jenom blaženě usmíval. Z filmu cítím "srdíčko", takže srdíčkem i hodnotím.

Singham (2011)

Těžké hodnotit, film osciluje někde mezi odpadem a 100%. Pokud jde o přepísknuté akční scény a pár dalších věcí, jako je hlavní záporná postava, která neustále nádherně přehrává, řve a valí bulvy (!), nebál bych se použít pojmy jako legendární nebo kultovní. I za kňoura Ajaye Devgana mám chuť napálit do hodnocení poctivých 5 hvězd. Ale pak si vždycky vzpomenu, že je to i na indické filmy celé až moc roztahané, hudební vložky překvapivě naprosto nudné a humor občas sklouzává někam do rovin taškařic Zdeňka Trošky, bohužel. 70%

Prvních 100 (2014) (seriál)

Post-apo Beverly Hills 90210, vykradený a splácaný Fallout se Šíleným Maxem dohromady, většinou nechtěně velmi zábavné. Zvraty a posuny v ději často nad rámec zdravého rozumu (rozuměj psaní scénáře musela být jedna velká párty s nekonečným přísunem drog a chlastu)... Ale především sakra zábavné guilty pleasure jak svině. Co na tom, že se "Stovka" s logikou (v tomhle seriálu sprosté slovo) minula o světelné roky. Těším se na šestou řadu a zařazuji mezi oblíbené seriály.

Bronson (2008)

Groteskní portrét jednoho šílence, který chtěl být jenom slavný. Hraní mu nešlo, zpívat neuměl... tak začal mlátit lidi. Charles Bronson - nejslavnější a nejnásilnější britský vězeň. Refnův rukopis (dlouhé záběry do tváří, červený filtr) jde cítit, byť se zde drží relativně při zemi a je otevřen širšímu publiku. Před čím je třeba smeknout je výkon Toma Hardyho a jeho one man show. A taky před, jak se stalo zvykem v Refnových filmech, skvělým, lehce crazy soundtrackem. Nebyl jsem z toho úplně unešený, přesto velice zajímavý a originální film.

Pod kůží (2013)

Kolekce působivých dlouhých záběrů a skvělé ambientní hudby, jejichž smysl dohromady mi zůstal utajen...

San Andreas (2015)

Já tomu dám snad i 4**** Nádherná ukázka toho, jak Amíci ve filmech rádi ničí svoji domovinu, aby ji mohli znova vybudovat. Je to přesně tak tupé, aby každá druhá hláška byla neuvěřitelně předvídatelná, stejně tak i ta věc, co se tváří jako děj. Koncentrace všemožných klišé (hledání dcerky, dřívější rozpory rodičů, Ray se vyrovnává se stigmatem minulosti, atd.) je prostě tak velká, že se musím smát a bavit se tím, co ti panáci za 5 minut asi zase předvedou. Celá města jdou k zemi, ale nakonec stejně zavlaje ohořelá vlajka ve zpomaleném záběru (pro jistotu hned 2x) a hrdí Američané při západu Slunce hledí vstříc novým zítřkům... dokud nepřijde další zemětřesení, tornádo nebo nevybouchne Yellowstone... Mě se na to všechno pěkně kouká, Emmerich má důvod k zamyšlení. A kdo chce brát tenhle film vážně, ať dá rovnou odpad a neztrácí tady 2 hodiny svého času a života, o tom tenhle film není.

Jurský svět (2015)

Příjemně nostalgické, přitom nové a svěží. Nečekal jsem to, ale na dvě hodiny jsem se cítil zase jako malý kluk, který poprvé kouká na Jurský park. Čert vem přepáleného dinosaura ze zkumavky i s raptory.

Spása (2014)

Westerny nejsou moje parketa, obzvlášť ty ultra klišé o odplatě, ale když tam hraje nasraný Mads Mikkelsen (a Eva Green), člověk udělá výjimku. Od Dánů jsem sice čekal více rozmlácených ksichtů, možná i nějaké to vyhřezlé střevo či mozek, ale i tak dobrý. 75%

Predestination (2014)

Povídku jsem nečetl, ale klobouk dolů před Spierigy, že měli koule to takhle pořádně zacyklit :) Povinnost pro všechny, kdo někdy chtěli potkat své budoucí nebo minulé já, změnit minulost i budoucnost a tak vůbec cestovat časem ;)