Lovec trolů (2010)

Z počátku velké zklamání, ale pak jsem prokoukl (:-), že tenhle film tvůrci nemysleli až tak vážně a celé to pobíhání po lesích a pláních Norska mě začalo bavit. Nevím, kolik na tenhle film dostali peněz, každopádně si za to, co vytvořili, získali můj respekt. Kvelertak při závěrečných titulcích taky potěší.

Tři mušketýři (2011)

Anderson se musel inspirovat filmy Zdeňka Trošky, protože jinak nepochopím, jak mohl natočit tuhle frašku. S přimhouřeným (jedním) okem dávám 2** za Madse Mikkelsena, který bude mít koule vždy i v sebevětší hovadině.

Souboj Titánů (2010)

Místy k smíchu, ale pobouřen nejsem. Nejspíš proto, že jsem tušil, do čeho jdu. ...Do amerického lunaparku.

Blikající světla (2000)

Pro někoho černá komedie, pro někoho gangsterka, pro mě především únik od šedé každodenní rutiny a splnění jednoho velkého chlapského snu. Ústřední čtveřice zpočátku působí jako parta bezejmenných a beznadějných trotlů, ale během filmu si získávali mou náklonnost, až jsem si je naprosto oblíbil (Mads Mikkelsen opět jak násilnický pošuk exceluje). Možná jsem divný, ale i přes nemalou porci vystřílených kulek, krve a libových černohumorných fórů ve mě film zanechal na dlouhou dobu příjemný pocit pohody.

Thor (2011)

Tohle mohl být propadák roku, naštěstí Kenneth Branagh ví, co dělá. Nezdržuje se zde psychologickými rozbory hlavních postav, nepitvá scenáristické kličky tak, až z nich nic nezbude. Jde na to jednoduše a přímočaře, což pochopitelně nemusí sedět všem. Thor je upřímný, zábavný fantasy komixák, kterému nechybí tempo, akce, vtip a ten zbytek není tak nějak důležitý.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Mrazivé a syrové...Podobnou atmosféru jsem u filmu již dlouho nezažil. Byť bych ocenil ještě temnější závěr, je pro mě tenhle film o chlup lepší než tématicky podobné 8mm nebo Sedm. Hodnocení: 90% btw: Taky už chápu, proč si Ridley Scott vybral do hlavní role svého nového filmu Prometheus právě Noomi Rapace. Ta ženská je zde děsivá, zneklidňující a svým způsobem krásná zároveň, jakoby ani nebyla z tohoto světa. Za její postavu zaokrouhluji nahoru a dávám plný počet.

Jonah Hex (2010)

Byl jsem hodně naivní, když jsem doufal, že Jonah Hex nebude tak špatný. Omyl. Tenhle film je mizerný až hanba. Scénář a dialogy jsou na úrovni béčkového TV seriálu a o zbytku je ztráta času něco vůbec psát. Malkovich se musí ještě teď bít do hlavy, čemu se to vlastně upsal.

Princ a pruďas (2011)

Namísto velmi zábavné ptákoviny laciná a často nudná konina. Nic víc, nic míň. A navrch tuna opakujících se fórů o genitáliích...

JCVD (2008)

Parádní sebeparodie na hranici skutečnosti a fikce, které nechybí lehkost a vtip. Osobní zpovědí Van Damma film zase získává potřebnou hloubku. Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale Jean-Claude je vážně solidní herec. Nebýt několika zbytečných hluchých míst (mohlo to být klidně o 5-10 minut kratší) bylo by to jasné maximální hodnocení.

Sucker Punch (2011)

Transformers mi najednou přijdou jako intelektuální zábava pro knihomoly... Od Sucker Punče jsem čekal přinejmenším sexy bezduchou zábavu a ani té tady moc nebylo. Akce je ve filmu sice docela dost, ale je strašně samoúčelná a brzy začne nudit, protože zde chybí cokoli, co by všechen ten popkulturní fetiš (?) drželo pohromadě. Když už i modelky nacpané do těsných oblečků netáhnou, je to věru špatné...