Stranger Things (2016) (seriál)

Geniálna prvá séria! Unikátna, nikde pred tým nevidené! S postavami súcitíte, držite všetkým palce a ked sa nakoniec všetci stretnú divák je vo vytržení. Perfektná hudba dokresľuje už aj tak desivú atmosféru. Dokonalá práca. To sa však všetko v dalších sériach zmenilo. Alebo skôr nie? Na začiatku všetkých sérii je všetko v poriadku, nastane problém, skupina sa rozdelí.  Všetci pracujú na tom istom aj ked o tom netušia. Vzťahovky medzi detskami sú otravné a tak to pokračuje, samozrejme aj dalej, lebo už sú puberťáci, tak čo iné by ich malo zaujímať? Ku koncu sa skupina opäť nájde a "spolu" ZNOVA zachránia svet. El si zaheiluje, vytečie jej z jednej nosnej dierky heroicky krv, poriadne si pokričí a ked už je na pokraji síl a "zdá sa", že je nahratá a zlo vyhrá, prídu kamaráti a presvedčia ju, že je stále silná, má pre čo bojovať a všetci ju majú hroooozne radi. Naberie druhý dych, zaheiluje pre nás druhý krát, pokryčí si a súboj zavŕši krvou vytečenou aj z druhej nosovej dierky. Svet je zachránený... počkať chvíľu. Hovno, dalšia séria na obzore a diváci, ktorí sú ochotní pozerať recyklovanú prvú sériu stále dokola len so staršími hercami.

První krev (2022) (seriál)

To bola učinená hrôza! Mala som dojem, že pozerám Batwoman medzi upírmi. Hrozne som sa na tento seroš tešila, ale totálne ma sklamal. Tie dialógy sú až desivo sprosté, súboje ako by cvičili päť minút pred natáčaním a tie dve holky spolu vôbec neladia. Ach... Jedna hviezda iba pre Sarah Catherine Hook, ktorá je všade nesmierne rozkošná a ako jediná z mladých hercov tam aj dobre hrá.

Ta pravá (2022)

Podľa mňa tento film hetero človek skrátka nedokáže dosť oceniť. Sú v ňom totiž pre nás výrazné odlišnosti od toho čo vídame. Všade sú len comig- out veci a rom-com filmy (spočítam ich na prstoch jednej ruky), sa skrátka vždy zaoberajú práve takouto tématikou. Bolo osviežujúce vidieť život, ktorý sa netočí okolo strastí a radostí (hlavne strastí) comig-outu, ale užiť si film aký vídame pri heterosexuálnych dvojiciach. Jasné, že bol predvídateľný. V poslednom čase je predvídateľné úplne všetko, a tak ak sa človek povznesie nad očividnosťou deja, film si vychutná a celkom dobre sa pobaví. Pre nás je však omnoho výraznejší než pre tých ostatných.

Red Notice (2021)

Indiana Jones v novom šate s tým dobrým - vtip, sympatický a kvalitný herci, kamera aj hudba, no aj s tým vážne zlým. Otrasne predvídateľné, akčné scény neskutočne otrasné, hlúpe a príliš nerealistické. Najsmiešnejšie mi prišlo, že vždy boli po ruke tie správne veľkosti oblečenia. Pri Dwayneovi Johnsonovi sa to skrátka nedá nevšimnúť a nesmiať sa nad tým.

Zhoubné zlo (2021)

To bolo tak smiešne. Ak sa niekto pri horore chce smiať, rozhodne po Mníške odporúčam toto. Samozrejme, je to myslené v tom najhoršom slova zmysle. Všetko pôsobilo ako so sedemdesiatych, osemdesiatych rokov, či sa jednalo o strih, atmosféru miest, kameru, dokonca herecký výkon pôsobil ako keby nevedeli hrať. O nezmyselnosti niektorých scén ani nehovorím. Už od samotného začiatku mi bolo jasné, že to nedopadne dobre. Hlúpe dialógy kraľovali v každej scéne už od začiatku. Ak sa na to mám pozerať, ako na film, ktorý svojou existenciou chce uctiť staré filmy, ktorých sa dnešný divák už nebojí, pretože videl kopec horších vecí, tak chápem prečo je tak hrozný. Čo sa postáv týka, nech sa dialo čokoľvek, chceli ste vidieť, že tie tupé hlavy umrú. Rozhodne to nie je jeden z filmov, kde hlavnému protagonistovi držíte palce, práve naopak. Záverečné prekvapenie a celkové vysvetlenie toho čo sa tam deje, bolo prekvapivé, skutočne nečakané, ale ani v najmenšom to nezachráni celkový dojem.  Ak sa pri horore nebojím, nie je dobrý.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Skvelý film! Od začiatku až do konca nečakáte vôbec nič z toho čo sa stane. Dej, hoci sa zdá byť predvídateľný, nie je. V skutočnosti je veľmi veľmi nečakaný a realita okamihov, ktoré sprevádzajú hlavne postavu Madsa Mikelssena je o to smutnejšia a šokujúcejšie, že je tak nečakaná. Ostatné postavy sú hlavne pre odľahčenie, no každá z nich má hĺbku a dokonale zapadá do príbehu.  Humor v tomto filme z neho robí čosi, čo sa len tak nevidí, hlavne ak ide o pochmúrny dej, ktorý dominuje v celom filme. Nakoniec je nesúrodá partia ľudí ako rodina, ktorú dalo dokopy nešťastie a osobné tragédie.

The Prom (2020)

Najskôr, a to je pri takýchto filmoch najdôležitejšie, sa musíte odprostiť od nezmyselnej a nerealistickej pozitivity, ktorú si od začiatku do konca nenechá zobrať, čo je v istých momentoch neskutočne otravné, ale je to muzikál a k tomuto žánru to skrátka patrí. Inak je film veľmi pekný, hudba chytľavá, kamera skvelá. Vadí mi, že toľko priestoru majú hviezdy kde samozrejme kraľuje Meryl Streep, ktorá je v tejto postave dokonalá ako vo všetkom, ale menej by jej neuškodilo, hlavne keď by sa film mal viac zamerať na hlavný pár, ktorý tam mal zopár štekov. Ešteže tie dve majú medzi sebou takú dobrú chémiu, inak by sa ich vzťahu vôbec nedalo veriť. Rovnako tak priestor zaberajú piesne postáv ako je riaditeľ školy, ktorého pieseň bola asi najslabšia z celého muzikálu a najmenej potrebná. Na vedľajšiu postavu mal priveľa priestoru ktorý sa dal využiť lepšie. Mňa, napriek všetkému film neskutočne bavil, bol vtipný, bol smutný a všetko medzi tým.

Philip K. Dick's Electric Dreams (2017) (seriál)

Najskôr hrôza. Až neskôr sa to nádherne rozbehlo. Od začiatku však je nádherná atmosféra. Každé prostredie perfektne zachytáva daný príbeh. Posledná časť trochu sklamala. Škoda.

Noví mutanti (2020)

Pre mňa osobne po Loganovi najlepší X-men film (ak nepočítame Deadpoola samozrejme). Nenudila som sa, nič nepôsobilo strojene, odhaľovanie nie len schopností mladých mutantov ale aj o čo tam vlastne ide bolo pútavé a bez nudných pasáží. Postavy sa držali svojich charakterov, všetci mali dostatok priestoru. Divné a o to horšie bolo aj to, že na piatich mladých mutantov dávala pozor jediná doktorka. Trošku mi chýbala lepšia hudba, ktorá by podčiarkovala atmosféru, ako hororovú tak aj akčnú. Nesnažili sa o veľký film, čo bolo príjemné a filmu to podľa mňa dosť pomohlo.

Mulan (2020)

V prvom rade a v komentári dištancujem od animovanej predlohy, až na poslednú vetu. Od začiatku je jasné, že efekty nie sú až také dobré ako by človek od podobného filmu čakal, hlavne herci snímaný na koňoch z blízka či dedina, v ktorej Mulan žije. Mohli vyťažiť viac vtipu z toho, že sa žena prezliekla za chlapa a bojuje v armáde. Hlúpo pôsobila aj pasáž s lavínou a záchranou jej spolubojovníka. Skvelá bola však hudba a nádherné výjavy prírody. Tie pôsobili skutočne veľkolepo. Hlavný záporák vyzeral desivo, pôsobil silným dojmom. Cisár mu ale zabil tatka tak sa išiel pomstiť. Klasika, pre diváka nulová motivácia. Motivácia držať Mulan palce a zachrániť cisára rovnako nulová. Nedokázali ma ako diváka presvedčiť, že ho Mulan musí zachrániť. Skôr som cítila, že má omnoho väčšiu motiváciu utiecť s tou bosorkou, ktorú rovnako ako Mulan, celý život podceňovali. A nemôžem si pomôcť, ale ak by netlačili tak na serióznosť a Mushu by tam bol, mohlo to byť lepšie.