MOST! - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Ilono, na kozy jsi vyhrála tak už můžeš vypadnout.. Jo, je to dobry.

Rapl - Exekuce (2019) (epizoda)

Když na scéně není Hynek, je to úplný odpad. Mezer ve scénáři ve smyslu "takhle by to neudělal ani retardovaný tučňák" bylo snad víc, než v celé první řadě. Vidím velký špatný a druhý díl to musí setsakramentsky vylepšit, abych dočkal třetího.

Bohemian Rhapsody (2018)

Proč řešit, jestli je film “lepší než Forrest Gump”. Proč řešit blbosti typu “ale ten film mohl být úplně jiný” (omg vážně?). Žánr taky není “sdíravá reflexe problematické osobnosti” ani “dokument jdoucí až a dřeň” ale “feel good hudební biopic”. Kriteria jsou tedy trochu jiná – například: V imaxu se po něm tleská. Raketově vzroste počet přehrání original koncertu na youtube. Lidi zvažují, že si to půjdou dát v kině ještě jednou. 14 dnů jedu v Deezeru Queeny a nejsem v tom sám. Film, který tohle dokáže prostě JE 5*.

Tropická bouře (2008)

Totální blbost, ale už kvůli několika 200% flákům a opravdovému překvapení, když v závěrečných titulcích naskočí jméno mofo producenta (ne, fakt jsem ho nepoznal) je to za 4.

Blade Runner 2049 (2017)

Naprostá paráda, kdy jsem si při filmu říkal xkrát, že je v podstatě filmově špatně, třeba moc rozvláčné a tak - ale to mě jen donutí "snížit" hodnocené ze 150% na 100%.... Protože něco tak futuristického a svým způsobem cizího jsem hodně dlouho neviděl. Z původního Blade runnera si bere hodně, včetně rozvláčnosti - ale ono to tak nějak má být. V těch chvílích je čas vnímat to prostředí a přemýšlet - a na mě to funguje. Uvidíme napodruhé:)

Masaryk (2016)

4* za film, a zbylou * jako vyvážení bandy trollů, kteří sypou rozezlené odpady, aniž by film viděli... Scéna v opeře, scéna mobilizace - prostě filmařsky Masaryk opravdu funguje. Neptám se (jako u ostatních českých filmů) proč tam je ten nic neříkající záběr na vodu, protože mi tam sedí a tak nějak tam měl být. A není nic neříkající. Nechoďte na něj s popkornem, je to komorní drama. Ale jděte na něj.

Trpaslík (2017) (seriál)

Je to satira? Je to sitkom? Co to vlastně je? Nevím, ale dost se mi to líbí. Herci si absurdní role vyloženě užívají, od pana Nárožného nahánějícího jezevčíka s korkovým špuntem v ruce až po Michala „ty vole Litvínov“ Suchánka. No jasně, nejvděčnější je Martin Hofmann, na scény s ním se vyloženě těším. Ani se nedivím, že tenhle scénář neodmítli ani herci, kteří si dost vybírají. Jediné co úplně nechápu je jak seriál míjí tak velkou část zdejšího osazenstva. Doufám, že to nejsou mlaďoši, protože jestli jo, čekají nás sakra nudné časy…

Bohéma (2017) (seriál)

Tady hrozí, že ten seriál fakt dokoukám. Hodnocení po prvním díle, abych vyvážil ty mladé hatery... Asi je ale potřeba vidět dost starých ČB filmů, aby se dalo pobrat.

Comeback (2008) (seriál)

Po Czech Stehu už fakt musím říct - dost dobrý. Slabší části a někdy ochotnické party odpouštím lehce, levná výprava mě neuráží, vždyť skvělých fórků není nikdy dost. Úplně nechápu zdejší hate, tohle je kultovka. (snad se to v dalších dílech tolik nezkazí)

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Film samotný za 4*, jedna navíc za bohužel asi navždy aktuální téma. Ne vždy se v porotě najde ten jeden (z dvanácti rozhněvaných mužů) a tak k odsouzení člověka k smrti netřeba důkazů. (viz Kramný) A vždy se dá spolehnout na manipulaci lůzou, jakkoliv to slovo nerad používám. Ale jak chcete říkat někomu, kdo proti lidem jiného názoru jde s řevem, kamenem, v ubožácké "férovce" a s kudlou schovanou za zády, just to be sure..