Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Až moc na jistotu.. V podstatě přeskádané 4+5+6 bez jediného překvapení (všechno tu už bylo). Recyklát. V podstatě každá scéna je odněkud vypůjčená a jen maličko přeměněná. Není to málo, JJ ? Přitom postavy by byly zajímavé, i základní příběh pokud by byl mnohem vyčistěnější, vypointovanější a ********* neproběhlo jen tak jakože mimochodem. I ve staré trilogii měl člověk větší pocit ohrožení. Tady je to jak hra hraček. Někdo už to tady trefil dobře - dobrej pilot k seriálu, kde je druhej díl, kde by se to fakt rozjelo? Aha, to byl film?

Ztraceni v Mnichově (2015)

Hodně zvláštní ale hodně chytrý film. Bylo by super kdybychom pochopili celou analogii a konečně začali něco aktivně dělat. Za naše problémy vesměs nemohou ani Francouzi, ani Němci, ani uprchlíci ale ani rasisti - ale jen a jen my sami. Nebo ze všeho chceme vždycky jen tak nějak vybruslit, že to hodíme na někoho jiného?

Autobazar Monte Karlo (2015) (seriál)

OK, po čtyřech dílech musím konstatovat, že zvítězila trapnost a demence scénářů nad občasným vtipem. Dooost slabý...

Ghadi (2013)

Myslím, že pokud máte rádi "svěrákoviny", zaujme vás i tento trochu exotičtější film.

Whiplash (2014)

K super výkonu se dá spíš dokopat, než prochválit. Krásně přímočarý, dobře vymyšlený a dokonale přesně sedící film, který se snad i musel hrát sám. Budu ze všech sil fandit na Oscarech! A ještě jsem měl jako bonus ten spiklenecký pocit z utěšeně naplněného sálu v den, kdy se všechny pipky Prahy slétly do těch okolních sálů na přehypované péčko pro mamčy - dokonalý kontrapunkt.

Memento (2000)

Naprostá paráda. To žejsem mohl film vidět v roce 2015 a přišel mi originální znamená, že je i nenapodobitelný. Bravo.

Interstellar (2014)

Hele - prostě vemte všechny co znáte a jděte na to do kina. Fakt. Těch pár lidí co se tu bude ošívat že to není tak úžasná (nuda) jako 2001 Space odyssey (a přitom dala bezmozkové Gravitaci 4 nebo 5*) ať si prostě chrápe u klasiky. Vy si dáte zas po letech trochu té filmové magie.

Kurz negativního myšlení (2006)

Když se na to podívám za dva dny dvakrát, tak to prostě na 5 hvězd je. Takhle nějak si představuju "festivalový film". Komentáře ala "po odborné stránce neuvěřitelné" asi nikdy s nikým na vozíku nikdy ani nemluvili. Mně to přijde naprosto přesné..

Díra u Hanušovic (2014)

Žádná velká legrace se nekoná, život v prdeli světa prostě nějak plyne. Hodnotit jako film je těžké - takže za tři podle klíče "znova vidět nemusím, ale z nějakého důvodu jsem rád, že jsem viděl".