Ukradené Vánoce (1993)

"What's this?" Perfektní hudba, animace, zajímavý, i když prostý, příběh. Selick se sice může zbláznit, ale prostě nezapře, že tenhle film je Burtonovo dítko.

Život Briana (1979)

Vrchol filmové tvorby partičky cirkusáku z Anglie. Řada kultovních scén (mými osobními favority jsou grammar naz...říman a diskuze, co dobrého přinesli římané) a asi nejlepší satira na téma nábožentsví.

Dokonalý trik (2006)

Soupeření dvou mágů, které má daleko k nevinnému hašteření. Opět vynikající duo Bale, Nolan, vyzdvihnout ale musím i Jackmana, který je Baleovi téměř rovnocenným soupeřem. Mistr vedlejších rolí Caine je v tomto filmu krásně pragmatický, Scarlett tak trochu upozadněna. Sympatické je i to, že nám není jeden z hrdinů předhozen jako "klaďas" a druhý jako gauner, takže toto škatulkování závisí čistě na nás. Mne osobně se během filmu několikrát změnilo, až se nakonec před závěrem ustálilo někde mezi, aby pak bylo závěrem úplně překopáno.

Spalovač mrtvol (1968)

Životní role Rudolfa Hrušinského, neskutečná atmosféra a jedna z nejlepších knižních adaptací.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jestli nějaký film naplno splňuje definici slova "kult", je to tento snímek. Film až po střechu naplněný kultovními scénami, kultovními hláškami a kultovní hudbou.

Říše slunce (1987)

"Jako by bůh fotografoval." Tradiční téma v netradičním prostředí. Pohled na období 2. světové války i z jiné perspektivy, než evropské nebo americké. Bale už zde odhaluje zárodky svého talentu, o Malkovichovi snad ani netřeba mluvit. Příběh je prostý, ale o to víc podmanivý a působivý. Trochu Pianista, trochu Král Krysa, trochu Shawshank, v každém případě nezapomenutelný zážitek. 100%

Arakain: 20 let natvrdo (2003)

Nic moc playlist, po hlasové stránce notně opotřebovaný Aleš a otřesný střih (nesedící hudba a záběr na Žežulku snad 2/3 celého záznamu) i kamera (nebylo tam těch záběru na Brichtu házejícího hlavou málo?).

ČT Live - Arakain (2007) (koncert)

Mirek Mach je asi prokletý, jinak ale vynikající památka na výjimečný koncert.

Fontána (2006)

Zfilmovaná poezie...tři příběhové roviny, kdy není jasné, jak na sebe navazují, či jak se ovlivňují, úžasní Hugh i Rachel, nádherná hudba, vizuální orgie. Scéna úmrtí je jedna z nejdojemnějších, kterou jsem kdy viděl. 95%

Na vlásku (2010)

Renesance Disneyho. Zábavný film se sympatickými hrdiny a ačkoliv je dělaný v počítači, neztrácí nic z poetiky starých ručně kreslených disneyovek. 80%