Miláčku, zmenšil jsem děti (1989)

Ano , dá se, ale svá nejlepší leta to má za sebou. Přežil tento film svojí dobu, jak chtěl? Myslím, že nikoliv.

Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál)

Ano, je to milé a poměrně slušně udělané, ač mi to přijde, že to je seriál 10 let starý. Ale je to celkově dost? Není lepší zůstat u té milé knížky co si budu luštit v klidu postele a lampičky? Nějak na dnešní dobu a na nabitost dnešních seriálů - po pár epizodách dávám ruce pryč..

Barbie (2023)

Chtěl jsem si udělat názor, ale ne, skutečně to nejde,..není to vtipné a když se k tomu přidá ten bolavý vizuál. Ne. sice z toho asi autoři vymáčkli maximum, ale tento film skutečně nemusel vzniknout..

O těle a duši (2017)

Moc pěkné, moc silné, moc poetické, pěkně maďarské a na to jak je umělecké, tak se ani nenudíte. jo, proč ne..

The Playlist (2022) (seriál)

Je to takové lehce pohádkové a naivní, ale poměrně mě oslovila forma zpracování a trochu toho umělečna, ačkoliv někdy skoro kýčovizého. Jako prostě je to na hraně, ale aspoň celkově odlehčeně a zajímavě. Jako ok, silný nadprůměr.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Je to prostě skvělé, vtipné, trapné, intenzivní. Některé ty scény a dialogy jsou prostě geniální a ty herecké výkony... tak přirozené a pravdivé, ano, toto je filmařina.

Adelheid (1969)

Těžké, poměrně ale vás vtáhne do děje, nenudíte se, ač minimalistické, přesto, příliš otazníků a příliš informací mým znalostem chybí, abych mohl mít plnohodnotný zážitek.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Jako četl jsem předlohu a snažili se to vměsntnat slušně a ani si příliš nevymýšleli. Přidali více kýče a namísto té knižní realističnosti vsadili více na romantiku a bohužel i kýč. Ale přesto - zpracování knihy slušné a to se často nestává a tak hvězdu spíše nahoru. Pro dámy, proč ne..

Po stopách krve (1969)

Tolik skvělých přirozených hereckých výkonů a do toho taková snůška naivity a průměrnosti a průhlednosti. Škoda, závěr to ze 4 hvězd shodil na 3.