Fish Tank (2009)

Dobrý vhled na okraj anglické společnosti. Avšak jinak se ničím nevytyčující příběh. Že bych někomu tento snímek doporučoval, to tedy ne. 6,5/10

A-Team: Poslední mise (2010)

Toto osobně mě dost nudí. Bezbřehá akce. A trochu už moc. Ano, pokud by humoru bylo více - viz scéna s tankem. ok. Ale zábavy bylo málo a já jen s podivem říkám: "komu se tyto filmy líbí??". 5,5/10

Svět podle Prota (2001)

No, co na to říct. Přesvědčivá Spacey, sic se mi na tuto roli vůbec nehodil. Škoda také detektivního hollywoodského středu - to už všichni xxxx krát znáááme. Jinak takový mix Přeletu nad kukaččím hnízdem, Men in black a nějaké té americké krimi. Celkově ale relativně originální a především první polovina zábavná. 3 hvězdy by byly asi nefér. 7/10

Prokletý ostrov (2010)

Krom hrozných a laciných triků 3.katergorie (proč?), se na film kouká velice dobře. Takový horsší Shining a něco na způsob Dokonalý trik, kde nás autor tahá za nos a dělá si s námi co chce, aby nás v napětí dovedl k totálnímu zvratu. Není to můj upředňostnovaný typ filmů nejenenom s přihlédnutí, že zpětně či nejlépe při druhém shlédnutí se dají dohledat desítky chyb. Ale napětí mě napiustilo, takže jako ošálený divák musím být nejspíše spokojen. Více schizofrenický a paranociký film jsem snad neviděl - neusínalo se pak dobře. :) 8/10

Sin Nombre (2009)

Svižný úderný snímek z prostředí, které má snad každý rád. Zábava. 8,5/10

Kuky se vrací (2010)

Začátek a zápletk děs běs. Poté, co si člověk v lese zvykne - úžasné. Krásné, vtipné, originální - chce víc a víc. Po několika honičkách a zbytku děje odehrívajícího se na 4 kolech. Nuda. Parodie na star wars či indiana jonese? Zároveň i příběh nabízí běžný stereotyp ("Nine - 9"?). Ale pravda co pro děti vymýšlet složitého. Nakonci už se člověk skutečně trápí, opakuje se a prodlužuje a těch 90 min ne a ne utéct. I tak krásná kamera a výtverné triky. Originalita. 7,5/10

Kick-Ass (2010)

Tneto server a jeho uživatelé, kteří ho tvoří, bohužel pro mě ztrácí na významu. Nechat se ovlivnit vsokým hodnocením a poslat mě na tento průměrný film. To se teda nedělá. Špatná rádoby parodie. Začátek slušný a člověk se skutečně těší kudy se to vše vyvine. Brzy je však vše jasné a navíc nás režisér natahuje zbytečnými záběry a scénami. To co dlouho vypadalo na slušný crazy film skoro až v Evropském stylu a vyvrcholilo prvním vpadnutím malé killerky do drogového doupěte, spadlo a až do konce plavalo v Hollywoodských sr....ch. No jo, pan Cage zase nezklamal - pravda -jeho obsazení je zárukou - bídy. 6/10

Sherlock Holmes (2009)

Něco se povedlo více, něco méně. Město a atmosféra mnohokráte krásně zobrazeno, tak kde ale cit a jemnost přehlušilo už příliš mnoho počítačové techniky, to už nebylo na koukání (poslední scéna na Tower Bridge). Příběh klasický, moc chemický - od začátku jsem se skutečně nemohl dočkat na závěrečné vysvětlení plných neznámostí. Proč ne něco bližšího člověku alias Colombo? Jak hodně s nadhledem a vtipné vyzobrazení (sic k smíchu tam skutečně nebylo nic) Sherlocka slušné. Tím pádem i obsazení herců - sic mě přdevším Law nešel překousnout. Každopádně plno spádu, plno povinné hollywoodské osonovy, nitě, gradace atd... Na pomezí 3 a 4 hvězd. Za tu stále lehkou nadprůměrnost a v rámci doporučení za 4. Pro američany super, já už na dvojku nepůjdu. 7/10

Nestyda (2008)

Vhozené peníze, vyhozený čas. Film o čem? Prázdný, nevtipný, podivný a stupidní. Ajajaj. Pěknou muzikou s vše zachránit nedá. To není Nestyda, ale Ostuda. 4/10

René (2008)

Pěkné. Možná víc práce, než jaké je vyznění a co z toho všeho. Nápas super. Ale pokud by mi i nadále tento snímek unikal, asi by se zas tak moc nestalo. René... užívej života, ale neškoď ostatním. 7,5/10