Zátaras (1997) (TV film)

Viděl jsem oba filmy, tenhle i původní VP z r. 1971, den po sobě. Většinou, když se někdo pokusí udělat remake nějakého slavného díla, bývá to docela katastrofa. Nečekal jsem tudíž žádný zázrak, a tak jsem nakonec byl docela příjemně překvapenej. Je poměrně složitý tyhle dva filmy porovnávat, ve zdejších komentářích už se objevilo několik úhlů pohledu na věc a vlstně všechny mají svůj díl pravdy. Původní VP se dá považovat za vcelku klasickou, skoro až "kultovní" záležitost a zarytí fanoušci na něj jistě nedají dopustit, na druhou stranu je pravda i to, že v něm hlavní hrdina prostě někam jede a jede a jede, nic moc se o něm nedozvíme, v remaku to má aspoň nějakou pointu, i když to může být považováno za slaďárnu. Závěrečná scéna remaku na jednu stranu vysvětluje zoufalý čin hlavního hrdiny poté, co se dozví o smrti manželky, i když s tím "otevřeným" koncem se jim to zrovna dvakrát moc nepovedlo:). V původním VP to končí pouze v podstatě nelogickou destrukcí auta a hlavního hrdiny, který se zavázal Challengera dovézt do Friska, což se mu nepodařilo. Zkrátka a dobře jsem čekal totální srágoru, což se nepotvrdilo. Prostě v něčem je lepší původní VP a v něčem tenhle remake. Co je na výbornou v obou, je Dodge a krajina:). V rámci objektivity hodnotím tedy oba stejně.

Mystic Pizza (1988)

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení těsně nad 50 % jsem nečekal žádný zázrak. No a nakonec to bylo docela příjemné překvapení, očekával jsem ještě o dost horší podívanou. Vcelku se na to dalo i koukat, pro všechny 3 hlavní představitelky to byla sice ne první role, ale jedna z těch na začátku kariéry, byly mladé, vcelku hezké a takové spontánní.

Nebezpečná zásilka (1998)

Pro mě příjemná, tak trochu bláznivá komedie s Paulem Ruddem a Reese Witherspoon, která coby brunetka vůbec nevypadá špatně:). Jediná věc, která trochu zamrzela, byla zkáza Volkswagenu 181, Reese ten vehikl slušel:).

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Tohle u mně nezachránili ani T. Hanks a J. Roberts. To mělo být co? Oslava politiky Ameriky? Parodie? Nebo to skutečně tak bylo?

Na dotek (2004)

Na jednu stranu to má něco do sebe, ale na druhou mi to připadalo jako slušnej mišmaš, na první shlédnutí člověk v půlce už skoro neví, kdo, kde, s kým, proč, kdy ... Přišlo mi to strašně roztěkaný, v jakém časovém horizontu se to mělo odehrávat, taky nebylo snadný vypozorovat. Myslím si, že kdyby hlavní role místo čtveřice Roberts, Portman, Law a Owen hráli nějací relativně neznámí herci, byla by to slátanina na hranici koukatelnosti. Za mně tři hvězdičky hlavně za Julii a Natalii.

Čtyři pokoje (1995)

Přišlo mi to takový divný, čekal jsem, že by se na konci mohly děje a postavy z jednotlivých povídek nějak prolnout, že by to celé dostalo nějaký smysl, leč nestalo se.

Veni, vidi, vici (2009)

Do odpadu u mně tenhle film nespad jenom proto, že mi přišlo, že základní myšlenka filmu obecně zase nebyla úplně špatná, pokud si uvědomíme, že očekáváme nějakou lehkou oddychovou komedii. Přece jenom přísně vzato jsou i horší výtvory. Ale abych prakticky po celou dobu filmu koukal na reklamy jánevím na co všechno, to všechno korunováno pohledem na taková "esa" jako Skamene, Novotný, Hemala nebo naprosto scestný rádoby zasvěcený monolog K. Gotta (nevím, jestli opravdu golf hraje nebo ne, ani nemám nic proti němu, ale proboha to tam mělo být proč, kdo měl potřebu ho tam za každou cenu vecpat?), to mě celkový dojem výrazně znechutilo.

Bruce Springsteen and the E Street Band: Live in New York City (2001) (koncert)

Koncert je pěkný, jen mi přišlo, že některé skladby Bruce těma opičárničkama natahoval až moc, chvíli mě to bavilo, ale neměl by to přehánět. Ten koncert z Dublinu se mi líbil o fous víc, další jsem zatím neviděl.

Bruce Springsteen with the Sessions Band: Live in Dublin (2007) (koncert)

A mně se to zrovna líbilo. Kromě asi 2 písniček, které bych dokázal i přeskočit, jsem tam nenašel slabší místo, u kterého bych se nudil. To spojení Springsteena a poměrně velké kapely v irském stylu je trošku netradiční a při prvním pohledu mě napadlo, jestli tam těch muzikantů není nějak moc, a i když občas bych ubral malinko z dechové žesťové sekce, tak musím říct, že u naprosté většiny písniček to klape naprosto skvěle. Ano, kdyby se Bruce zcela zcela zpronevěřil svojí tradiční hudbě a veškerou další tvorbu zaměřil tímhle směrem, asi by se to mnoha lidem nelíbilo, ale takhle pro jednou je to velice zajímavý počin. Za mě plný počet, je to koncert, který mě velice mile překvapil. EDIT 28.8.2017 Po skoro třech letech jsem si to dal znovu a ... užil si to snad ještě víc než poprvé:). I když je tam několik momentů, kdy 1) Bruce vypadá, že docela v tranzu a 2) v té kapele to vypadá, že si každej dělá, co chce, tak ve výsledku to neskutečně šlape. Snad jen drobná připomínka: nemám nic proti jeho manželce, ale mám dojem, že černošská vokalistka Cindy Mizelle ji hravě strčí do kapsy, co se hlasu týká. To jen tak na okraj:).

Madonna: The MDNA Tour (2013) (koncert)

Je to jako vždy: po všech stránkách vizuelně perfektní show, jakou Madonna umí. Ale první půlhodina tohohle koncertu se mi nelíbila, bylo tam pár momentů, kdy jsem vážně uvažoval, že to vypnu, pak se to naštěstí tak nějak srovnalo do podoby, která je mi přijatelná, čili nakonec poctivé 3* kousek od čtyř, ale ten začátek mi přišel takový divný, něco mezi hororem a sci-fi nebo nevim, jak bych to jinak nazval:). Na druhou stranu nelze než obdivovat její kondici v 54 letech. EDIT 21.5.2015 Druhý pokus, už z orig. DVD dopadl o dost líp. Přidávám na poctivé čtyři, protože jsou koncerty, které se mi líbí víc, ale tady mi na druhý pokus už tolik nevadil ani ten začátek, naopak zbytek záznamu jsem si vychutnal ještě víc než na první shlédnutí.

Časové pásmo bylo změněno