Eurotrip (2004)

Celkem povedená, trochu ztřeštěná komedie/road movie. Co mě zaujalo, že podruhé během pár dnů jsem natrefil na cizí film, ve kterém si "zahrálo" Národní muzeum, po Rudém baronovi si tentokrát schodiště ve vstupní dvoraně zahrálo Vatikán:). Snad ještě zajímavější jsou závěrečné titulky, českých jmen je tam víc než dost, a nejen mezi herci.

Transamerika (2005)

Když jsem po pár desítkách vteřin viděl poprvé obličej hlavní představitelky, lehce jsem se lek, to přiznám, přitom je tam pár momentů, kdy se dá říct, že vypadá jako celkem pohledná ženská:). První polovina mi přišla docela podivná, ale ke konci se to vyvinulo docela zajímavě, je to takové neotřelé téma, i když lehce zvláštní, člověk si říká, jak že to vlastně dopadne. Nakonec docela poctivé 3 hvězdičky, jen kousek od čtyř. Třeba někdy na druhé podívání...

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Doprdele, tohle mělo být co??? Nehodnotím, protože jsem to vydržel asi 20 minut, pak jsem tu kravinu bez hlavy a paty vypnul. Kde tohle vzalo hodnocení 80% +, to nechápu.

Zapadákov (1973)

Velmi zvláštní film. Maník střílí jednoho chlapa za druhým, ani mu to nepřipadá divný. Zatímco ujíždí, zastřelených přibývá. Jak to asi mohlo dopadnout? Víckrát si to asi už nepustím, celé to je takové zvláštní. Ale pravda je, že Sissy Spacek to zahrála se svojí naivně nevinnou vizáží velmi dobře. Co mě na ní fascinuje, je, jak dokázala už v poměrně zralém věku zahrát mladou holku, stejně jako třeba o několik let později v První dámě country music.

Když Harry potkal Sally (1989)

Poctivý 3 hvězdičky. Přišlo mi to takový nemastný, neslaný, neurazí, nenadchne. Víckrát to asi vidět nemusím.

Na Hromnice o den více (1993)

Jedna hvězdička za Andie a za to, že jsem to dokoukal, po třičtvrtěhodině, už jsem neveděl ani to, jestli jsem u sebe doma nebo ne. Tohle mi vtipný fakt nepřišlo.

Blízko od sebe (2013)

Váhal jsem s hodnocením mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec dávám 4. On je to dost zvláštní film, děj je vlastně takový nijaký, nikam se výrazně neposunuje prakticky v žádné rovině, celé to je jen o rodinných vztazích a jejich více či méně úspěšném bourání; je to takové "hádavé", ale svým způsobem i to má svoje kouzlo, hlavně scéna u večeře a "s rybou" je perfektní; celý film je ale naprostým hereckým koncertem především od M. Streep a J. Roberts. Julii to pořád sluší i přes přibývající roky. I ostatní herecké výkony byly dobré, ale především výkony výše zmíněných dvou dam jsou excelentní a ta čtvrtá hvězdička je hlavně za ně. EDIT 17.4.2015 Po druhém shlédnutí jsem si ještěvíc vychutnal výkony všech představitelů v čele s Meryl a Julií a přidávám na plný počet.

Poslední kat (2005)

Mě tenhle film dost zklamal. Herecký výkon T. Spalla je sice skvělý, ale celý mi to přišlo takový divný. Při první popravě člověku trochu zatrne, jak je to vlastně zrůdně jednoduché, když to vidí popáté, posedmé, podesáté, začne to být poněkud jednotvárné. Co mi připadalo zvláštní, že manželka Alberta Pierrepointa aspoň zpočátku filmu nevěděla, co její manžel dělá nebo jsem se jen nepozorně díval? Možné to je, ten film jsem opravdu spíš protrpěl (nudou), stejně tak mi přišlo, že z děje není úplně patrné, v jakém časovém horizontu se odehrává. Stejně tak je podivně zpracovaná scéna, kdy má Pierrepoint pověsit svého kamaráda. Pozná ho, až když ho vidí v cele. Copak předtím nevěděl, že zabil svojí přítelkyni, že zmizel, že ho nevídá?? Celá tahle sekce mi přišla poněkud nedotažená.

Fair Play (2014)

Už nějakou dobu jsem měl tenhle film v hledáčku, nějak moc jsem si od toho nesliboval, o to víc mě to překvapilo - příjemně, i když je pravda, že moc pozitivního na tom vlastně není. Řekl bych, že tvůrci se skvostně trefili do role hlavní představitelky, u nás neokoukaná (nebo aspoň pro mě neznámá) tvář Judit Bárdos filmu rozhodně prospěla, v některých stěžejních pasážích měla takový zajímavě nepřítomný výraz... Myslím si, že to zahrála výborně, tak přirozeně, až z toho mrazí. Ona je takový typ holky, která nemá úplně obličej modelky, její fyzická krása se ukáže až na druhý pohled. Co je na tom docela děsivé, je to, jak to ukázalo, jak se za minulého režimu likvidovaly talenty, a to nejen ve sportu. Mladá nadějná sportovkyně, která nebyla ochotná do sebe cpát doping v rámci toho, aby se dostala na OH a tvrdě si stála za svým rozhodnutím; sice slušně odmaturovala, ale tatínka má v emigraci, takže o vysoké škole si mohla nechat jen zdát, maminka nakonec zavřená za "protistátní činnost" nebo jak to tam nazvali, přítel s rodiči taky nakonec v emigraci, jak to mohlo dopadnout? Mladý talent, který nebyl ochoten spolupracovat s Stb sedí ve fabrice a obrušuje otřepy na pružinách... Asi nejvíc mě dostala jedna z jejích posledních vět ve filmu, kdy jí nezlomila ani závěrečná rozmluva s trenérem a funkcionářem: "Já na žádnou olympiádu nepojedu! Já tenhle systém reprezentovat nebudu"! A korunu tomu dává závěrečná scéna s rádiem... Kupodivu jsem tu neměl problém ani s A. Geislerovou, která rozhodně nepatří k mým favoritkám. Jen s výslovností R. Luknára jsem měl trochu problém, několikrát jsem se musel vracet, abych dešifroval, co vlastně řekl a jednou pomohly až titulky. Všechny komentáře jsem nepročítal, ale za ty, co jsem přečet, naprosto souhlasím třeba s Hugo1999 Za mě pro tentokrát plný počet, tenhle film se výrazně vymyká současné tuzemské produkci Troškovských a jiných sr***k, rozhodně jsem to neviděl naposled.