Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Vpodstatě v plném znění souhlasím a podepisuji komentář uživatele Dixieboy.

Válka Roseových (1989)

Je to sice dohnáno do absurdity, a mně osobně přijde ten konec takovej divnej, do ztracena - přežili ten pád z lustru bez úhony nebo ne? Nepřipadalo mi zase až tak jednoznačné, že se pádem zabili. Ale herecké výkony obou jsou excelentní. EDIT 9.4.2015 Zvedám na plný počet, ten herecký koncert M.Douglase a K.Turner prostě nemá chybu. HAF. :)

Příběh Alvina Straighta (1999)

Je to pěkný film, ale jednou mi to asi stačilo, víckrát to vidět nemusím. Trochu mi to připadalo, že celý film se vleče rychlostí toho jedoucího traktůrku, která teda nebyla nikterak závratná. Ale záběry na podzimní krajinu Iowy a Wiconsinu jsou krásné.

Záměna (1983)

Nevím, nevím, v polovině osmdesátých let to byl možná hit, ale mě to přišlo poněkud vyvanulý....

Shania Up! Live in Chicago (2003) (koncert)

Jednoznačně za pět *. Parádní koncert; nemám nic proti okázalým show, jaké dělá třeba Madonna, ale tenhle koncert bez zbytečných pozlátek tanečníků a složitých vizuálních efektů je, jak už tady taky zaznělo, hlavně o muzice. Navíc na Shaniu se krásně kouká, není to (nebo aspoň v r. 2003 nebyla) žádná umělá Barbína, ale přirozeně krásná ženská. Kdyby to tu šlo, tak bych snad "ulomil" jen špičku jedné hvězdičky za absenci "When" a "Come on Over", ale je to vynahrazeno tím, že tu není snad jediná písnička, která by se mi nelíbila nebo mě nezaujala.

Johnny Cash v Praze (1978) (koncert)

Dávám za plný počet. Parádní koncert z doby, kdy Johnny byl asi v nejlepší formě. I když to není žádný HDčko:). Bylo zajímavé vidět údajně první vystoupení Rosanne. Když na to dneska koukám, tak pořád nějak nemůžu pochopit, jak se vlastně tehdy povedlo v ČSSR takový koncert udělat. Docela by mě zajímalo, kolik z těch lidí v tom sále si uvědomilo, že se dívají na asi nejslavnější muzikantskou rodinu, aspoň co se country hudby týká. Jen bych někdy někde rád objevil i první půlku koncertu, viděl jsem jenom tu druhou.

Duel (1971) (TV film)

Duel je .... nevšední:). Na jednu stranu je to parádně natočený, dalo by se říct, že se to řadí mezi klasiku. Za mně jsou ty 4 hvězdy hlavně za záběry krajiny a celkové atmosféry, ten film má v sobě něco, co diváka přinutí se od obrazovky neodtrhnout. Na druhou stranu, za použití trochy zdravého selského rozumu, je to naprosto nelogická pitomost. Pomineme-li to, že to vlastně postrádá jakoukoliv dějovou linii, tak největším extrémem pro mě byl ten kamion. Pán v osobáku jede rychlostí zhruba 100 mil za hodinu a má ho nalepenýho na zadním nárazníku a kamion se ho drží jak klíště. Nevím, jestli ten starej, orezlej vverk, ze kterého se po většinu filmu valil hustý černý dým (natočit to dneska, ekologové by si pošmákli:) ), byl záměrem nebo se tvůrcům jen nechtělo ničit lepší auto, ale nebude mi doufám nikdo tvrdit, že by kamion byl schopen držet, byť na rovině, přibližně stopadesátikilometrovou rychlost. Notabene takovej starej krám. To je teda hodně za hranicí reálnosti. To vůbec nemluvím o tom, že kdyby v tý cisterně něco bylo, to by ho asi pěkně vytrestalo v první zatáčce.

Čivava z Beverly Hills (2008)

Ale jo, takový vachrlatější 3 hvězdičky tomu dám, bylo to takový blbý, až to bylo roztomilý...chvílema. Ale víckrát to asi vidět nemusím.

Johnny Cash - Behind Prison Walls (1977) (koncert)

Johnnyho mám hodně rád, i Linda Ronstadt mi není neznámá, ale tohle mě nějak extra nenadchlo. S Johhnyho vězeňskými koncerty ve Folsomu a S. Quentinu se to absolutně nedá srovnávat. Dávám 3 hvězdičky, ale tentokrát s dosti odřenýma ušima. Ad MM_Ramone: před napsáním nějakého blábolu je dobře si aspoň do toho pitomýho Googlu zadat Folsom prison... Folsomská věznice je na druhý straně USA...