• Pohádka

ABBA: Koncert (1980) (koncert)

Příliš krátké. Když už to člověka začalo bavit a začalo to mít grády, tak to skončilo. Škoda. Více Abby neuškodí nikdy. Frida tady vypadá docela staře, ale zatím stále spokojeně a vystupuje s téměř opravdovým nadšením.

Vlastníci (2019)

Tak tohle není možný. :) Zlaté naše SVJ, kde všechno trvá i 4 hodiny, ale nikdo nikomu neměří vyjití schodů stopkama. Hustace jako prase. Jedna nekončící kontinuelní hláška prochází celým filmem. Top obsazení. Havlová všechny solidně vysírá, skoro to vypadá na střet nájmů. :)) "Prosim vás, kdo tady ještě má klíče od našeho bytu?" "Čičmanovi taky. Von jim hlídal děti." Ramba a Kotek dobře, takový ten mladý naivní pár se třemi dětmi, absolutně trefili. Tomicová totéž, uplně jako ty báby v našem SVJ. :)

Madame Sans-Gene (1961)

Jako pouliční představení by se to hodilo, ovšem do filmového zpracování jsou ty "výkony" prostě teatrálně trapné, komické. Škoda, neboť staré zpracování historických reálií má vždy velké kouzlo.

Ten, kdo tě miloval (2018)

Mohlo to být hodně dobré a hodně originální, ale... Ale neumělo to pracovat samo se sebou, jakožto multižánrem. Vánoční komedie o pátrání po smrti? Komické scénky z pohřbu? S dětmi? Aha... Každopádně karlovarák ocení vizuál a známé lokace, takže to nezhejtí. A ta obvykle otřesná Holubová tady docela ujde. Vaculík na ten věk stále dobré tělo. Jediná opravdu vtipná scénka - pane doktore, mám si sundat i kalhotky?, no a samozřejmě Eva Leinweberová. Nejlepší věc na tomhle snímku - song od Michala Hrůzy a Anny K. Bezchybný.

Daria (2020)

Klára Miklasová má velmi vadný "dar", který by žádná herečka mít neměla - její rychlost hlasového projevu, spolu se špatnou artikulací, způsobuje, že tu holku prostě nenávidíte, že jí není rozumět. Dost velký problém současných rádoby herců. Nepochopili, že nejsou placeni od slova a umění mluvit patří v herecké branži mezi Královské disciplíny a je vhodné jej trénovat, cvičit a zdokonalovat. Problém je, že tahle holka tu hraje hlavní roli. Zvukově příšerné dílo. Píchatelní Jaromír Nosek a Paul Louis Harrell dodávají přežitelnost a člověk to dokouká. Ale scény na farmě - nuda jako prase, a to jsem farmář. Ostatní je hrozně slabé. Rádoby. Chce to propracovat motivy, souvislosti. Ale k tomu člověk musí mít životní zkušenosti a věk... Škoda. Ani, když jsem to zkouknul 3x, což na Primě není problém, dávají to během víkendu 4x na 3 stanicích a pak to celé ještě jednou, tak jsem neocenil nic víc, než pár dobrých rozjezdů, které ale bohužel skončily dřív, než začaly - hlavně scény s Janou Šulcovou. Ta tady vyloženě potěšila.

Poslední aristokratka (2019)

Kniha už má několik pokračování, a má své kouzlo. Vejdělkův film má taky své kouzlo. Jiné. Pro ženy. Ale velmi dobré. Až mě to překvapilo, není to jen odvar. Eliška nemusela ty koblihy tak tmavit :). Oceňuju, jak nádvoříčko při neustálém pohybu husí působilo stále bílým dojmem. Vynikající obsazení a smysl pro detaily. Bravo.

Agatha a podstata vraždy (2018) (TV film)

Když už jste (skoro) vše, co se Agathiny tvorby viděli, tak jako já, pak rádi vezmete zavděk i něčím, co přímo nenapsala. A věřte nevěřte - ono to není nejhorší. Samozřejmě je tam pár úsměvných pasáží (trapnějších), ale asi jen 2-3. Slušný snímek, který může leccos nastínit. Fajn. Neurazí.

O bílé paní (2008) (TV film)

"Tomíno, Bílá paní není žádný bubák - kolikrát ti to mám opakovat?" No krásné. Až na tu civilní Marthu. Škoda, že legendární paní Jitka Molavcová je tak pramálo obsazována. Tohle bylo krásně osvěžující a Slavěna s Tomínem neměli ani jednu chybu.

Pretty Woman (1990)

It must have been Love - Určitě to byla Láska...

Císařská koruna (2011) (TV film)

Neuvěřitelná podívaná. Děkuji a smekám před mistry svého oboru.