Proboha! (2008)

Hodně zajímavých pointů. Triceratops se sedlem, stručné shrnutí Knihy Mormonů a církve Scientistů mne rozsekaly. Nicméně Maher taky dostane medaily od demagog.cz za Anupa a Hora. ( http://en.wikipedia.org/wiki/Anubis#Misconceptions_in_Popular_Media http://en.wikipedia.org/wiki/Horus#Misconceptions_in_Popular_Media ) Škoda, že si víc nehlídá reference, protože pak člověk skutečně nemá příliš chuť věřit jeho dalším pointům o Mithraismu, apod., které přitom z části pravdivé asi jsou.

Temný rytíř povstal (2012)

Řemeslně skvěle udělané, budování temné atmosféry, komiksovost jak má být, dobře napsaný scénář, technologické hračky, zkrátka všechno. Ale na můj styl je tam prostě už trochu moc postav, které chtějí jenom svět vidět hořet a klidně se za to i obětují. (A jelikož hodnotím i svůj zážitek, tak nechávám jen tři hvězdy, i když řemeslně je film výš.) Jeden z mála komiksů na filmovém plátně, který mne skutečně bral, byli Watchmen - právě proto, že to nebyli archetypální komiksáci, ale skuteční lidé.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Velice zajímavá sonda do doby nedávno minulé, která není černobílá a IMHO docela dobře vyvažuje optimistické pasáže s úskalími boje proti nástrahám režimu. (Soudě podle prvních pěti dílů.)

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

První série je zajímavá a má dobře napsané postavy. Druhá už je trochu moc překombená, ale u seriálů vždy hodnotím jenom první sérii, jinak bych spoustě známých seriálů musel hodnocení postupně snižovat.

Total Recall (1990)

Arnoldovy opičky a hromady mrtvol moc nemusím, ale tady je předloha prostě tak silná, že je film skvělý i tak. Výborně vymyšlěná zápletka P. K. Dicka a parádní atmosféra.

eXistenZ (1999)

Myslel jsem, že mám tyhle ujetosti rád, ale tohle bylo ujeté možná už moc a navíc programově. Biodesign byl suprový, ale to je bohužel asi jediné dobré, co můžu o tomto filmu říct.

Svítání (2009)

Atmosféra filmu je ze začátku skvělá, myšlenka je výborná a originální, ale ten konec celý dojem úplně pokazil - stylový film skončil jako akční Bčko.

Vyměřený čas (2011)

Setting světa (platba časem) mi připadne nesmyslný, ale to mi samo o sobě nevadí. (Podobně jako když se dívám na Supermana - vezmu to jako předpoklad světa). V první půlce je film vizuálně skvělý a má spád, velice pěkně se na něj dívá. V druhé půlce je pořád graficky hezký, ale vadily mi některé momenty, které nedávají smysl, za což jsem dal filmu o dvě hvězdy míň. (Např. vykrádání banky - to by v ghettu dělal každý druhý, kdyby to šlo tak snadno, pozvolné zvyšování cen .. kdo to dělá? Stejně tak myšlenka způsobu rozložení systému mi nedávala smysl, takhle si "dravý kapitalismus" nepředstavuju.) Film se nicméně velmi pěkně sleduje, takže doporučuji všem, kteří se v logice scénáře tolik nepitvají.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Seriál postavený téměř úplně na krvavých gladiátorských soubojích (mj. s velmi pěknou choreografií), sexu a (z mého pohledu především) na výborně vymyšlených intrikách. Celý seriál komiksovou stylizaci a rozhodně od něj nečekejte historickou věrnost. Hodnotím jej vysoko pro vážně dobrou atmosféru, ale snadno vás může pohoršit.

Spartakus (2010) (seriál)