Vyprávěj (TV seriál)

Rodinný / Komedie / Drama

Česko, 2009, 115x52 min

Roman Vojtek, Andrea Kerestešová, Veronika Freimanová, Svatopluk Skopal, Nina Divíšková, Alžbeta Stanková, Jaromír Nosek, Ondřej Veselý, Jakub Prachař, Ibrahim Maiga, Antonie Talacková, Ladislav Hampl, Marián Labuda st., Marta Sládečková, Veronika Žilková, Jiří Štěpnička, Jan Šťastný, David Prachař, Mahulena Bočanová, Pavel Trávníček, Jiří Novák, Tatiana Vilhelmová, Jiří Menzel, Tomáš Matonoha, Robert Nebřenský, Jaroslav Satoranský, Zuzana Kajnarová, Hana Vagnerová, Nela Boudová, Naďa Konvalinková, Radoslav Brzobohatý, Markéta Coufalová, Lucie Domesová, Petr Burian, Petr Batěk, Jiří Bábek, Václav Neužil ml., Eva Jiroušková, Andrea Nováková, Štěpán Benoni, Jana Drbohlavová, Bronislav Poloczek, Norbert Lichý, Vladimír Brabec, Vlasta Žehrová, Alexander Hemala, Zdeněk Žák, Jan Hraběta, Ivana Andrlová, Jiří Wohanka, František Kreuzmann ml., Miroslav Hanuš, Marcela Peňázová, Zuzana Čapková, Antonín Procházka, Petr Oliva, Rostislav Čtvrtlík, Marián Miezga, Ivan Vyskočil, Michal Roneš, Josef Zyka, Josef Šebek, Naděžda Prchalová-Vicenová, Šárka Marková-Brázdová, Kateřina Seidlová-Hrušková, Milan Enčev, Jiří Ployhar ml., Vladimír Fišer, Oldřich Hajlich, Zdeněk David, Jan Musil, Vojtěch Kotek, Věra Víchová, Věra Janků, Jana Radojčičová, Radana Herrmannová, Marie Spurná, Miluše Bittnerová, Daniela Choděrová, Jitka Sedláčková, Eva Režnarová, Tomáš Töpfer, Martin Havelka, Jan Teplý ml., Martin Sitta, Josef Polášek, David Kraus, Alena Procházková, Libuše Švormová, Olga Lounová, Lucie Štěpánková, Jana Tomečková, Ester Kočičková, Marcel Vašinka, Jan Novotný, Helena Brabcová, Svatopluk Schuller, Miloslav Tichý, Marie Doležalová, Michal Hruška, Petra Špindlerová, Zdeněk Hess, Otmar Brancuzský, Stanislav Lehký, Milena Minichová, Tereza Bebarová, Milan Duchek, Tereza Helšusová, Lenka Zahradnická, Jitka Smutná, Alice Šnirychová-Dvořáková, Čeněk Koliáš, Karel Bělohradský, Václav Vašák, Gabriela Partyšová, Valérie Zawadská, Romana Sittová, Jakub Wehrenberg, Vladimír Čapka, Jaromír Meduna, Josef Carda, Pavel Kikinčuk, Hana Středová, Martina Popperová, Vladimír Čech ml., Ivan Tříska, Dana Syslová, Jana Bernášková, Jan Budař, Sandra Pogodová, Ludmila Bednářová, Nikola Říhová, Jarmila Vychodilová, Roman Skamene, Jan Novák, Michal Gulyáš, Václav Šanda, Helena Karochová, Kristína Farkašová, Daniel Margolius, Lubomíra Sonková, Zdeněk Hruška, Martin Kubačák, René Štúr, Jana Boušková, Zdeněk Maryška, Zdeněk Skalický, Svatava Forbelská, Ondřej Rychlý, Jan Rejžek, Ján Jackuliak, Kateřina Bláhová, Eduard Jenický, Jan Antonín Duchoslav, Čestmír Gebouský, Jan Dvořák, Otta Tesař, Jan Szymik, Jana Altmannová, Zuzana Ďurdinová, Jana Šulcová, Zdeněk Košata, Jiří Knot, Zuzana Skalníková, Karel Dobrý, Jan Apolenář, Michal Kavalčík, Petr Kocourek, Zdeněk Mahdal, Jana Vaculíková, Jiří Novotný, Claudia Vašeková, Jarmila Vlčková, Jana Synková, Miroslav Rataj, Jitka Foltýnová, Dita Hořínková, Ladislav Trojan, Hana Gregorová, Zdena Sajfertová, Nina Jiránková, Martin Zounar, Václav Kopta, Petr Vaněk, Eva Ujfaluši, Milan Němec, Klára Hajdinová, Jan Monczka, Kateřina Steinerová, Martina Eliášová, Daniel Vagenknecht, David Šír, Jan Nemejovský, Martin Zahálka, Vasil Fridrich, Jana Frouzová, Stanislav Hýbler, Peter Gábor, Emma Černá, Dita Zábranská, Tomáš Racek, Jakub Pozler, Lenka Horáková, Štěpán Tesáček, Zlata Adamovská, Igor Bareš, Petr Vydra, Barbora Milotová, Ivana Wojtylová, Robin Soudek, Václav Svoboda, Leoš Juráček, Zuzana Volavá, Marie Durnová, Milan Riehs, Hana Frejková, Petr Srna, Zuzana Slavíková, Jakub Stádník, Barbora Mottlová, Richard Zevel, Jakub Štěpán, Patrik Plešinger, Dušan Sitek, Matěj Dadák, Nikol Prokešová, Ludmila Kartousková, Lída Vlášková, Bořík Procházka, Daniel Pietrucha, Klára Fleischhansová, Stanislava Bartošová, Kateřina Smržová, Jana Gýrová, Lucie Kožinová, Václav Vostarek, Marta Krampolová, Radovan Klučka, David Máj, Michal Čeliš, Jiří Chalupa, Jan Lipšanský, Hana Krtičková, Ladislav Dušek, Lukáš Pavlásek, Izabela Kapiasová, Eliška Zbranková, Braňo Holiček, Kamila Janovičová, Šárka Kavanová, Natálie Drabiščáková, Oľga Solárová, Zuzana Frenglová, Radek John, Vladimír Hron, Lubor Novotný, Roman Štolpa, Pavel Marek, Jiří Hájek, Jan Maxián, Marika Šoposká, Simona Postlerová, Dáša Kouřilová, René Přibil, Lenka Kodešová-Skopalová, Eva Zubíčková, Josef Beck, Anna Fialová, Martin Müller, Martin Holec, Robert Jašków, Taťána Schottnerová, Pavel Polášek, Vincent Navrátil, Daniel Šváb, Lenka Ouhrabková, Judita Hansman, Zuzana Martínková, Igor Adamec, Eva Kelemenová-Ziliziová, Petr Bláha, Luděk Šnajdar, Jindřich Hrdý, Denisa Kubová, Radoslava Stupková-Boháčová, Simona Prasková, Ivan Vodochodský, Jaroslava Brousková, Marek Taclík, Miroslava Pleštilová, Gabriela Filippi, Jakub Zindulka, Adrian Jastraban, Zdeněk Okleštěk, Katarína Mrázová, Radoslav Šopík, Saskia Burešová, Oldřich Vlach, Stanislav Zindulka, Patricie Soukupová, Josef Havrda, Martin Kraus, Filip Antonio, Eliška Křenková, Štěpán Krtička, Miloslav Mejzlík, Hana Seidlová, Johan Mádr, Michaela Fišarová, Ivana Stejskalová, Petr Štěpán, Dagmar Křížová, Martin Učík, Heda Pacnerová, Veronika Nová, Galla Macků, Marek Adamczyk, Hynek Pech, Oliver Sieber, Vladimíra Havlíčková, Matěj Švehla, Radim Kalvoda, Lucie Šteflová, Nikol Štíbrová, Karel Vlček, Pavel Zedníček, David Gránský, Jordan Haj, Matěj Hádek, Ondřej Havel, Ondřej Novák, Zdeněk Piškula, David Viktora, Petr Vojnar, Michaela Maurerová, Petr Pěknic, Pavel Hromádka, Karel Heřmánek jr., Hanuš Bor, Marika Procházková, Regina Zahradníková-Řandová, Jakub Tvrdík, Lucie Černá, Nela Dvořáková, Klára Brtníková-Vojtková, Veronika Petrová, Filip Bařina, Robin Pařík, Vlastimil Zavřel, Anastásia Chocholatá, Alena Štréblová, Bronislav Kotiš, Petr Florián, Maria Pavlovová, Tereza Blažková, David Solař, Denisa Nesvačilová, Dagmar Novotná, Jáchym Kovář, Robin Sobek, Alena Vondrášková, Martha Olšrová

• Cival

Řeklo by se neurážející seriálova oddychovka... ale tyhle ostalgické záchvěvy mi jsou ze své podstaty vlastně hrozně nepříjemné.(5.10.2010)

ACHTUNG! SPOILERS! "Náš svět promění se hned, když zavřeš oči..." Ono se řekne ostalgie, ale jde o to, zda to není jen pouhopouhý starý dobrý sentiment. Jde o to, že ne vše o československé minulosti se dá takhle šmahem zavrhnout. Pro totiž mluví to, že pokud by si chtěl někdo se slzou v oku zavzpomínat na ideální časy socialismu, nemá nárok, jelikož vyváženost situací a postav je v tomto díle takřka na jedničku, což mě překvapilo úplně nejvíc. Postavy jsou životné, vyvíjejí se, většinou nedělají nic, co by bylo v rozporu s nimi samotnými a až na výjímky se vyhýbají plakátovému zobrazení určitých typů. Po technické stránce je to sice klasický, nikoli však laciný český seriál. Spíš negativně na mě působila jen velice urputná snaha zachytit dobové reálie od závěsu v koupelně až po lokomotivu a pak vyprávěcí monology (proč byl obsazen Vojta Kotek, kvůli popularitě?), které buď opakovaly již viděné, anebo vše zbytečně zdržovaly, popřípadě obojí. Takže žádná tragédie. Vše se ale změnilo po roce 1989, pomalu a tiše, seriál přestal vyprávět a začal jen zobrazovat, postavy nereagovaly na události, ty kolem nic pouze propouvaly v dobových zprávách, jako by se jich netýkaly, lidé, u kterých by tato změna byla nevíce křiklavá (Tonda), byli pro jistotu uklizeni pěkně mimo naši republiku, popřípadě zemřeli (babička). Obětní beránek se udělá z Franze, chce to jeden exemplární příklad, pěkně počesku. Celý projekt končí sčítáním jablek a hrušek (objektivní historie a osobní vzpomínky) a tatíkovskou spokojeností, jak jsme si to všechno začali báječně psát, takže jsme s minulostí vyrovnáni. Tím pádem je koncept na začátku sympatického projektu celý porušen a seriál se stává z velké části dost zbytečným. Že je to velká škoda, zjistíme, obávám se, za hodně dlouhou dobu. 50%.(11.7.2013)

• larelay

Ale no taaaaaaaaaak... To uz sme vazne v Beverly Hills 90210, kde 30-tnici, ba priam 40-tnici hraju vysokoskolakov, ktori prezivaju svoje prve(!!!) lasky? Absolutne mi nesadol styl, kamera, namet, herecke obsadenie a bohuzial ma serial nepreniesol do doby, v ktorej sa ma odohravat a tym padom je to to najhorsie, co sa moze stat. Apropo, Ibrahim Maiga stale zije? :D http://www.youtube.com/watch?v=JbGn0zDh78g(7.9.2009)

• Radek99

Veřejnoprávní manipulování s kolektivní pamětí. Vyprávěj je v podstatě normalizační agitka...natočená překvapivě až v roce 2009.(13.2.2014)

• LIVINGDEAD

VYDRŽEL JSEM 20 minut - TOTÁLNÍ SRAČKA !!!!!!(31.8.2009)

• Faidra

Zmlkni.(18.12.2009)

• CheGuevara

A pokračování bude "Vzpomínej", které bude zasazené do období heydrichiády? To už na nás může mefistel Janeček seslat mračna kobylek. Po Vyprávěj, klidně i potopa.(6.2.2010)

• canakja

Trochu to vypadá jako bakaláři, ale nejsou to bakaláři. Přinejmenším tomu chybí děj, myšlenka, zábava a pointa. Rád bych taky zdůraznil, že na výřivky se fronty nestály (to až na automatický tatramatky), a o šikaně absíků sem taky nikdy neslyšel. Tolik k věrohodnosti, víc sem neměl tu čest, a ten puntík si beru zpátky(25.11.2009)

• Psema

V podstatě stejná zhůvěřilost jako Horákovi... jen s tím rozdílem, že ti byli aspoň nechtěně zábavní, či společensky nevhodní.(31.10.2010)

Výborně rozehraný díl typu klasického pověstného dietlovského zeitstücku, na který se hodně nadává, ale který všichni sledují. Zdá se, že podaří i udržet kvalitu jednotlivých dílů bez ohledu na autory scénářů, milým překvapením je i režie a výprava. Stejně sympatické jsou také herecké výkony. Pokud tento záměr na ságu naší doby vyjde, stane se velkým činem naší televizní i filmové historie. V tuto chvíli nemá smysl psát více. První zobecnění by měla být možná nejdříve po slibovaných již natočených 26 dílech.(6.9.2009)

Paráda. Viděl jsem dosud všechny díly a musím říct, že smekám. KONEČNĚ povedenější český seriál. Aneb nahlédnutí do minulosti, jak se dřív žilo, atd.. Poučné, geniální. Škoda jen, že jdou časem epizody dost dolů. / Viděné epizody *16.dílů / ( Hodnocení: 6/10 )(29.11.2009)

• ripo

Hodnotenie po zhliadnutí prvého dielu : EGK (eine grosse Katastrophe). To boli herecké výkony hodné ostravského TV študia z roku 1977. A tie dve persóny hovoriace po "slovensky" ? OMFG ... Moje uši trpeli a žalúdok sa zvieral. Myslím, že ďalšie diely sa donútiť pozerať nedokážem .... Humus!(31.8.2009)

Hraběnky, Dobrá čtvrť, Vyprávěj.. Trojice českých seriálů z poslední doby, které si mě získaly a donutily mě hlavní vysílací čas strávit v jejich společnosti. Poslední jmenovaný to měl se mnou ale poměrně náročné. Vůbec jsem mu nevěřil a naplno ho začal sledovat až o dost později.. a docela mu propadl. Vyprávěj je slušně zrežírovaný, výtečně napsaný a brilantně obsazený seriál (hlavně Svatopluk Skopal), který bez mučení představuje to nejlepší, co nabízí současná tuzemská seriálová tvorba.. na tom se snad všichni shodneme, ne!?! 4* dát musím..(1.9.2009)

Jak už vyplývá z názvu (Vyprávěj (TV seriál) tak je zcela jasné, že jde o seriál s určitým ohlédnutím do minulosti Československa (tedy teď už České republiky). Takhle to přeci v normálním životě u nás v republice fungovalo. Jasně, že nejde o nijak skvostné umělecké dílo či hluboký zážitek. Vlastně jsem ho neviděl ani od začátku, ale přesto a podle toho co jsem viděl, ať chceme, nebo ne, v jednom ohledu je seriál cca na 60% realistický. Především jeho humoristickými pointami uprostřed každodenního údobí života tehdejšího komunistického Československa a také trochu o tom jak se vyvíjelo politické klima. První řada seriálu byla dobrá, ale následně jde kvalita dolu.(21.10.2009)

• kinej

Zvládnul jsem cca 15. minut, ale víc už to nešlo. Tento seriál parazituje na popularitě, kterou vyvolaly filmy jako Pleíšky atp. Je to stejné jako Ulice, jen kulisy jsou jiné. Stejné banální zápletky, stejně demetní hudební doprovod, stejně jalové herecké výkony. Není vůbec o co stát.(9.9.2009)

• paascha

Zpočátku jsem byl docela mile překvapený schématem, výkony i určitou reálností tohoto dílka, postupem času ale převládlo rozčarování. Chápu, že čas je mocný lékař a utiší kdejaké bebí, ale dělat ze sedmdesátých let celkem pohodovou dobu, plnou zavařování a domácích večírků s chlebíčky? Ano, občas nějaký ten lump, který nejásal v průvodu a nehleděl s nadějí do míst, kde zítra znamená včera, dostal po zásluze po hubě a pět let k tomu, ale i tohle b ylo zbagatelizováno ( nebo zbagetalizováno?:-)) a rozmělněno na hrst prachu na dně sáčku s hliněnkama:-))))) Jediné, co je opravdu opravdové, je občasný proklik do tehdejších týdeníků.(25.1.2011)

• Radko

Upozornenie: videl som len zopár dielov, nikdy nie celých, sledovaných občasne a mimovoľne, popri inej činnosti. Ale aj tak si viem predstaviť ten výsledok: 115 x 52 minút = temer sto hodín čistokrvného hnusu! Počínajúc retro nasvietením a kostýmami, ktoré akoby vypadli z nejakého rozjuchane premúdrelého muzikálu (napadajú ma Hřebejkove Šakalie roky). Pokračujúc snahou o rekvizitové navodenie dobovej atmosféry, vyznievajúcej však ako napudrované potemkinovské dediny. Namiesto zažranej štátnokapitalistickej normalizačnej špiny naondulovano vymydlená a farbami žiariaca faloš. Konzultované s historikmi to môže byť tisíckrát s použitím autentických predmetov, no ak chýba dobová všadenavôkol prevládajúca šedivosť prostredia je to o ničom. Toľko slov venovaných forme! Forma však prevláda, autori sa sústredili na vykreslenie doby cez predmety a architektúru interiérov, príbeh je druhoradý. Ale keď som pri ňom, scenár postráda dynamiku, dramatickosť aj humor. Disident do každej rodiny nechýba. Nuž čo, každá doba potrebuje svoj ideologicky vyprofilovaný balast. Tu, zodpovedajúc dobe, ide o myšlienkovo vyprázdnený, ale prácne naaranžovaný výkal, oboznamujúci s mladosťou a bežným životom našich rodičov a prarodičov. Normalizátori mali Honzu Zemana, dnešný režim Honzu Dvořáka.(22.8.2013)

• NinadeL

Nechci být zlá, nevadí mi každý nový český seriál ještě dřív, než se začne vysílat, ale celý tenhle projekt je na hlavu. Cele náleží do jedné skupiny s tak "báječnými" pořady jako je Retro, kterými nám ČT dává plnými doušky prožít své vlastní dětství.(29.12.2009)

• LiVentura

Jistá sonda...(18.6.2010)

Musim se priznat, ze prvni radu jsem videla jen sporadicky, ale sestrihovy dil me navnadil natolik, ze si pokracovani nenecham ujit. Pribeh samotny sice neni nic moc, ale kouzlo spociva v dobove atmosfere. Kostymy, ucesy, kulisy, hudba, navic retro vsuvky, to dela z tohohle serialu neco vyjimecnejsiho. Clovek si zavzpomina, jak treba jako dite nosil sponky s kopretinami a ucil se basnicku na Mikulase.(27.9.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26