Pohádky z mechu a kapradí (1968) (seriál)

Krásna rozprávočka. Budem rád ak aj moje deti budú pozerať takéto večerníčky_95%

Vikingové (2013) (seriál)

Pre mňa jednoznačne najlepší seriál. Priamočiary príbeh, ktorého ústrednou postavou je smelý a vôbec nie hlúpy viking Ragnar Lothbrok, ktorý je predurčený k tomu, aby raz s veľkou pompéznosťou vstúpil do Valhally. Seriál je jedinečný svojím striedmym spracovaním brutálnych bojov a krvavých rituálov. Autori si nehovejú v detailnom zobrazovaní mesiariny, čo seriálu pridáva na úrovni. Silná mystika a atmosféra scén jednoznačne chytí_Minimum dejových retardérov, napínavosť, ideály, mystika_1. aj 2. séria 95%, 3. séria 90%

Frida (2002)

Príbeh maliarky Fridy Kahlo očarí vďaka skvelým hereckým výkonom. Nemusíte byť znalec umenia, pretože film je najmä o živote Fridy a minimálne sa venuje je dielu_Herecké výkony, silný ľudský príbeh, vecnosť 80%

Na hraně zítřka (2014)

Ako originálne spracovať myšlienku, ktorá tu už toľko krát prepraná. No predsa pridaním neporaziteľnej mimozemskej super rasy. Na filme som sa nesmierne bavil. Veď ako môže byť hlavná postava ozajstným hrdinom, ak nemá strach zo zranení či smrti. Preto je tento film skôr akčnou Sci-Fi komédiou než trilerom. Sklamaním bolo pre mňa bolo ukončenie príbehu_Nabitá akcia, rýchli spád 80%

Natočto! (1999) (pořad)

Petr Rychlý, slabé vtipy, domáce video. Dnes zbytočný formát. Svojho času obľúbená rodinná zábava_Dalo sa na tom zasmiať 20%

Klauni (2013)

Tento film je film viac drámou ako komédiou i keď je o klaunoch a možno práve preto. Tri príbehy, troch rôznych ľudí so spoločnou minulosťou. Miestami film nefunguje ako by mal a 120 minút je na tento príbeh až priveľmi veľký priestor. Nedostatky však vyvažujú bravúrne humorné scénky_Silný príbeh, humor a nostalgia 75%

Godzilla (2014)

Nemal som veľké očakávania, veď čím by už nová Godzilla mohla prekvapiť. No napočudovanie mi tých 123 minút mi ubehlo ako nič. Film nevypovedá o Godzille ale o ľudoch. Film šľape až do záverečných tituliek. Najväčší podiel na tom má neskutočná práca so zvukovými efektami_Príbeh, zvuk, nadhľad 90%

Moderní architektura na Slovensku (2008) (TV film)

V dokumente je predstavený úzky výber toho najlepšieho, čo sa u nás v 20. storočí postavilo. Vizuálne pútavým dokumentom vecne ale zároveň veľmi divácky prístupne sprevádza Henrieta Moravčíková. Ocenil by som keby mal dokument väčší záber_Vecnosť, širší kontext, skvelá kamera 90%

Královna (2006)

Pre človeka neznalého pomerov a bližších znalostí kráľovskej rodiny, pôjde o príjemný nedeľný film s mierne edukačným charakterom _Vecnosť, precíznosť, jemný humor 80%

Nymfomanka, část II. (2013)

Druhá časť nymfomanky rozvíja tému a privádza ju do tých najnechutnejších a najzvrátenejších krajností. Surové scény sadomasochizmu, téma pedofílie, neukojiteľnosť. Postavy ako keby strácajú charaktery, nastúpia absurdne zvraty. Film však má výpovednú hodnotu a opovážlivosť _Sklamanie, znechutenie, plytkosť 30%