Nymfomanka, část I. (2013)

V prvej časti nymfomanky sa cez retrospektívne rozprávanie dozvedáme o Joe - nevyliečiteľnej nymfomanke v podaní Charlotte Gainsbourg. Hovorí o svojom detstve, dospievaní, vzťahoch... . V jednotlivých kapitolách ju stvárňuje krásna Stacy Martin. Film nehovorí len o sexe ale aj o túžbe, láske o prázdnote a naplnení. Film sa dá vnímal aj ako uzavretý celok a ak môžem radiť, nenechajte si tento zážitok pokaziť druhou častou_Prepracované dialógy, hodnovernosť, herecké výkony 75%

Sviňák (2013)

Vidieť tu istú paralelu k Trainspotting. Navyše je to vtipné a je tu dokonca i zápletka_Humor, jazda a prekvapenie 85%

Nickyho rodina (2011)

Dokument o človeku, ktorý si to zaslúži - Nikolas Winton. Skvelé vyrozprávaný príbeh tohto neobyčajne skromného muža nenechá jedno oko suché. Dokument sa zameirava na osudy zachránených detí a dopad jeho činov. Spracovanie je vláčne avšak nie je apriori zamerané na emocionálnu stránku diváka_Sila ľudskosti 75%

Světáci (1969)

Československo - Sovák, Brodský, Libíček, Menšík... .Škoda, že sa dnes už také filmy netočia_Nenútený humor a vynikajúci námet 95%

Velký Gatsby (2013)

Skvelý herecký výkon Leonarda DiCapria nevyváži nedostatky tohto kusu. Vcelku originálne spracovanie i zápletka prešpikovaná nečakanými zvratmi zaujmú. Avšak na vyplnenie 142 minút to nestačí. Spojenie dobovej a súčasnej houdby celkový dojem skôr kazí_Nútená teatrálnosť 50%

Život Briana (1979)

Šesť členná britská komediálna skupina Monty Python vo filme Life of Brian paroduje, a paroduje ozaj skvele. Autorom nieje sväté ani narodenie a život Spasiteľa_Originálne a nadčasové 90%

Hannibal (2013) (seriál)

Hviezdne obsadenie, skvelý (už odskúšaný) námet a strhujúca atmosféra - všetko to čo má dobrý seriál obsahovať. Hannibal sa však s pomedzi ostatných vymyká drsnými naturalisticky spracovanými scénami surového sadizmu, bravúrne vykreslenými charaktermi postáv a prepracovanými dialógmi. Celokový dojem umocňuje a dopĺňa hudba_Zimomriavky 95%

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

Režisérka nám ukazuje snáď všetky nesváre vtedajšieho sa rodiaceho sídliska. Spracovanie je značne preexponované a situácie vyhrotené. Hudba, ktorá mala vygradovať emócie u diváka pôsobí skôr opačne. Určite by som film nenazval komédiou_Obraz doby 55%