Mimzy (2007)

Sci-Fi pro děti (otázkou je, zda-li budou film chápat), nic víc, možná míň. Jako děcko bych možná dal 3*, jako pro dospělého to pro mne bylo utrpením.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tradiční Jacksonova přepálená megalomanská onanie plná digitálního bordelu. Ten je mimochodem tentokrát fakt pekelný, přeceňovaná WETA znovu ukázala, že dokáže stvořit výborné věci (drak Šmak), ale zbytek jako obvykle jen průměr ze kterého přímo křičí ta digitálnost... a tentokrát jsou poměrně často i vyloženě hnusné triky. Z údajně nádherného Nového Zélandu zase uvidíme prd, protože prakticky vše je natočeno před zeleným plátnem či v ateliérech... a těch pár (neupravovaných) exteriérů zrovna neohromí. Chválím, že konečně trochu smysluplného prostoru dostal Freeman jako Pytlík, konečně jsem z něho začal dostávat dojem, že není ve výpravě naprosto zbytečná postava. Naopak šéf trpaslíků Thorin mi přišel v tomhle díle fakt otravný, což asi nemělo být účelem. Když nad tím teď přemýšlím, žasnu jak strašně málo se toho v tomhle 2,5 hodinovém filmu událo. A konec, ten je fakt k pláči. Nad vodou film drží jen celkem fajn akční scény (i když někdy už je ta přepálenost a coolovost za každou cenu otravná) a pak drak Šmak, kterému nejde držet palce.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Zvěsti neklamaly (tedy alespoň ty z ČR, v USA nebyly reakce moc pozitivní) je to opravdu feel-good film roku a nádherné zakončení filmové sezóny roku 2013. Ve své podstatě je to vlastně takový malý komorní film, ve kterém čas od času přímo vytryskne gejzír opulentní trikové akce, za kterou by se nemusel stydět kde jaký blockbuster. Vizuální pojetí vůbec a snová atmosféra patří k největším trumfům filmu. Veškeré scény mimo USA jsou úžasné, za podtržených 5*. Nicméně 2/3 filmu se odehrává v USA, převážně pak v kanceláři magazínu Life, a i když vlastně proti nim nemůžu napsat nic moc špatného, zkrátka nemají ten drive a magickou atmosféru, jako ty z Grónska, Islandu či Afganistánu. Proto nakonec jen 4*. Mimochodem, záběry krajiny jsou tu fakt nádherné, takový Peter Jackson ať se jde s tím svým přechvalovaným (digi)Novým Zélandem bodnout... Herci odvedli zcela adekvátní práci, ať už příjemně civilní Stiller, či naopak záporácký Adam Scott. Po delší době písničkový soundtrack, který mi vážně sedl. Po tomhle režijním počinu už jsem si Stillera zkrátka do té topky režisérů dát musel (a nahradil tam Del Tora). Toč dál Bene! PS: Teaser tohoto filmu je skvělý! Plakáty se rovněž povedly.

Muži v černém 3 (2012)

Velmi příjemné překvapení. Kdo by čekal něco koukatelného po strašlivé dvojce? Nicméně zázraky se dějí a trojka je zábavná, dobře v ní funguje chemie mezi postavami (a ty nové jsou poměrně zajímavé) a cestování v čase dává sérii novou šťávu, retro atmosféra je parádní.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Hm, Dogma mám velmi rád, Clerks 2 taky ušli, ale tady tedy přichází velké zklamání. A to jsem myslel, že tohle mi od Smithe sedne nejvíce... Mno, první trochu vtipnější scéna byla pro mne až po 40ti minutách filmu (Will Ferrell poprvé na scéně, Planeta opic), pak jsem se ještě několikrát usmál, ale jinak nehorázná slabota a křečovitá trapnost. Slabé 2* - 30%.

Proud času (2003)

5 let po podivném selhání s jinou Crichtonovou adaptací (Koule) se situace opakuje. Znovu tu máme přinejmenším zajímavé herecké obsazení (Butler, Connolly, Sheen, Thewlis, Friel... vs. Hoffman, S. Stone a S. Jackson v Kouli) pod taktovkou kvalitního režiséra (Donner vs. Levinson v Kouli) a znovu je to utrpení. Tentokrát je to opravdu velký fail, nefunguje tu prakticky vůbec nic a poslední kapkou je televizní výprava.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tak jsem právě dokoukal ty Power Rangers... pardon, Pacific Rim. No, musím říct, že je to ještě horší, než jsem se bál:( Dávám tomu maximálně 40% a je to pro mne nejhorší film Guillerma Del Torra, kterého mám jinak rád. Je to neoriginální (jako bych to vše už někde viděl), strašně předvídatelné (a proto i nudné), veškerá akce je ve tmě a pokud možno v dešti, hrozné dialogy, WTF scény (třeba jak po 10ti minutové bitce, při které se mlátí jaeger s monstrem pěstmi, při které se zničí polovina Honkongu, přijdou řidiči jaegera s kontatováním, že "je vše ztraceno"..."ne, počkat, máme ještě meč", a šup, jedním seknutím je po monstru). Tak vám nevím, jestli mám mít radost z toho, že ten Pacific Rim komerčně selhal. Na jednu stranu nebude již plánovaný Pacific Rim 2 a 3... ale na druhou stranu mám obavy, že se Torrovi zabouchly dveře na Hellboy 3 a At Mountain of Madness od Lovercrafta:/

Městečko South Park (1997) (seriál)

Tak především, Butters ani Tweek nesahají Kennymu ani po kotníky. Odstraněním Kennyho bylo chybou a přineslo prakticky jen jednu pozitivní situaci/zápletku (Cartman a Kennyho popel). Jinak seriál je místy parádní (hlavně Cartman vládne, nikdy bych neřekl, že takový egoistický, zákeřný, rozmazlený fracek může být tak sympatický), jen by se nemusel tak často utápět ve fekálním humoru či fekáliích samotných (I když s panem Hankeyem je občas sranda) nebo utápět se neustále v některých tématech jako je homosexualita či zneužívání dětí (tím spíše když tohle téma bylo snad i ve 3-4 dílech za sebou). A některé z mnoha postav seriálu prostě nejsou zábavné i když by si to tvůrci evidentně moc přáli. Jinak chválím povedený český dabing... a dokonce i nápad nadabovat Kennyho tak, že je mu většinou rozumět. Možná i proto je pro mne spolus Cartmanem jasně nejoblíbenější postavou.

Kdo přežije - Palau (2005) (série)

Celkem fajn série, s docela zaslouženým vítězem. Popravdě, kdyby vyhrála ta osoba, co nakonec skončila na 2. místě, tak už bych asi na Survivora zanevřel... Nicméně o dost více jsem to přál osobě, co skončila 3. Ale bohužel, během posledních 2 dílů se dopustil úplně zbytečných chyb, důvěřoval nepravé osobě...Jedna ze sérií, kde se casting vydařil. Oblíbenci: Ian (především), Tom, Angie, Stephanie Neoblíbení hráči: Coby, Katie, James Kočka série: Jenn

Kdo přežije - Vanuatu (2004) (série)

Zvláštní série... nebýt finálové rady, tak by mi ani moc nevadil vítěz, ale tam si mé sympatie nezískal/a, právě naopak. Oblíbenci: Chad Neoblíbení hráči: Eliza, Ami Kočka série: těžko říct... Eliza?