Cesta za králem trollů (2017)

Někdo si na Seznamu nad timhle honil brko tak intenzivně, až jsem neodolal a sosnul to z éteru. A popravdě bych tomu honimírovi nejrači nasypal drcenou papričku Dragon Breath na uzdičku. Klišoidní scénář, kde místo Piškutoly s pinDykem a tim třetim dickem lítaj po Roverkách nějakej Oje Bålstrøm, Umå Stilse a Pøs Rålnøhu. Jeden je blbější než druhej, nakonec ten třetí nejblbější zabije trolla zrcátkem a žije s princeznou až do smrti. K tomu místo Nábojedoluku a Tohovodmilíře hrajou nějaký severský odrhovačky. Takže nuda gzblití. Troll vypadá cirka asi jako obyvatel pražského šervůdu, když vyleze ráno s prázdnou krabicí a plnym měchýřem z křoví u výdechu z metra. Ale abych to jenom nehaněl, ta scéna, kde je asi 5 minut záběr na nahatou princeznu, jak si lechtá kocoura a vemínka, to byla bomba. (bohužel si dělám prdel). Ale možná muj negativismus vyplývá z toho, že jsem to - debil - stáhnul v ruštině, kterýžto zlojazyk mi způsobuje bolení hlavy, noční běsy a torzi varlat.

Dunkerk (2017)

No všichni se z toho posírali do vejšky, ale já na ně koukám trochu zezdola. Je to sympaticky krátký, ale to by asi neměl bejt muj hlavní dojem z novýho Nolana. Oskar za střih je v tomhle případě oprávněnej, protože nůžky byly evidentně rozžhavený jak Prasel Novotný nad fotkama Blikance s tou, jak se vlasně jmenuje....jak vyhrála ty nejkrásnější nohy někde na Miss, nebo kde. No...jak se fotí málem i s rohlikem, co koupila ráno k snídani....no to je jedno. Trochu jsem se bál opakování Počátku, u kterýho jsem prostě usnul, a pak jsem se omylem zeptal ženy, o čem to bylo. Jen taktak jsem unikl smrti. Tady se to naštěstí všechno pěkně dovysvětlí, málem i s tištěným manuálem a obrázkama pro extratrotly. Ale v podstatě mi to nepřineslo o moc hlubší zážitek, než všichni ti Rajenové, Červený linky a podobně emočně vypjatý příhody. Ale může (a asi i je) to být tím, že nemám moc rád filmy z války. Tak proč na to koukám, že jo? Jsem holt debil...

Padesát odstínů svobody (2018)

Hele, hodnotit to nebudu, protože nejsem cílová skupina. To znamená, že nejsem fousatá chropyně v květovaný zástěře, která na todle kouká vod plotny, kde vaří starýmu buřtguláš, až se vrátí z Továrny na Absonudno. Koukat se na to nedá, ale byl jsem donucen na to pomrkávat od hraní Starcraftu, protože to se jen tak nevidí. A hlavně neslyší, protože soundtrack evidentně vznikl v generátoru náhodnejch sraček. Tenkrát jsem rozečetl první díl knížky (protože prostě přečtu všechno - teda skoro všechno), a když jsem už asi podesáté četl během první půlky knihy, že někdo někomu stahuje džíny i s boxerkami, úplně mě u toho pálily kolena, protože když vám je furt někdo takle rajbluje shrnutejma pantalónama s nahrnutejma trenclema, máte jabka rudý jak Babiš průkazku. Vono stačí se podívat na fotky autorky předlohy, a máte jasno. Nebo si přečíst pár rozhovorů s ní. A úplně ji vidíte, jak míchá ten buřtguláš....

Anihilace (2018)

Dobrý. Fakt dobrý. Přirovnání ke Stalkerovi sedí, jenom je to hezčí pro oko. Škoda, že jsem to nemohl vidět na velkým plátně, protože i na telce to byla vizuální orgie. To je ta daň z Neflixu. Natálka nám to tady survajvuje až do konce, i když...(ale ne, to by bylo přítlačný křídlo). Jen jsem byl rád, že nikdo na konci dlouze nevysvětloval, jak to vlastně bylo, což je dneska zvykem u všech spektáklů. Protože asi existuje předpoklad, že na ně chodej jenom samý polovopice s intelektem To Mi Ho Vokamůry. Na druhou stranu, když tak člověk kouká na některý hodnocení (třebas rovnou u tohodle filmu), bude to asi částečně prauda praudoucí kulervoucí.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Hele, todle bylo...jak to napsat....koncert. Pro McDormand a Rockwella. Bylo to jak sledovat Prosta se Sennou, když se neustále předháněli a střídali ve vedení. Scénář je fakt šlupka, a zahraný jak z partesu. Vrcholem jsou asi dopisy vod Wůdyho. Jeden z filmů, co musíte vidět. I kdybyste byli hocijací intelektobuzeranti z katedry filmový terorie, který si leštěj rosničky jen u filmů ze zemí čtvrtýho světa.

Nymfomanka, část II. (2013)

Je to furt stejně slabý (viz koment k prvnímu dílu). Šárlot vypráví, Štelán poslouchá, sem tam kunda, občas kozy, někdy péro. Takovýdleho umění je fakt plnej PornHub. Ale u něj se na rozdíl od tohodle dá leštit fangle. Todle je jenom únavný. A blbý. Tenhle frajer už dobrý filmy vystřílel. Bohužel. Fakt jsem na to koukal 4 hodiny? To sem piča teda...Edit. Ale je pravda, že ta vsuvka, kde chodila k frajerovi, kterej jí rozsekal prdel na hovna, a ona mu ještě děkovala, to bylo fajn. Tak dám 3 no....

Pobřežní hlídka (2017)

Plavky vykrojený tak, že by se daly vytáhnout za uši, zaříznutý tak, že jsem se chvílema bál, že dojde k průřezu trupu od frndy ke krku, chlapy maj svaly jak Jirka Krampol, když ještě boxoval za Uhelný sklady. A celýmu tomu šéfuje Skála, kterej vyskočí nejvejš, doběhne nejdál, zvedne nejvíc a na jeho péro čekaj buchty frontu, začínající v Makotřasech u Prahy. Kdekoli tahle hrouda hraje, mám pocit, že nekoukám na film, ale na teleshopping s nabídkou Total Gymu. I ty kozy, prdele a kejmltouy se po půl hodině omrzej a pak zbyde jen nuda a prázdno. Zlatej Hajzlhoff, ten byl aspoň chlupatej.

Inspektor Max - Hračka (2018) (epizoda) odpad!

Bohužel u názvu první epizody došlo k tragické záměně písmene, které zmátlo lidi tím, že zakrylo to, čím tento seriál nejspíš je. Sračka. První díl by měl lidi navnadit, aby sledovali další epizody, no mně navnadil k tomu, abych rozsekal bednu na třísky, hystericky řval a styděl se do hlouby duše za toho Brouka, co ho nechali žít, ale už by ho neměli nechat hrát. Bohužel Kukura je tu nebetyčně trapnej. Starej kokot, kterej se probudí v posteli se dvěma dvacetiletejma pornokurvama, který (nacpanej viagrou) píchal celou noc, oblíkne si hadry, který by nenašla ve skříni pro svýho Vašika ani Lívije Klausová a pak nasedne do sporťáku a odfrčí vyšetřovat. Měli pánu Kukurovi připlati, aby si s sebou na plac bral i charisma, protože bez toho je jenom směšná figurka, za kterou je vám většinu prvního dílu trapně. A na další se prostě už nepodíváte. Jak říká plukovník Kurtz: "Horror...horror has a face...." V podstatě by to zachránilo jen to, kdyby v dalším díle Kukuru zastřelili, a na scěnu by přišel ten opravdový Inspektor Max, za kterýho se jen vydával. Hrát by ho mohl třeba Vítezslav Jandák.

Učitelka (2016)

Nemyslel jsem si, že Bejkovi dám ještě někdy 4* po těch mrdkách typu Zakázané uvolnění, Svatá čtveřice a podobných taškařicích. Ale tenhle film jsem viděl ve správný čas - tj po volbách, kdy premierem se stal ulhanej, sebestřednej, vychcanej zloděj ze Slovenska a prezidentem chlastem, mocí a ruskem opilej arogantní zmrd (jiný slovo jsme fakt nenašel), který táhnou káru jménem Česká republika opět směrem do dob, o kterých vypovídá tenhle film. Je to přesne o tom, že češi budou raději držet hubu a krok, hlavně když z toho něco vytřískaj pro sebe, a každej, kdo nechce ohýbat hřbet a žít svůj život podle mustru, kterej jim někdo nadiktuje, je pro ně podvratnej živel a zaslouží šibenici. Kultura Michala Davida, Prostřena, Ulice, Blesku, buřtguláše a špaget s eidamem je prostě nadále určující pro masy u nás. Ale to jsem trošičku odbočil. Ten film je dobrej.

Black Panther (2018)

Velký zklamání. První, co mně zarazilo, byla ta příšerná afro-angličtina. Doufám, že českej dabing budou dělat ostravaci, nebo alespoň brňáci, bo to se nedalo poslouchat. Film se určitě líbil všem, co kritizovali Kingdom Come za nedostatek postav černé pleti, bo tady se to jima jenom hemží, a bělocha abys pohledal. Postavy jsou nesympatický, v podstatě jedinej, kterej něco hraje je Glum, kterej to ale zabalí poměrně záhy a opět následuje nuda. Na hodinky jsem koukal už po půl hodině, a to jsme nebyli ani ve čtvrtině filmu. Celý je to nablejskaný, vypulírovaný a zaleštěný jak hovno Donalda Trampa, ale čék vidí, že pod tim obalem je jenom kupa bublinkový folie, polystyrenovejch kuliček a úplně dole je nějakej příběh. CGI už dosáhlo svého vrcholu před lety, a teď už je to na úkor koukatelnosti. Spousta lidí chválilo soundtrack, ale nepamatuju si z něj vůbec nic kromě toho, že je to vykradenej Peter Gabriel a Graceland Paula Simona. Rád bych napsal něco pozitivního, ale když odcházíte z kina s pocitem, že jste ztratil dvě hodiny života, kdy jste mohl sedět v hospodě, spát, nebo leštit si fangli, hledá se to velmi obtížně. Dialogy zdlouhavý, souboje zdlouhavý, všechno trvá jak obhajoba Davida Ratha, přičemž to není nic, bez čeho by se film neobešel. Zlatý devadesátky a stopáž pod 90 minut. Tohle je úmorný. Jo a záporák (kterym překvapivě nebyl Serkis) vypadá jako Vanilla Ice, úplně jsem čekal, kdy začne chodit jako krab do strany a k tomu bude máchat prackama a ozve se "Ice, ice, baby...". Možná by to totiž hodilo hvězdu navíc. Ale nedal to. Škoda.