Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Vlastně nevim, co napsat. Asi to budu muset nechat na druhý kolo. Zatim dám neutrální tři, protože film to rozhodně není špatnej, jenom trochu trpí délkou, občas trapnými (a opakujícími se) dialogy, ale Krajčo s Budařem jsou prima, šlape jim to. Slovenský režisér je na zabití. To je postava, která mi přišla úplně zbytečná.

Blízko nebe (2005)

Vlastně to nebylo tak špatný, jenom mi to přišlo jako vykradačka Amelie (výtvarně), a Million Dollar Hotel (příběhem), ale v obou případech znatelně horší. Ale koukat se na to dalo, některý postavy byly zajímavý. Jelikož nemám rád kecy typu "na českej film dobrý", v obecným srovnání to na víc než dvě nemá. Dle mně.

Andělská tvář (2001)

Na tomhle filmu je špatný skoro všechno. Scénář, obsazení, dialogy, délka. Na druhou stranu kamera ujde sem tam je pěkný exteriér, ale víc nic. A Pomeje? Cha cha, to je dílo, od rozhalený košile, přes projev, kterej je fakt k smíchu, o hraní nemůže být ani řeč. Pomeje + Troška = naprostá dokonalost.....Ani nevim za co tu jednu dávám, ale je pravda, že jsem pár horších filmů viděl (hlavně od Trošky), tak asi za to. Ale nekoukejte na to, radši si něco doma ukliďte, spěte, nebo dejte horkou vanu se sklenkou červenýho vína.

Věc (1982)

"Důvěra je teď nedostatkový zboží..." cha cha, tohle je naprostá klasika žánru, nemůžu než dát za pět.

Pretty Woman (1990)

Je to mnohem víc romantika než komedie. Spousta lidí tenhle film odsuzuje, ale ve když se na něj poosmé dívají, i když znají půlku scén nazpaměť, nemohou mu upřít, že prostě funguje. Je to totiž naprosto bazální, na nic si nehrající archetyp příběhu o popelce a princi, jen posunutý do současnosti, a navíc poměrně slušně natočený (až na občasné křeče v dialozích). Džůlie i Ričrd sou tu k sežrání, a vše korunuje grandiozní finále, při kterém slzí určitě i Ozzy Osbourne (zakusuje netopýra). Nesnášim romantický srágory, a z komedií bliju, ale tohle mně neuráží.

Nebezpečný cíl (2008)

Někteří z vás hodnotí za dvě, protože ve filmu opravdu neviděli nic jinýho než žalostnej výkon Cage s jeho pohledama do kamery, kdy to vypadá na střevní potíže, účesem třídního blba, a charismatem štětináče z Bratrstva kočičí pracky. Druzí z vás dali tři, a já nevim za co. Takže dvě.

Max Payne (2008)

Aaaa - mně se to líbilo. Ne tolik, abych tu musel házet hvězdičkama, ale nekoukal jsem na hodinky, což je u mně známka toho, že film není špatnej. Hru jsem nehrál, knížku nečet, rádio neslyšel, Nikde nabyl, nic neviděl, takže nemám proč tady psát, jak je to oproti hře slabý, a podobný šplachty. Wahlberga mám rád, líbila se mi stylizace, příběh pokulhával no čert to vem. Lepší průměr, na 4 to neni.

JCVD (2008)

Žán Klód udělal asi to nejlepší co mohl, a natočil civilní film, ve kterým si posype hlavu celym kýblem popela, vyříká si to sám se svým životem, do toho přihodí nějakou tu kopací parádičku, a korunuje to několikaminutovým monologem, kterým definitivně potvrdil že je herec, a ne tlustej copař s koutama, zrzoun z teleshoppingu, nebo koženej guvernérskej xicht z Kalifornie. Jestli půjde dál touhle cestou, nebo se na to úplně vyprdne, udělá dobře. Jestli už má v kapse letenku do Bulharska, a bude zachraňovat svět roznožkama a v tílku, dokáže jenom, že celej film lhal, a to mně nasere.

Mrtvý vesmír (2008)

Hru jsem nehrál, film mně trochu nudil. Nevim jestli by to hra změnila k lepšímu nebo horšímu, ale takhle jen za dvě. Pa.

Venkovský učitel (2008)

Nó, tohle je hrozně príma film. Né že bych tu Liškovi úplně věřil to, co jsem jinde věřil Ledgerovi s Gyllenhaalem na 100%, ale to na celkovém dojmu z filmu nic nezkazí. Jen mi trochu vadili ti Troškoidní starousedlíci.