Thor: Ragnarok (2017)

Dlouho jsem přemýšlel, co k tomu napsat. Miluji Star Wars a musím říct, že Thor: Ragnarok je nejlepší epizoda Star Wars všech dob! Neskutečný nářez!

Perníkový táta (2008) (seriál)

Dlouho jsem přemýšlel, jak Breaking bad vystihnout, takže jen stručně. Jedná se o bezkonkurenčně nejlepší seriál, co jsem kdy viděl.

Pravidla moštárny (1999)

Filmy podobného rázu nejsou mým šálkem čaje, nicméně tento mě dokázal udržet v křesle celých 120 minut v kuse a musím se přiznat, že během závěrečných titulků jsem byl spokojený, nikoli nadšený jako u jiných kousků z dílny Lasseho Hallströma.

Warcraft: První střet (2016)

Jakožto pravověrného hráče mne film nezklamal, ba naopak - byl jsem mile překvapen vizuálním zpracováním a hereckými výkony. Orkové jsou zpracováni skvostně, stejně tak lokace a stěžejní postavy. Ano je to předigitalizované, ale u Warcraftu toto rád přehlédnu, protože to (vzhledem k herní historii) k filmu patří. Není to stoprocentní vzhledem k výpadkům ve scénáři, ale i tak dávám 5* (90%) a s velkým očekáváním vzhlížím do budoucna ke druhému dílu. P.S.: Ramin Djawadi nezklamal a hudební doprovod je jedním slovem excelentní.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Od filmu jsem moc nečekal, ale nelituji svých investovaných prostředků. Film si mne získal zhruba od druhé poloviny, kdy se pomalu začala rozmotávat asi nejkomplikovanější zápletka s jakou jsem se kdy setkal, což filmu na druhou stranu moc neprospívá.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Nevím, jak vy, ale toto mě posadilo na zadek. Jen epizody IV, V a VI se mohou rovnat Rogue One. Definitivně nejlepší Star Wars film od Epizody VI.

Příchozí (2016)

První polovina filmu mi moc neřekla. Už jsem kalkuloval s tím, že budu práz záporný komentář, ale ve druhé polovině jsem postupně začal měnit názor, až jsem přišel na to, že je tento film fantastický až dechberoucí. Neuvěřitelně propracovaný děj a grandiózní finále mi nedovoluje dát filmu jiné hodnocení, než plný počet. Ale pomyslnou půlhvezdičku strhávám za pomalý rozjezd.

Doktor Strange (2016)

Nejlepší Marvelovská sólovka všech dob. Skvělý soundtrack, Benedict Cumberbatch, skvěle vizuálně podané. Půjdu na to ještě jednou, vychutnat si to ve 3D.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Věrně zpracovaný příběh dle skutečné události. Clint dokázal, že i za "málo" peněz se dá udělat velké divadlo. Jasných 5 hvězd nejen za mistrný výkon T. Hankse.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Já se i přes negativní hodnocení docela bavil. Je pozorovatelný lehký sestup kvality, ale není to příliš radikální. Nový režisér se snažil přinést několik svých myšlenek a myslím, že se mu to celkem zadařilo.