Piráti (2005)

Konečně film s přesahem do sociální problematiky!

Kick-Ass (2010)

Nesmírně kulervoucí film. Filmový teen rare steak.

Kuky se vrací (2010)

Vynikající film nejen pro děti, pánové Svěráci (nyní už tři) opět dokazují, že v české kinematografii mají zaslouženě vyhrazené místo pro "laskavé" filmy. Scénář tentokrát nedostala pod patronát hlava rodu, což je možná škoda - jistě by dokázal polívku ještě o trochu více dochutit (i když je zamozřejmě diskutabilní, jestli tato verze není již jím notně ovlivněná a pouze se změnilo oproti dřívějšku jméno v titulcích). Kuky je vtipný, chytrý, dynamický, výtvarně kouzelně provedený...škoda, že do tohoto formátu se tak nějak úplně nestrefili dabéři: u juniora je to celkem i pochopitelné, ale že Zdeněk Svěrák bude mít občas takové problémy s intonací projevu když nebude mít i fyzickou postavu, to jsem nečekal.

Faktótum (2005)

Tak z tohodle vymydlenýho frajera by Bukowski blil...

Východní přísliby (2007)

Kinematografický ekvivalent předčasné ejakulace: Je prima přislíbit, že příště to bude super, ale momentální výkon je to, co se počítá.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Cítíte ty megawatty potenciálu, co právě opustily gigantické pozadí a proletěly vzduchem?

Mikulášovy patálie (2009)

Už od úžasně animovaných titulků je tenhle film neuvěřitelně příjemnou záležitostí. Dětští herci se vypořádali se svými party bravurně (jeden za všechny by asi byl Kryšpín), decentně karikaturní variace "dospěláků" - vedené mně velmi sympatickou (žeby francouzsky šaramantní?) paní učitelkou - na sebe zbytečně nestrhávají pozornost a umožňují hladký chod světa dětské představivosti. Jistě, nenajdete zde nic nevídaného, ale za to pohlazení na duši to myslím stojí.

Moonraker (1979)

Pro mě paradoxně jedna z nejlepších bondovek "staré školy". Spousta humoru (humorného), nápadité akční scény, megalomanský megaloman, dokonce sličné bondgirls. Jawsův frankensteinovský přelom je sice na balanci nevkusu, ale mě osobně neurazil a trochu i zvýšil moje sympatie k téhle postavě, která mě ve Špionovi rozhodně neuchvátila. Navíc hojnost akčních scén, které mi na Moora přišly výborné, se odehrává v pro studenty předmětu DA3 na FA ČVUT zajímavých lokacích (kdo pozná Vaux-le-vicomte, tomu pošlu vtipnou histroku doslova z historie ^_-). A Bondovo zjevení ála Clint Eastwood v Leoneho kouscích bylo sice totálně nesmyslné, ale pobavilo královsky.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Po bedlivém zvážení PRO a PROTI zbyla v prvním mističce vlastně jen ta Doktorova (a Terryho) imaginace, smíšená s hereckým výkvětem, okořeněným zajímavou angličankou Lily Cole a parádním Waitsovým Ďáblem. V kulisách vskutku překrásných se odehrává děj již o poznání všednější, taková kombinace Fausta pod vlivem hazardu a pohádky o důležitosti pohádek.

Devět písní (2004)

Až na jednu výjimku krutě nefungující eros-scény slepené písničkami mě nic moc neříkajících skupin, navíc podpořené otřestou ústřední dvojicí (příště prosím do ženské role ŽENSKOU)...Umělecká hodnota je taky po hříchu nulová a tak nejsilnější fyzický pocit, který vám tento film navodí, není erekce, ale otlačená opěrná paže.