Všechno, všude, najednou (2022)

Zhruba po pol hodine som sa začala strašne nudiť a tento pocit márnosti vytrval až do vyčerpávajúceho konca.

The Only Living Boy in New York (2017)

Zas až tak výnimočný ten film nie je. Ale vidieť dojatého Jeffa Bridgesa? A k tomu cynického Piercea Brosnana a Cynthiu Nixon ako osudovú ženu? Bol to pre mňa celkom nezvyčajný zážitok. Film dosť príbehom preletel, ale pozeralo sa naň veľmi dobre a napokon som bola s tým Jeffom trochu dojatá aj ja.. :)

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

Ajajaaaj. Celý čas to bola pre mňa 4* záležitosť. Niektoré momenty boli skutočne silné. (Aj keď ja v Chrisovi Prattovi vidím stále Star-Lorda, môže sa tváriť akokoľvek strápene :)) K týmto druhom "one man revenge" príbehov patrí aj trochu neuveriteľnosti, akoby stál celý neschopný svet proti Supermanovi. Ale to je v poriadku, to k tomu patrí. V podstate to zaklincoval koniec. Takú prekombinovanosť som naozaj nečakala a riadne ma to prefackalo. Škoda preškoda.

Saltburn (2023)

Súčasné filmy trpia akýmsi novým neduhom. Čím viac sú vizuálne pútavejšie, tým sú prostoduchejšie v ich myšlienke. Žiaľ, týmto neduhom trpí aj Saltburn. Porovnanie s Talentovaným pánom Ripleym je úplne na mieste a musím povedať, že Oliver Quick mu nesiaha ani po členky. Darmo film dosť zručne buduje zlovoľnú atmosféru podporenú "záhadnými a šokujúcimi" scénami, keď na konci filmu dostaneme na podnose vysvetlenie, ktoré pochopí aj siedmak zo základky. A napriek tomu nedostaneme šancu nahliadnuť hlbšie do psychológie  hlavných hrdinov, takže pre nich nemáme ani veľké pochopenie, ani dostatočné sympatie, aby sme túžili vidieť túto vizuálnu nádheru znova.

Wonka (2023)

Je to veľmi pekne natočené. Timothée to zahral očarujúco a do úlohy mladého Wonku sa hodil perfektne. A v tomto okamihu viem, že moji kamaráti nekresťania to nepochopia, ale mňa jednoducho zamrzí, keď sa vo filmoch zobrazuje chrám ako miesto komédie, nech je to akokoľvek nevinne myslené.

Maestro (2023)

Mkartaylas56 to povedal úplne dokonale. Ani neviem, čo viac k tomu dodať. Snáď len to, že je mi trochu  ľúto, že po zhliadnutí tohto filmu, ktorý má svoje kvality, ale je príliš elitársky, sa ľudia o géniovi Leonardovi Bernsteinovi dozvedia veľmi málo. Mám pocit, že si ho Bradley natočil najmä sám pre seba.

Vražda v Paříži (2023)

Vôbec to nie je také tragické, ako sa podľa hodnotení zdá. Jennifer Aniston a Adam Sandler sú ohromne sympatická a zohratá dvojka. Jasné, že muselo dôjsť aj na zopár trápnych vtípkov - škoda, že si ich obvykle americké komédie nevedia odpustiť. Ale vyvážili ich aj naozaj zábavné momenty. Na dobrú náladu mi to dnešný večer stačilo.

Barbie (2023)

Tento film mal jediné šťastie: "berbieheimer" marketing. Ináč nestojí za nič.. Jediné, čo ma naozaj pobavilo, bol ten vykradnutý Kubrick na začiatku.

Nech svět světem (2023)

Jediná vec, ktorá mi nesedela, boli zvieratá... šlo o prvok pre mňa nepochopiteľný, surreálny. Pretože celé čaro a des spočívali v uveriteľnosti toho všetkého. Filmu sa podarilo skĺbiť reálne aj konšpiračné obavy ľudstva a vytvoriť príbeh, ktorý sa nám vlastne môže stať. Hrozba, ktorá spočíva jednak v našej absolútnej závislosti od technológie, ktorá je zas závislá na prírode, ktorú vyvíjaním technológii ničíme a okrem toho spočíva v ľudskej mysli, ktorá má tendenciu ovládať druhých. Páči sa mi, že sa vlastne nedozvieme, o čo vlastne šlo, aj nevyspytateľnosť každej scény, vrátane tej absolútne poslednej.