Šifra mistra Leonarda (2006)

|| Scenár: Akiva Goldsman / Based on The Da Vinci Code by Dan Brown | Hudba: Hans Zimmer | Produkcia: Brian Grazer, Ron Howard | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Imagine Entertainment | Rozpočet: 125 miliónov $ | Tržby: 758,239,851 $ || No, takže kedy ideme kopať do Louvru?

Szabadság, szerelem (2006)

Film, ktorý môže precítiť každí, no poznať jeho váhu môže len Maďar.

Ratatouille (2007)

|| Scenár: Brad Bird / Jan Pinkava, Brad Bird, Jim Capobianco | Hudba: Michael Giacchino | Produkcia: Brad Lewis, Andrew Stanton | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Pixar | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržby: 623,722,818 $ | Ocenenia: Academy Award - 1 výhra: Nahlepší animovaný film. 4 nominácie: Scenár, Hudba, Zvuk, Strih zvuku. Golden Globes - 1 výhra: Najlepší animovaný film. Spolu: 64 výhier a 35 nominácií || Ak hľadáte tú pravú syrovosť sveta, to pravé korenie, od ktorého je život tak rozmanitý, nájdete ho v tejto rozprávke. Niet určeného receptu pre život. Existujú len prísady. Ratatouille ním určite je. 93% | Blu-Ray, THX, SK DTS|

Scary Movie 4 (2006)

Bola to priemerná zábava. Avšak najväčšia scéna sa stane už na začiatku, kde sa len na tie 3 minúty objavý Charlie Sheen. Je to taká nehorázna volovyna, že som skoro nevedel dýchať od smiechu :)

Scary Movie 3 (2003)

Zaujímavé na tom je, že napriek tomu, že sa už hovorí o trojke, je tam ešte stále pár zábavných momentov. Premňa najlepší je telefonát zo začiatku: Můj milááášek :D A to je asi tak všetko, na čo sa po pár rokoch pamätám :)

Scary Movie 2 (2001)

Nudil som sa vo väčšine. Ale zopár hustých scén to určite malo.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Ruské rozprávky... áááá, no to je niečo. A táto je ich vrcholom v každom smere!

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

|| Scenár: Ted Elliot, Terry Rossio / Stuart Beattie, Jay Wolpert | Hudba: Hans Zimmer | Produkcia: Jerry Bruckheimer | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Jerry Bruckheimer Films | Rozpočet: 300 miliónov $ | Tržby: 963,420,425 $ || Začiatok bol fakt veľkofilmový. Chcel pôsobiť tvrde a vážne. Táto chladnosť však pretrváva počas celého filmu, a okrem dajakých blúdení po rôznych častiach sveta si z toho filmu nič nepamätám! Mám pocit, že niekedy by páni producenti mali myslieť aj na dej, nie len na vizuálnosť a doláre v kapse. Tak to bude čím ďalej, tým horšie. A že trilógie sú odsúdené na úspech a na kasový trhák? Radšej len na to druhé. Ješššis, miliarda dolárov? Oprava: Musím uznať, že môj dojem u prvej projekcii bol nespravodlivý. Teraz, keď som si to pustil znova po roku, vysporiadaný s dejovými linkami z druhej časti, a nezaspal som ani na minútu jak napoprvé, musím zvýšiť hodnotenie. Tá vizualita a ohromujúci zvuk (ktorý som si tentokrát vychutnal v THX) za diabolských ,,tristo miliónov amerických dolárov,, som proste na prvý krát nestrávil. Nuž, tentokrát som to zožral, kupodivu aj stou scénou, keď Bloom na lodi ,,žmurkajúco,, prežíva preslov Knightley - natom sa človek fakt zabaví :D Ps: Hlavná hudobná téma je jedna z najlepších vôbec. A pritom je zarážajúco jednoduchá. Ale sakra čo sa divím, veď je to Zimmer, nie?...

Auta (2006)

K tomuto animáku som sa dostal len neskôr, a vôbec som nevedel, čo od neho mám čakať. Braček sa naň bol podívať v kine aj s rodičmi, a hovorili, že sa im to páčilo. Neskôr som si to pustil aj ja, a musím povedať, že môj názor je úplne rovnaký. Pobavilo, nenudilo. Samotný nápad bol veľmi originálny a spracovanie tiež príjemne prekvapilo. Nič viac som nepotreboval. Bolo tam aj Ferrari s Schumim :)

Městečko South Park (1997) (seriál)

Keď sa už nudíte fakt kvalitne, malé, idiotsky ale trafene animované postavičky zo South Park vás pobavia. Niektoré diely určite.