Jak vycvičit draka 2 (2014)

dal by som znova 5 ale prvy diel to uz nemoze prekonat, kedze tvorcovia stavali na znamych veciach...známe prostredie a postavy nevadia avšak podobná zápletka s finišom už áno

Domácí péče (2015)

nevedel som tomu prist na chut aj napriek pár svetlým momentom (herci, scenky, soc. realie). posobilo to na mna negatívne....

Hačikó - příběh psa (2009)

film bez silnejšej pointy, s minimom deja, kde sa použitý naratív míňa snahe o vážnejšie posolstvo. je to príjemné, je to fajn ale to je tak asi všetko co od toho dostanete... uspavajuce

Fontána (2006)

videl som to pomerne dávno ale spomienky na tento film su stále živé. určite stoji za opätovné zhliadnutie

Rudý kapitán (2016)

dobré!!! ak by som to zhliadol v telke a nevedel o čo ide, tak by som to vydržal pozerať dokonca. kto čakal umelecký film tak bude sklamaný. je to kriminálka a vcelku dobre natočená. kto čítal ten bude súhlasne so mnou prikyvovať že sa podarilo preniesť knihu do filmu. 4 náboje z piatich

Spotlight (2015)

toto je ten druh filmov ktoré chcete dopozerať aj keď majú určité chyby či chybičky. Napätie ktoré prežívate či sa im podarí vydať článok je miestami na obhrýzanie nechtov. Ale kedže viete že je to podľa reality (btw: total humus) tak len čakáte ako sa to celé stalo. Výborné obsadenie, dostatočne kvalitný scenár a novinárska práca na ktorú môžte byť pyšný.

Božská extáze (2010)

príbehov o pašovaní drog tu už bolo hodne... ale v komunite ortodoxných židov to zrejme nie je úplne bežné. a to je to čo vás dostane. kontrastný svet úslužného tichého života a vyhranený život drogových pašerákov je cítiť na príbehu kamere a celkovej atmoške v rozhovoroch samotného hrdinu príbehu ktorého stvárnil Jesse Eisenberg. Tomu úloha sadla tak že sa len ťažko zmierite s koncom tohto vraj podľa skutočnosti stočeného dielka. tempo je mierne svižné až úplne pomalé. Viac takýchto vecí!!! a celkovo 50 %? Dúfam že to je len štatistický omyl.

The Gambler (2014)

yes!!! toto si určite chcete pozrieť ako odychový film. najmä ak sa chcete pousmiať nad otázkami existencializmu!!!

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

vidieť seba samého v úplne inom svetle je vlastnosť ktorá sa dá piplať donekonečna.... a pán Babiš je v nej preborník... Vít Klusák si zaslúži medailu za občiansku statočnosť!!!