Určitě, možná (2008)

Neuvěřitelně příjemná a hezká romantická komedie.. Sice nejsem zrovna milovníkem tohoto žánru, ale tento počin se povedl.. Není to ten "typický emotivní tlačdohlav", ale pohodový sámosobě plynoucí příběh otce a jeho dcery jako posluchačky.. A velké překvapení u Ryana Reynoldse, ten se na to jednoznačně hodil a zvládal to naprosto bravurně.. Celé to vyprávění bylo velice dynamické a bez jakýchkoliv zádrhelů.. Prostě "Definitely, Maybe" to stojí za zhlédnutí..

Veřejní nepřátelé (2009)

Po výborném průběhu celého snímku přišel celkem slabý konec.. Celou dobu to vypadalo na něco výjimečného , ale bohužel se nekonalo.. Ten konec byl takový neslaný nemastný.. Proto pouze 4*.. Ale jinak hezká gangsterská podívaná s hvězdným obsazením..

Africká Královna (1951)

Romantika a dobrodružství v pravém smyslu slova.. Kdybych se na to koukal znovu, tak bych chtěl spočítat kolikrát Rosie řekla "pane Allnutte".. To bylo snad za každým slovem:-)

Sigur Rós - Heima (2007)

Nádherné propojení podmanivé hudby s neskutečnou krásou přírody na Islandu.. A to vše s minimálním slovním rušivým elementem.. Ideální podívaná na odpočinkový večer..

Cesta do fantazie (2001)

Tomuhle říkám průlet animo-světem naprosto bez závazků.. Hned na začátku jsem byl unesen do úplně jiné dimenze, ve které bylo vše jak skutečné.. Jediná škoda, že se najednou objevily závěrečné titulky a mě nezbylo nic jiného, než se tešit, až si tento snímek pustím znovu a znovu a znovu.....

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Po kvalitním prvním díle přišel opět krok zpět.. Celý druhý díl se tak nějak snaží kopírovat první, takže vás tam až na pár vyjímek nemá co překvapit.. Pořád máte ten pocit že jste to už viděli v prvním díle.. Ale...za neskutečnou rychlost snímku, herecké obsazení a přimhouření levého oka se tento film řadí něco nad lehký průměr, takže zasloužené 3*..

District 9 (2009)

I za málo peněz může být hodně dobré muziky, akorát se na tom musí podílet tým schopných lidí.. V tomto případě se to podařilo a to se jednalo dokonce o film:-) Jednoduše řečeno, úžasný sc-fi zážitek.. Už se těším na další Neillovo dílko..

Vzpoura v Seattlu (2007)

Tak tohle dílo se povedlo, možná bylo zbytečné ukazovat až tak drastickou tvář pokojné demonstrace, ale když je to podle pravdivé události.... Tak to prostě bylo..

Zevlovat a prudit (2009)

Dementní partička blbečků ochranky obchodního domu v čele s korunovaným dementem nadruhou, kteří se snaží řešit případy v obhoďáku jako ostřílení detektivové.. Nebýt pár dobrých vsuvek jako byla třeba rvačka se skejťákama, nebo pár zhulenejch pohledů, tak bych u toho asi usnul.. Chtěl jsem dát pouze jednu hvězdu, ale po gestu šéf ochranky když si na čelo nalepil fotku s ... , tak dávám ještě jednu hvězdu navíc:-)) To chtělo fakt kuráž:-))

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Celkem zklamání:-( Co se děje týká, tak bych řekl že tento jakoby první díl byl úplně zbytečný.. Celé sérii to akorát ubližuje.. Loganova minulost měla zůstat přikryta rouškou tajemna.. A vlastně celý původ mutantů.. Co se samotného zpracování filmu týká, tak to zase tak špatné nebylo.. Spousta akce, mutanti se zajímavými schopnostmi které se nezdráhali používat, a v neposlední řadě dobrý výkon Hugha Jackmana který se na tuto roli prostě hodí.. Ale jak říkám, tento počin ve výsledku sklouzl k obyčejnému průměru.. Doufám že si producenti vzali ponaučení a tento díl byl nadobro poslední z této série..