Strážci - Watchmen (2009)

Jedním slovem - SUPER. Už dlouhou dobu jsem si takhle žádný film neužíval. Pro mě jeden z nezapomenutelných filmových zážitků letošního roku(možná bude ten nejlepší:-)). Snad jeden z nejlepších filmů podle komiksu.. Samozřejmě nesmím opomenout pochválit výbornou hudební kulisu po celý film.. Já nevím, pořád chválím a chválím a snažím se najít nějakou kritiku, ale prostě mě to nejde.. Tenhle film mě prostě tak dostal, že ho nemůžu a ani nechci nijak kritizovat:-) Byl to prostě audiovizuální zážitek, u kterého byl ztvárněn příběh který měl hlavu a patu..

Zběsilá jízda (2004)

Německý pokus na Rychle a zběsile.. Bohužel u toho pokusu to jenom zůstalo.. Na začátku jsem si říkal jestli to není jenom špatný vtip, ale zhruba od poloviny filmu to nebylo špatný a dalo se na to dívat.. Vůbec ne zásluhou příběhu, ale podívanou na luxusní auťáky.. Tento film dokáže uspokojit pouze fanoušky rychlých aut, ikdyž jich tam není nějak závratně hodně.. Jenom pár pro představu: Ford Mustang, Lamborghini, Maserati, Dodge Viper, atd...

Góóól! III. (2009)

Třetí pokračování už nemá bohužel nic společného s fotbalem.. Těch pár záběrů co tam je, jsou beztak použity záběry televizních kamer.. Bylo to celé až moc fingované a nešťastné.. Vše bylo zaměřeno na soukromí život fotbalistů a ne na jejich fotbalové umění.. A největší nepochopení z mé strany je proč Santi hrál jenom takovou vedlejší bezvýznamnou roli, když jednička byla jenom o něm..

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Naprosto zasloužené nominace ve všech možných kategoriích na Oscara a samozřejmě 3 získané Oscary.. Ale na druhou stranu jsem rád že nevyhrál Oscara za nejlepší film roku. Hlavním důvodem je neskutečná depresivnost celého snímku.. Kdyby scénář byl jen z poloviny tak smutný a nešťastný jak byl, ta by to bohatě stačilo.. Celé tři hodiny jsem se snažil ve filmu nalézt nějaké pozitivum, ale kromě chvilkového štěstí a lásky uprostřed filmu dvou hlavních protagonistů jsem nic jiného nenašel.. Jinak je to samozřejmě famózní snímek, který nabízí úžasný výkon Brada Pitta v hlavní roli a jeho vizuální proměny v průběhu života pozpátku v naprosto autentických podobách.. Ale jak jsem již zmínil, z naprostého nedostatku odlehčujících scén dávám jenom 4*..

V rytmu stepu (2007)

Další naprosto zbytečný film na klasické US téma "uhopsám Tě na ulici k smrti" :-)) Je to trochu ironická hláška, protože dobré filmy kde je hudba a tanec mě dokážou příjemně pobavit.. Ale tady se to bohužel vůbec nepovedlo.. Ono celkem vše co v tom filmu bylo se nějak nepovedlo.. Herecké výkony, taneční choreografie, hudební podkres a samozřejmě příběh byl z toho všeho špatného vůbec nejhorší..

27 šatů (2008)

Asi nejsem romantik:-( Dalších 107minut ztraceného života.. Samozřemě že si tento snímek své příznivce najde.. Jde přece o lásku:-) Dále no comment..

Prázdniny (2006)

Celkem dobrá romantická komedie s dobrým hereckým obsazením.. Sice tam mohlo být o něco více vtipnějších situací, ale i tak to nebylo špatné.. Říkám si jestli se takováto výměna domu, auta a všeho co k tomu patří stává naprosto běžně v reálném světě, nebo je to pouze filmová hříčka.. Ale v Americe je vlastně možné úplně všechno, tak proč ne.. Kdybych si měl vyměnit bejvák třeba s Cameron, tak bych do toho šel hned, ale kdyby to bylo naopak, no tak to teda nevím:-)

Protivný sprostý holky (2004)

Tak ty holky byly nejenom protivný a sprostý, ale taky pěkně trapný a hloupý:-) A ještě ke všemu to nebyly žádný krasavice.. No a ten příběh taky stál za to, jako bych toto téma viděl ve filmu už alespoň 10x.. Ale aby zase nebyla jenom kritika, tak mě opravdu celý film bavil ten "růžovej pežot":-) Ten měl nejenom dobrý kecy, ale celá jeho role byla v pohodě..

Jak přicházejí sny (1998)

Úžasně barevné posmrtné nebe, nejdříve tvořené pouze barvou (naštěstí nakonec jako reálný svět) vs. tragická představa o pekle vs. naivní americký příběh.. Na jednu stranu celé toto spojení působí jako laciná podívaná na příběh jedné americké rodinky, kterou stíhala jedna pohroma za druhou.. Na druhou stranu, jejich idylický průběh opravdového života a života po smrti je až fascinující, když se necháte lehce unést a nad ničím nepřemýšlíte .. Celý film měl hrozně depresivní náboj, ale ta barvitost a rozmanitost nebe to celé tak trochu kompenzovala.. K hereckým výkonům se nebudu vyjadřovat, protože Robin a Cuba nepatří zrovna mezi mé největší oblíbence:-)

Stíhači, na start! (1976)

Parádní přehlídka německých a britských dvouplošníků v leteckých soubojích..Mladická nerozvážnost a vysoké ambice nikdy nemohou přinést nic dobrého.. Bohužel většina z nich nestihla ani dospět.. Výborný herecký výkon odvedl Malcolm McDowell..