Milionář z chatrče (2008)

Dlouho jsem čekal než jsem se na tento snímek podíval, a mohu říct že čekání se vyplatilo.. Oskarové ocenění za film roku nosí oprávněně.. D.B. se povedlo do snímku nacpat vše co se do něj vešlo, je zbytečné něco jmenovat, protože na spoustu věcí bych zapomněl:-) A ještě ke všemu skoro se samými neherci.. Indie je drsná, chudá země, ve které dokázat skloubit chvílema nelidské prostředí se štěstím chudého mladíka a ještě ke všemu do toho vpravit jeho životní lásku, to už chce opravdu dobrý scénář, schopného producenta a hlavně výborného režiséra.. V tomto případě si myslím, že se to povedlo na jedničku..

Válka nevěst (2009)

To zase byla ztráta času s takovýmto počinem.. To byl hrůza, vopruz, nuda, no prostě všechno negativní co se od filmu dá čekat.. Jednu hvězdičku dávám za to že jsem to dokoukal až do konce:-) A ani Kate and Anne tento film nijak nevylepšili.. To prostě nešlo..

Spirit (2008)

Franku, tak tohle se Ti zrovna moc nepovedlo.. Co bylo vizuálně povedené, to bylo totálně pos... příběhem.. Nepovedená vykrádačka Sin city.. Tenhle komiks jsem nikdy neviděl takže ani nevim že existuje, no a díky tomuto filmu to asi ani nikdy nezjistím:-) Celkem dobrý komický vsuvky, takže jsem se občas i zasmál.. Nejlepší scéna je ve které Samuel L. Jackson předsatvuje fanatického stoupence A. Hitlera:-)

Bílá paní (1965)

Vynikající satirická komedie na komunistický režim.. A ještě takové hvězdné obsazení v čele s Rudolfem Hrušínským, Milošem Kopeckým a Vlastimilem Brodským..

Železný obr (1999)

Po shlédnutí filmu The King and the Mockingbird to je další parádní 2D animovaná podívaná.. Takovouto hračku by si asi přál každý malý kluk, samozřejmě včetně mě:-) Každopádně Brad Bird dokáže tímto počinem zaujmout jak mladé, tak už dospělejší publikum..

Král a pták (1980)

Nechápu jak mě mohla až doposud unikat takováto parádní Francouzská podívaná.. Skoro se ptám, jak to že ještě nikdo nenatočil hraný film.. Tomu nechybělo snad vůbec nic..Pro mě jasných 5*..

Taková normální rodinka (2008)

Já bych pro tento film měl mnohem lepší název: Taková normální blbinka.. Ne že bych se občas nepousmál nad nějakou směšnou situací a nad nějakou hláškou.. Ale jako celek je to fakt nuda.. A ještě ke všemu tam hraje Mádl, což je pro mě hereckej antitalent..

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Hned první věc co mě zarazila, bylo že se celý film odehrává nejspíš někdy ve středověku.. Celé toto pokračování je jenom snažením nějak navázat na první díl.. Naprosto zbytečné pokračování.. Vše se odehrávala v šeru, takže se ani nedalo kochat třeba krásou přírody.. Bohužel pro mě celkem zklamání:-(

Inkoustové srdce (2008)

Celý film působí takovým neuhlazeným dojmem. Pořád jsem si říkal kdy se tam konečně začne dít něco co by mě alespoň trošku nakoplo, ale bohužel se to do konce filmu nějak nedostavilo:-( Pravdou ale je že je to rodinné fantasy, které má špíše odreagovat než nějak unášet.. Co mě zaujalo?? Graficky vytvořený "Stín", který jakoby patřil do filmu jménem Mumie:-) a hezká role patřila postavě Prašprsta - potulného kejklíře. Chtěl jsem dát pouze dvě hvězdičky, ale pro milovníka fantasy je to prostě složitý:-)