Smlouva s ďáblem (2000)

Solidní komedie, která vyloženě sedí Fraserovi s nádhernou Elizabeth Hurley - chlapi to musíte vidět!:-)

Hlava v oblacích (2004)

První polovina filmu je hodně zdlouhavá, kdy se řeší pouze milostné záležitosti hlavních představitelů - bavit mě film začal až s nástupem války, kdy příběh dostal gradaci a akčnější nádech. Jinak ale nic tak světoborného.

Okrsek 13 (2004)

Efektní honičky dají zapomenout na přihlouplou zápletku. Sledovat parkour v podání D.Bella je žrádlo. Takže pokud se ve filmu nemluví je to jízda.

Architekt odpadu (2007)

Zajímavé téma zpracované trošku nudným způsobem, navíc mírně propagandisticky, což mi místy vadilo. Čekal jsem víc. Každopádně si podobný styl bydlení dokážu představit v podobných regionech jako Indonésie (kde by podobné řešení asi bylo účinné), ne ve vyspělých západních zemích.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Vcelku zábavná věc, která i přes svoji ujetost nějak drží pohromadě a drží Vás v pozornosti, protože jen težko odhadnete jak se bude děj vyvíjet. Pokud máte rádi anglický humor budete spokojeni. Po deseti minutách jsem si říkal, že to bude další blbost o třech chlápcích, kteří žijí jen svými sci-fi příběhy ale kupodivu došlo k zajímavému dějovému zvratu. Akorát mě štve, že nevím co bylo na tom papírku, okolo kterého se děj točí.

Jarní úklid s.r.o. (2008)

Nenápadný film, kterému vévodí příjemná sesterská dvojice v podání Amy + Emily. Komediálních prvků tady zas moc není - naopak se ve filmu hraje na vážnější strunu, kdy ne všichni žijí svůj americký sen. Navíc je vše podáno vcelku reálným způsobem - takže žádná romantika a patetické kecy.

Královna Viktorie (2009)

Standard nic víc. Poslední dobou mi připadá, že podobných filmů je nějak moc a jsou si podobné jako vejce vejci. Člověk se moc fakt z historie nedozví - řeší se tady jen milostný vztah a pár intrik.

Dům z písku a mlhy (2003)

Výborné herecké výkony se silným vyvrcholením vyváží vcelku pomalý rozjezd, kdy se téměř hodinu na plátně nic moc neděje. Bez Bena a Jennifer by to ale bylo za ***.

Symptom Pandorum (2009)

Jeden z lepších sci fi. Interiéry lodi jsou pěkně industriální - depresivní atmosféra z toho jen čiší. Humanoidi taky ujdou. Jediný problém u podobných filmů - a nejinak je tomu i zde - je určitá nevyrovnanost příběhu, resp. tvůrci nejsou schopni přinést nějaký zajímavý konec. Takže vždycky poslední půlhodina je o ničem a předchozí budovanou atmosféru tajemna trochu pokazí.

Chyťte doktora (2007)

2 hvězdy pouze za sexy Tatianu. Jinak hovadina jak mraky.