Dr. House (2004) (seriál)

Skvělý seriál a "britský" humor + sympatický Hugh Laurie + zajímavé případy nejen nemocniční ale i soukromé = skvělý seriál. Po zhlédnutí všech tří řad musím konstatovat, že každá série má něco do sebe, takže se v každém díle zasmějete a pouvažujete. Čtvrtá série: Po třech dílech čtvrté série musím říct, že ačkoliv mi Houseův tým chybí, proces vybírání nového týmu má hodně co do sebe. Uvidíme, jestli se to udrží i nadále. EDIT: Přiznám se, že jsem si myslel, že poté, co odejde Houseův tým, tak tenhle seriál půjde do kytek. Ale mýlil jsem se a moc!!! Po zhlédnutí všech 16 dílů čtvrté série, musím uznat, že poslední dvoudíl "House's Head" a "Wilson's Heart" bylo to NEJLEPŠÍ, co jsem zřejmě z House viděl. Nejenom skvělé hlášky, ale skvělý příběh!!! Jsem opravdu zvědavý na pátou sérii! Pátá série: Srdcervoucí, geniální, vypointované, dokonalé… Já nemám slov. Některé díly jsou "jen" skvělé, některé jsou naprosto geniální, hlavně, jak to bývá u House zvykem, konec. Já prostě tento seriál miluju a je to snad jediný současný seriál, u kterého prostě a jednoduše nemůžu určit nejlepší sérii, to fakt se mi nestává!!! Protože kdybych ji určil, tak bych ukřivdil jiné sérii… Tohle je špička mezi seriály a těm lidem, kteří to zavrhnou s tím, že to jede podle šablony, vzkazuji: "Vy pro stromy nevidíte les!", jinak byste dávno pochopili, že o tomhle fakt House není. Je to o charakterech, které se neustále vyvíjejí, nejsou ploché a jsou uvěřitelné. Šestá série: Tam, kde některé seriály končí, House pokračuje a udržuje si laťku i v šesté sérii. A tahle řeší především vztahy. Nebudu tu spoilerovat, stačí snad jen říct, že se nemůžu dočkat sedmé. Sedmá série: Tak nevím, ale tohle je poprvé, co se spíše bojím nové série, než abych se na ni těšil. A opět tu nebudu spoilerovat, abych vám nezkazil překvapení, protože v této sérii se toho stane poměrně dost, ale ten konec… jsem zvědavý, jak se s tím scénáristé vypořádají a jestli osmá série bude opravdu poslední sérií tohoto seriálu. Jsem zvědavý, ale jak už jsem napsal výše, opravdu se bojím, co nám osmá série přinese. Osmá série: Nezklamala a my, jakožto diváci jsme se mohli důstojně rozloučit s jednou z nejpopulárnějších postav poslední doby. Sbohem, Gregory. Budeš mi chybět.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Skvělý, přímo brilantní seriál, na který se jako jediný hodí výraz KULT!! Ale položte si otázku: Nechali byste popeláře řídit vašeho Rolls Royce?? :-) A mimochodem vy slizké zrůdy: kdo hodnotí tento seriál méně než 5, slovy pět ***** musí mít bezpochyby mozek velikosti sýrové topinky :-) A nejoblíbenější postava? No přeci Holly (mužské vydání). A proč? No třeba proto že je téměř bezchybnatý a nebo proto, že umí ďábelsky dobře dělat měsíc. :-) Každý díl jsem viděl zhruba 10 krát, a pořád se směju jak blázen! Mám všechny řady na kazetách nahrané z TV, a teď dokupuji originální DVD!! Prostě nejlepší seriál!!!!!

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Sice ne tak vydařena přesto nadprůměrná parodie tentokrát na Star Wars... to mi přípomíná: Jo mám tu fůru tlačítek a jsou mi na pendrek svítěj, blikaj a pípaj, svitěj blikaj a pípaj.. -Kapitáne!!? -Ne už jsem v pořádku. :-)

Připoutejte se, prosím! (1980)

Co k téhle vynikající parodii říct, než: Jdeme na věž, strašit, jdeme na věž strašit... Možná dodávám jen to, že při prvním zkouknutí tohoto skvostu, jsem se doslova válel po zemi a málem udusil v záchvatu smíchu :-)

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

To musej dělat titulky ohněm? -To je fakt. Vždycky, když točej Robina Hooda, podpálej nám celou vesnici. Když mi bylo osm, miloval jsem tenhle film. V té době jsem se u něj třískal smíchy a to jsem ani pořádně nevěděl, že to má být parodie (tehdy jsem ani nevěděl, co to parodie je, pochopitelně.) A teď, když jsem už o něco starší, se prakticky nic nezměnilo. Sice už se u toho netřískám smíchy tak, jak předtím, ale pořád je tohle jedna z mála posledních dobrých parodií. Navíc, už mám něco nakoukáno, tak dokážu ocenit i cílené parodie (samotný Robin Hood, Kmotr). Možná jsem ovlivněný dětskou nostalgií, ale tohle je film, na kterém jsem vyrůstal a který mě jen tak neomrzí. Zvláště dnes, kdy je slovo parodie tak často spojováno s hnusy největšího kalibru. Na všechny tyhle tvůrce bych poslal Jeníčka (nenechte se zmást jménem, je to už vlastně velkej chlap!) A krásnější Marian jen tak někde nenajdete… prostě za 100 %.

Spaceballs (1987)

Těšil jsem se na to moc... ale asi až moc.. spousta hluchých míst, nevyužitý potenciál některých scén.. ale i tak za lorda helmu nemůžu dát míň než ****

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

No tento film se značně liší od jedničky... samozřejmě nemá ty samé kvality, ale nudily jste se pouhou minutu u tohohle?? Já bych řekl, že ne, protože pořád se něco děje.. skvělé akční scény mě nutí dát *****. Ať už je to jakkoliv velký brak, pro RE mám prostě slabost.

Resident Evil (2002)

Nechápu co na tom lidi vidí špatnýho?? Je to skvělý film s krásnou Milou v hlavní roli... jsou tam zombie jo a jsou tam i zombie :-) Ne teď vážně myslím si že Paul W.S. Anderson zabodoval.

Vratné lahve (2007)

Příjemný film na nedělní odpoledne. Typický směrákovský humor , který pohladí na duši snad každého. Jo a ta čárkovaná byla taky hezká :-) . A nezapomeňte: Ani k stáru ani k stáru ani k stáru, nemá o životě páru, nemá páru :-D