The Perfect Kiss (2018) odpad!

Dneska jsem měl určitou náladu na sebepoškozování, tak jsem si tohle veledílo pustil. Podle recenzí zde se mělo jednat o nevídaný počin, a opravdu. Horší film by člověk pohledal, snad ještě v kategorii amatérských filmů se občas pár podobných dílek dá uvidět (i když tam to většinou padá na provedení, tady je úplně mimo hlavně scénář a herci). Pokud Adamcová píše scénáře a uživí se tím (aspoň nějak), je to znak naprostého kulturního úpadku společnosti, fakt. Lucii Vondráčkovou neřeším, ale proč, proboha proč jsou jinak všechny ženy v tomto filmovém omylu po patnácti plastických operacích?

Nabarvené ptáče (2019)

Syrový příběh o ztrátě dětství a iluzí. Jestli tomu tak opravdu mohlo být, těžko říct. Vzhledem k předloze, která je vyfabulovaná, se nelze ubránit tomu, že násilí a zvrácenosti jsou trochu moc příliš prvoplánové. Ale nešť, úžasné (ne)herectví Petra Kotlára v kontrastu okolního dění a filmových hvězd okolo tomu dává neuvěřitelnou snad až poetiku. + Vizuální orgie. Ta Vláčilovská (resp. Baťkova) obraznost tam jde trochu poznat, pár záběrů je hodně (!) inspirováno obrazy z Markéty. Nádherná práce kameramana a střihače. A vůbec vše tvůrců. Co se mi ale vždycky s tímto filmem spojí je Jitka Čvančarová. Ne pro svou roli Ludmily (jak by asi každý čekal), ale jako interpretka nádherné závěrečné písně Horchat hai caliptus od Isthar. To bych do Jitky nikdy neřekl, že to takhle dá. Klobouk dolů.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Vzhledem k titulu jsem čekal něco jako Prci prci prcičky, ale dostal jsem naprosto skvělý seriál, kde i přes název o sex jde až ve druhé-třetí řadě. Po prvních dvou dílech mne to vtáhlo jako asi žádný jiný (co si tak pamatuju). Hlavně pak ve třetí řadě jde o neuvěřitelně lidské příběhy, dalo by se říci prosté až banální, ale tak skvěle odvyprávěné a zahrané, že to s protagonisty člověk prožívá až neuvěřitelně. Jedinou vadou na kráse je netflixácká muliti-kulti snaha (někde to z těch bot čouhá snad až moc), ale na tomhle konkrétním seriálu mi to vadí tak maximálně z 5 %. Tvůrcům tleskám.

Koruna - Série 3 (2019) (série)

3. řada - oproti prvním dvěma řadám - velký špatný. Přeobsazení tomu fakt nepřidalo, Claire Foy byla téměř skutečná Alžběta II., Olivia Colman na to nemá, jak herecky tak vizuálně. Zmínil se někdo v castingu že královna má šedo-zelené oči? V první sérii nebyl problém na první pohled poznat kdo je kdo, casting byl špičkový, zde poměrně dost tápu ještě i u pátého dílu. Scénaristicky je to trochu nastavovaná kaše, těším se na čtvrtou sérii.

Jdi a dívej se (1985)

Mě na tomhle filmu nesedí především ten ruský rozevlátý formát vyprávění, a korunu tomu dodaly ty "umělecké" záběry podobenství, nebo co to mělo být.

Kukačka v temném lese (1984)

"Pozoruhodný pokus načrtnout věrohodný portrét nacistického důstojníka, velitele koncentračního tábora" - se nějak nepovedl... Nelze nechat hrát Rusa s typickým slovanským obličejem Němce. V tomto filmu se nedá moc uvěřit žádnému z protagonistů.

Nový papež (2020) (seriál)

Nevím co Soretino hulí, ale tady to byl fakt divnej model.  Obrazově výborné, ale dějově (krom hlavní linky) strašně nečitelné, složité.

Hotel Kokořín (2021) (seriál)

Na odpad to vyloženě není, ale... Jako experiment toho, co se dá stihnout za 5 dní bez přípravy asi OK, scenáristicky ovšem dost chudé. Hlavně dialogy byly dost tahané z paty.

Země nomádů (2020)

Oscar? Pokud by to nebylo v časech korony, tak ani náhodou. Líbivá kamera, nerušivá hudba. Spousta životních "mouder". McDormand OK. Průměrný, slušně natočený film se slabým scénářem.

Slovania (2020) (seriál)

Nejvtipněji asi působí díl s názvem "Slunovrat", kde pobíhají nazí lidé s bílou kůží tam, kde měli v létě plavky a dámy mají vyholený klín. Horda Avarů v počtu cca 10 ks. Závěrečná bitva v mlze Z herců pozitivně působí asi jen Andrej Hryc, tam je vidět Pan herec. Zbytek je takový telenovelový průměr. Dost mi vadilo, že každý díl točil jiný kameraman. V prvních dílech byly použity hezké rekurzy, poslední díly už byly jen ve stylu TV kamera.