Den trifidů (2009) (TV film)

Se seriálem BBC z roku 1981 se to nedá srovnat. Zde je z toho levný trochu lepší béčko, nemulvě o velmi, velmi volném zpracování předlohy.

Smrtící déšť (2009) (TV film) odpad!

Hudebně se autor nechal evidentně ...ehm... "inspirovat" u Klause Badelta ze Stroje času.

Zmije útočí (2008) (TV film)

2 hvězdy za Taru Reid a Dona S. Davise. Na béčkovou (céčkovou) blbovinu to není zase tak špatně zpracované, jsou horší filmy co mají lepší hodnocení. Na nějaké nedělní ospalé odpoledne jak dělané :o)

Raketa na Měsíc (1958)

Příjemná oddychovka - ve vztahu k letopočtu výroby. Nic víc taky od toho člověk nečeká. Pár nelogičností, ale roztomilých :o) A krásná Leslie Parrish!

Občanský průkaz (2010)

Bylo by to asi i na ***** kdyby... Celý film je po stránce autenticity zobrazovaných let naprosto dokonalý (až na pár ne zcela úplně přesně zakrytých cedulí ale to je detail) - i obaly potravin si troufnu tipnout na originál. Trapně vyznívá záběr kdy matka podává synovi svačinu do školy v obalu od mléka /polotučného, plnotuční bylo červené/, je to tam prodané opravdu hodně moc okatě "na sílu" :o) Scéna z podchodu je podle mého názoru přidaná jaksi navíc a i závěr resp. posledních 5 minut mi připadá že se nese v duchu "safra, už nejsou prachy, musíme to dotočit za den".

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Samozřejmě že je to kravina. Ale ta kravina pobaví a díky absurdnosti celého dílka se zapíše mezi kultovní filmy. Některé hlášky ztohoto filmu v mém okolí zdomácněly takže myslím že nízké hodnocení nebude úplně chybou na straně vysílače. No a dááááál?

Panna a netvor (1978)

Pro mne naprostá dokonalost filmového horroru s pohádkovým motivem. Úžasná Hapkova hudba jen podtrhuje temnou a depresivní atmosféru a dokonalou kameru. Studénková je vynikající svou něžností a zranitelností, jen Harapes mi tam ne úplně sedí, ale naštěstí je vidět jen chvíli na konci. Mistrovské Herzovo dílo.

Stroj času (1960)

Tenhle film jsem poprvé jako teenager v německé televizi někdy nad ránem a rozuměl jsem asi každému 6. slovu. Ale nedokázal jsem se od toho odtrhnout a i po zhlédnutí o pár desítek let později s českými titulky je to pořád u mě za plný počet, byť morlokové dnes vypadají poněkud úsměvně. A Yvette Mimieux je prostě k sežrání :o)