Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Celkem pěkná podívaná s pěknou výpravou, kamerou ale s průměrným dějem, který chvílemi trochu nudí. Celkově to ale ztráta času rozhodně nebyla. Nejsem sice žádný historik, či znalec této doby, ale dost nevěrohodně na mě působily ty malý "píva" co si hráli na důstojníky. Nepřekvapilo by mě, kdyby na konci z toho jednoho div neudělali kapitána. To tam takový caparty tenkrát fakt brali? Vždyť by je to při první trochu prudší bouři spláchlo z paluby o stavu jejich podvlíkaček nemluvě ...

Karate Kid 3 (1989)

Tak tenhle díl se může líbit snad už jen deseti až čtrnáctiletým chlapcům s velkou vnitřní fantazií. Bohužel do této kategorie už dávno nepatřím. Ten závěr, no to je lahůdka. Obhajoba titulu proběhla moc hezky a velice věrohodně ...

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Jen ta hudba u tohohle filmu je za pro mě za čtyři hvězdičky!!! Hitchovo filmařské umění a námět skvělého filmu za čtyři, Cary Grant a Eva Marie Saint - moc jim to spolu sluší, taky za čtyři .... to máme dvanáct ... aha, tady to jde do pěti? Tak holt končím, no.....

Sedm statečných (1960)

Je to prostě legenda!!!! Jen si neodpustím malé rýpnutí a to jest, že mám problém s počtem zabitých nepřátel. Na to, že měli bojovat proti 40-ti banditům, což tvrdil Calvera, jich zabili nějak moc. Naposled jsem to jen tak průběžně zkoušel počítat a vyšlo mi, že Chris a jeho banda včetně vesničanů zabili cca 50 banditů a to jich ještě minimálně šest, sedm stačilo utéct :-))

Jezero (1999)

Ty dvě hvězdičky jsou jen za Olivera Platta a pár dobrejch vtípků a za pěkné exteriéry. Jinak to si snad ti filmaři dělaj pr.....kenou ohradu, ne? Taková slátanina s krokodýlem. Dokoukal jsem to jen proto, že jsem měl apatickou náladu a chtěl jsem vědět, kdo tam všechno zařve :-) ... což mě vlastně nakonec taky zklamalo.

Irina Palm (2006)

Když jsem v kině na poslední chvíli vybral zrovna tenhle film, tak jsem opravdu nevěděl o čem to bude. To co se pak odvíjelo na plátně mě pak neuvěřitelně překvapilo, chvílema velice rozesmálo a chvílema donutilo se naladit na vážnější notu. Výbornej námět, skvělí herci, dialogy a režie (jen ta hudba mě zas až tak nezasáhla). A zase jsem o pár pro mě nových anglických výrazů bohatší :-)) (ten "tttenisovej loket" a "honící vdova" se fakt povedly). Rozhodně doporučuji, velice příjemný film.

Miluj mě, prosím (2004)

Velice, velice, velice nadprůměrný romantický film s nevídanou a nijak bezduchou zápletkou, která je u stovek jiných filmů z této kategorie. Naprosto mě pohltil a ten závěr s "Vědcem" od Coldplay mi vehnal slzu na tvář (ale to jen proto, že přecházím rýmu, či co ... :-)). Postupné rozplétání příběhu mně velice sedělo a i když z toho ze začátku nebude nikdo asi moc moudrý vězte, že do konce se to celé rozplete a každý vše pochopí. Kruger je nádherná, Hartnett si své odvedl a Rose Byrne (ta mi od začátku připomínala Brendu z Beverly Hills 90210...) je naprosté zjevení - v tom příjemném slova smyslu. To, že je takovýto příběh v dnešní době mobilů vůbec možný, raději nikdo neřešte a nechte se také okouzlit.

Mrtvá a živá (1940)

První dvě třetiny filmu mi tak trochu přišly jako červená knihovna. Pak se to ale rozjelo a i když závěr od prvního odhalení trvá snad půl hodiny, je to jen k lepšímu. Díky tomu je film skvěle dovyprávěn; k mé naprosté spokojenosti.

Lásce na stopě (2001)

Po nějaké hodině si říkáte: "No to snad už ani nemůže být možný, že jsou zase takový kousek od sebe a přitom mimo"... ten konec mě ale dostal. Filmeček, který naladí do hodně příjemné nálady. Jo a Kate Beckinsale - na tu se mi bude koukat vždy pěkně (ženský máte tam takovýho toho Cusacka). Jasný čtyři hvězdičky, ani o fous míň.

Golfový sen (2005)

Asi tak, jak zde píše Torrance. Takhle výborně zpracovat skutečný příběh a ještě navíc v mém oblíbeném golfu ... za čtyři hvězdy + ta muzika byla fakt úžasná a zaslouží i tu pátou. Pro mě o chlup lepší než Legenda o slavném návratu (a to tam hrál Damon!!).