Protektor (2009)

Priemerný film s občasnými svetlými momentami, nepochopitelne doplnený elektronickou hudbou, ktorá sa k atmosfére filmu absolútne nehodila a vyslovene odpútavala od deja.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Zbožňujem hudobné dokumenty a filmy o hudobníkoch. Tento zaraďujem k tým najlepším. Pútavé spracovanie, niekedy až mrazivé scény.

Fotograf (2015)

Nebolo to zlé, ale spracovanie sa miestami blížilo k telenovele a neskutočne mi vadila gýčová hudba, ktorá sa k filmu absolútne nehodila - chutila ako lacný, 10x vyvarený sáčkový čaj s nápisom Čas zmrdú. Pán Fotograf si zaslúžil originálnejšie stvárnený film, toto nemalo atmosféru jeho fotiek. Nebyť Rodena a Cibulkovej, tak dám o bod menej.

Můj pes Killer (2013)

Film, ktorý sa hrá na umenie použitím veľkého počtu nudných umelo naťahovaných a zbytočných scén, pri ktorých ma išlo jebnúť. Hlavný hrdina mal pravdepodne pôsobiť svojim amatérizmom reálne, no pritom mi neskutočne liezol na nervy. Do konca filmu som vydržal len kvôli lokáciam, ktoré dôverne poznám. Premarnený potenciál celkom nádejnej režisérky.

Whiplash (2014)

Jeden z mála filmov, ktoré som nemal chuť vypnúť po 10 minútach. Výborné spracovanie hudobnej tématiky, gradujúce tempo s dramatickým i humorným podtónom, skvelý J.K. Simmons. Jediný problém som mal so scénami, kde Miles Teller v kŕči trénoval rýchlosť bubnovania dosť prapodivným a nehudobným spôsobom, ktorý pripomínal postreleného feťáka, ktorý je tesne pred kolapsom a ktorého niekto omylom posadil za biciu súpravu. Super film, dávam plný počet.

Zmizelá (2014)

Pred návštevou kina som si naschvál nepustil žiadny trailer, ani nečítal knihu a musím konštatovať, že tento Fincherov nový skvost považujem zatiaľ za to najlepšie, čo som tento rok videl. Vymazlený scenár, ktorý prekvapuje a pomaly naberá na obrátkach, úžasné herecké výkony a geniálny hudobný doprovod, ktorý má na svedomí Trent Reznor (Nine Inch Nails) a Atticus Ross. Reznorov drevný zvuk piána v kombinácii s ambientnými plochami a nervydrásajúcimi elekronickými gradovačkami dokonale doplňujú nemenej príťažlivý vizuál. Dialógy boli dobre napísané, občasným sarkazmom dokonca vykúzlili úsmev na perách. Páčil sa mi aj strih a časový aranžmán jednotlivých scén. Lepšie strávený narodeninový večer by som si nevedel predstaviť. Dávam plný počet a už teraz sa teším na ďalšie dielo z Fincherovej dielne.

Annabelle (2014)

Veľmi podarený horor, ktorý sa síce priživuje na The Conjuring, ale osobne sa mi atmosférou páčil o niečo viacej. Zvukový aj výtvarný design bol výborný, ľakačky občas predvídateľné, ale chvíľami mi behal mráz po chrbáte, takže som z kina odchádzal spokojný.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Priemerná americká komédia s niekoľkými svetlými momentmi a preafektovanou Sofíou Vergara.