Alias (2001) (seriál)

Pro začátek se musím přiznat - Jennifer je mi opravdu sympatická, vlastně mi někoho blízkého připomíná a proto sem si řekl, že zkouknu postupně všechny její "lepší" filmy... no... pár dobrých rolí má, to ano, herečka je to dobrá. Dlouho jsem "kroužil" kolem Aliasu a říkal si, nezačínej rozkoukávat nějaký seriál, studuješ a nemáš na to čas... ale nakonec mi to nedalo a pustil si první díl. A musím říct... nevzpomínám si, kdy mě naposledy něco tak moc zaujalo. Ano, není to ten nejlepší seriál všech dob, to ani tvrdit nechci (navíc ani nemohu, neviděl sem zdaleka všechny), nicméně určitě patří mezi špičku, minimálně co se agentského žánru týče. Perfektní režie, opravdu originální scénář a až na drobné výjimky opravdu výborní herci - pro většinu z nich to byla vlastně jejich životní role, Jennifer, teda pardon, Sydney Bristowovou, nevyjímaje. Že je tedy její největší role Daredevil ? Elektra ? Kdeže... tam byla opravdu dobrá, ale není to skoro nic oproti 5ti sériím tohohle seriálu. Pro něj se prostě narodila a snad si ani nedokážu představit pro tuhle roli jinou herečku, opravdu... asi tam má svůj vliv i to, že má tu "akčnost" v sobě a tak bojové scény působí dobře a role agentky jakbysmet. A ostatní herci ? Téměř dokonalá symfonie, každý má v seriále svou nenahraditelnou roli a nejde si je nezamilovat. Proto jsem o prázdninách (naštěstí se čas našel) musel na jeden dech vše dokoukat, to jednoduše nešlo jinak... První série, hodně dobrý start, druhá a třetí série graduje, čtvrtá také moc dobrá a patá, místy už lehce pokulhávající (ale to se ani nedivím vzhledem k tomu, jak pestré scénáře a náměty do té doby byly), nicméně stále výborná a příběh uzavírající (nebudu prozrazovat jak). Prostě... jedno shlédnutí nestačilo, musel jsem znova a vychutnávat si každý detail... Takže, jestli máte alespoň trochu kladný vztah k akčním seriálům, tohle nesmíte vynechat! Za mě, 90% P.S. Musím ještě pochválit český dabing, který se opravdu moc povedl (dokonce lepší jak originál) a je opravdu škoda, že tenhle seriál vysílali u nás až v noci a tak moc známý není. A co se týče Jennifer, tak pro mě to už bude navždy Sydney Bristowová :-)

Asterix a Olympijské hry (2008)

Asterix a Obelix, to jsou komiksoví hrdinové mého dětství. První i druhý díl byly zdařilé filmy, které pobavily a připomněly tyto komiksové ikony. Proto jsem se těšil i na pokračování, které už ale na stejné hodnocení nedosáhlo. Ne že by nebyl tenhle díl plný opravdu originálních nápadů (Schumacher, "nohomíč", apod) a pěkných kulis, nicméně to vše trochu kazí ne zrovna dobře vybraný Asterix (Christian Clavier asi prostě nahradit nejde) a několik hluchých a až trapných míst nebo nepovedených pokusů o vtip... prostě... je to celkově dobré, ale chybami a nedotaženými myšlenkami děrované jak ementál... ale že je to Asterix a Obelix, dám 65%...

Sedm (1995)

Tenhle thriller... ten mě nenechal ani na chvíli vydechnout a závěr mě doslova přibil ke křeslu... Jen málokdy se stane, že vás nějaký film natolik pohltí, je natolik bezchybný a atmosférický, že pak chvíli trvá, než se "vrátíte do reality". A tohle je přesně takový film. Herecké výkony - snad bezchybné, atmosféra - napínavá, temná, deštivá a frustrující, příběh silný a do konce gradující... tomu filmu neni co vytknout, asi až na těch pár hodin, během kterých to vše tak nějak vstřebáváte... A že jsem psal moc obecně ? To schválně, tenhle film prostě musíte vidět, jste-li alespoň trochu fandové temných thrillerů. Nebo vlastně ani nemusíte být, tenhle film z vás ty fandy udělá sám. 95%

Pixely (2015)

Na tenhle film jsem byl zvědavý, jednak kvůli námětu, ale i kvůli hereckému obsazení v čele s mým docela oblíbeným Adamem Sandlerem... A že bych byl zklamaný, jako mnoho lidí okolo ? Ani ne... sice je pravda, že Sandlerovy herecké výkony jsou často trochu "bez šťávy" a bez jiskry, nicméně furt je to pohodář, který dokáže odlehčit nejednu situaci. A díky kolektivu poměrně dobrých herců je to nakonec poměrně pěkná "akční/scifi" komedie s opravdu originálním nápadem. Prostě potěší a toho času v kině člověk nakonec nelituje a to je hlavní. Za mě 70%

Skyfall (2012)

Přestože mi Daniel Crag jako Bond stále moc nesedne, jeho herecké výkony mu nemohu odepřít, především v tomto díle. Nejen že se podíváme do Bondovy minulosti, ale staneme se svědky asi nejvymakanějšího dílu z nové Cragovské série a možná i celé Bondovské ságy. Herecké výkony, ikonické "detaily" jako legendární Aston Martin z muzea, lehce temný příběh a perfektní dějový spád dělají z tohoto dílu opravdu parádní film, který určitě ocení nejen fandové série :-) Jen tak dál. 85%

Terminator Genisys (2015)

Asi se názorově nepřipojím ke skalním fandům série, kteří krom 1. a 2. dílu nic jiného neuznávají, protože i když se nejedná o nejlepší díl série (to je a asi i zůstane druhý díl), určitě není nejhorší. Schwarzík dostal ve scénáři opravdu originální místo "Jsem starý, ale ne do šrotu", (spoiler) střetává se se svým počítačovým já v podobě čerstvě nasazazeného a zpět v čase poslaného T800 a dokonce i s téměř geniálním cameem T1000 v podobě B-H Leeho, který si myslím svojí roli zvládá se stejnou elegancí a chladnou tváří, jako v druhém díle Robert Patrick (jen škoda, že Lee nedostal více prostoru...). O spoustě ikonických hlášek ani nemluvě. Takže určitě parádní podívaná, která přes nějakou tu chybu, pár hluchých či přehnaných míst docela dobře rozšiřuje původní námět, nenápadně "obchází" třetí a rozporuplný čtvrtý díl a potěší nejednoho fanouška akčního/scifi žánru. Moje řazení: 2.díl, 1.díl, 5.díl, 3.díl, 4. díl. Hodnocení 75%