Díra u Hanušovic (2014)

Zdánlivě pokojný film o ničem, který mě ale silně znepokojil. Ukazuje tu druhou vesnici, která u nás taky je a která se městům a Praze obzvlášť čím dál tím propastněji vzdaluje. To není ta úhledná středisková víska, kam do svých novostaveb jezdí přespávat Pražáci. Je to hnusná obydlená zatáčka uprostřed pustiny, kde by nikdo z nás nechtěl chcípnout natož žít.

Zkrat (2011)

Vydařená, ale na mě až moc překombinovaná hra nájemných agentů, se kterými jejich "zaměstnavatelé" zachází asi jako Brežněv s Gagarinem. Sympatická a hlavně v bojových scénách opravdu uvěřitelná hlavní hrdinka. Nepřekvapilo mě, když jsem si o ní pak přečetla, že je to profesionální "fighterka". Kam se hrabe Lara Croft! Chytá mě tik do pravýho oka, když vidím rachitickou Angelinu, která v ruce udrží s bídou cigaretu, jak mlátí dvakrát těžší chlapy. Víc Giny Carano na filmovém plátně! Navíc velký plus za pořádný, dlouhý, neroztřesený a chaoticky nesestříhaný záběry.

Paralelní světy (2012)

Sympatická pohádka o tom, jak skrze lásku dvou mladých lidí z odlišných, ale navzájem k sobě gravitací připoutaných světů, přestal jeden svět utlačovat svět druhý a zavládla vzájemná láska a pravda. Vizuálně zdařilé, i když představa, že mi v kanceláři chodí po stropě další kolega a já trnu strachy, kdy mi vinou výpadku gravitace spadne na hlavu jeho psací stůl už tak lákavá není.

Sedm životů (2008)

Silný téma, nepřesvedčivý zpracování. Místy nešlo dost dobře rozeznat kdy hlavního hrdinu pronásledují démoni minulosti a kdy je "teď" a z těch úvodních sedmi jmen se tři někam poztrácela. Pocit viny a potřebu jejího odčinění nebo přinejmenším umlčení výčitek svědomí má kromě asociálních psychopatů asi každej a každej se s tím vyrovnává po svým.

Méďa (2012)

Tenhle film mě totálně minul. Vtipy jsem nechápala a už vůbec jsem nepobrala to Méďovo ukrutně přehnaný chlapáctví. Jediný, co mi z filmu utkvělo byly Wahlbergovy úděsný vlasy (nejspíš doma vyštrachal paruku z Boogie nights). Škoda pěknýho nápadu o touze být "forewer young".