Kawasakiho růže (2009)

Herecký výkony jsou mistrný, režie krásně přehledná, typicky pro Jarchovského dobře napsáno, po technický stránce slabší (prostě Hřebejk), ideově správný (komunisti jsou svině), zasáhne to, ale svym způsobem mě to nějak štve, nevim čim to je, ale je to asi dobře. Ale Pouta (který sous tim hodně srovnávaný) jsou o něčem úplně jinym.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Čekal sem něco trochu jinýho, což je samozřejmě moje vina. Ale stejně mně to přišlo takový poslepovaný a trochu i ničem. Efekty jsou samozřejmě špičkový, Ledger a Depp&Law&Farrell taky, ale všechno ostatní, nevim nevim...

Sherlock Holmes (2009)

Lock, Stock... se mně líbilo, Snatch ještě víc, Rocknrolla vůbec (klidně mě lynchujte), ale tímhle si to u mě Guy Ritchie zase napravil. Moc sem nečekal, dostal sem dobrou oddechovou zábavu, prostě taková bondovka devatenáctého století s trochu pošahanou hlavní hrdinou. Po tak typické komorní atmosféře "muže s houslemi a dýmkou" ani vidu ani slechu, ale co.

Ulovit miliardáře (2009)

Vůbec mně to nepřišlo špatné, spíše kontroverzní. Jasně, že to není normální český film, ale upřímně "normální český film" se taky někdy přejí a je potřeba to osvěžit něčím novým nebo spíše jiným a pokud přistoupíte na režisérovu hru, můžete se celkem obstojně bavit. Herecky to velmi dobře táhne Tomáš Matonoha, Jiří Mádl dobře ustál svou roli primárního s*áče a velmi mě překvapil Josef Carda, který by měl konečně dostat ve hraném filmu trochu větší prostor (komouš z Rebelů byl moc jednoduchý).

Černá slečna, slečna Černá (2002) (TV film)

Jasně nejlepší televizní film, co jsem kdy viděl. Hlavně Jiřina Bohdalová a František Neměc byli úžasní.

Peklo s princeznou (2009)

Nebylo to úplně špatné, ale na správné staré, hlavně československé pohádky už to zkrátka nemá.

Muži v říji (2009)

Úžasný film. Překvapení letošního léta. Robert Sedláček se u mě výborně zapsal už svými Pravidly lži, které dozajista patří do mé české porevoluční TOP 5 (žádná paralela s TOP09) a tenhle film je krásná vesnická a hlavně chytrá komedie. To je tu potřeba jako sůl.

Ocas ještěrky (2009)

No tak nevim, no... zejmena konec me zklamal, ale jinak to uslo, pribeh sice slabsi ale dobry Svehlik, hlaskujici Gabriel a zigul-cabrio to docela vytahly

Bez konce (2008)

44. KVIFF - Jasne nejlepsi film ve Varech. Fakt se mne strasne libil, furt sem se smal i to bylo mistama smutny a heci paradni.

Nejsem tvůj přítel (2009)

44. KVIFF - První čtvrthodina nebo dvacet minut, zkrátka ta část s dětmi, byla výborná. Ale to co přišlo potom jsem asi nějak nepobral nebo co... Zdá se mně, že sem na MFF často dostávájí opravdu prazvláštní snímky, které jsou považovány za umění, aby se neřeklo, že pořadatelé umění nerozumí. No, ale možná nejsem ten správnej divák.