Magie kouzla zbavená (1997) (TV film)

Bezejmený kouzelník (Val Valentino) proniká do tajů eskamotérského řemesla a prozrazuje jeden trik za druhým. Zajímavost: Výrazného úspěchu dosáhlo 21 brazilských kouzelníků, když vyhrálo soudní spor s televizní stanici TV Globo. Příčinou sporu byl i u nás známý seriál Magie kouzel zbavená. Odvysílání televizního pořadu jim podle soudního verdiktu zničilo život. Od roku 1999, kdy byl seriál vysílán, přišli kouzelníci v přepočtu o desítky milionů korun na tržbách ve svých šou, někteří dokonce přišli i o práci. Kouzelníci se proto rozhodli podat na televizní stanici žalobu. Ta byla překvapivě úspěšná a TV Globo jim tak musí zaplatit odškodnění ve výši ušlých zisků od roku 1999.

Mzda strachu (1977)

Průměrný remake, jediný problém je v tom, že jsem dřív videl původní francouzskou verzi, takže je hodnocení jasné.

Mzda strachu (1953)

Naprosto dokonalá podívaná, absolutně nechápu jak mi kdysi tento snímek mohl uniknout a nepodívat se něj. Jinak samozřejmě souhlasím s ostatními, že se jedná o nejlepší thriller ze všech.

Pat a Mat - Dílna (1979) (epizoda)

Ještě že nakonec nemá žádné knihy :-D

V jako Vendeta (2005)

Velmi pěkné, ale příliš zdlouhavé a že v závěru není maska odkryta je škoda.

Filmové premiéry (2008) (pořad)

Velmi pěkně a aktuálně zpracované, s tímto přehledem vám žádná novinka neunikne.

10 000 př. n. l. (2008)

Efekty a relativně dobrá výprava, toť asi vše co se mi na 10 000 př. n. l. líbilo. Jinak naprosto nezáživná podívaná.