Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Podľa mňa je to jeden dobrý a neprávom odsudzovaný seriál s plejádou špičkových hercov. Zeman bol radový policajt, ktorý vyšetroval trestnú činnosť za minulého režimu..... Nebol a ani nie je o nič horší ako Bond, Walker, Derrick alebo ktokoľvek iný zo západu. Vlastne možno sa mýlim taký Bond mal právo bezdôvodne vraždiť a je hrdina.... (myslím samozrejme postava nie seriál ako taký). Keď sa chceme baviť o propagande tak si pozrite ako hodnotíte takého Ramba II - III, prípadne Rudý úsvit, ktorý by mal byť v slovníku pri slove propaganda.

Most do země Terabithia (2007)

Psychologická dráma, ktorá je sondou do duše dvoch mladých autistov - aspoň na mňa to tak pôsobilo. Nepáčil sa mi spôsob spracovania, efekty ani výprava (ako som to tu už niekde čítal čakal som niečo ako Narnia). Jediná dobrá vec vlastne osoba bola neuveriteľne milá AnnaSophia Robb, nie som pedfil ale len nedočkavý :o). Vzhľadom na skutočnosť, že tam toto jediné pozitívum zomrie, lepšie hodnotenie dať nemôžem.

Sklapni a zastřel mě (2005)

Tento film bol (a stále aj je) pre mňa jedno veľké sklamanie, hrá sa na niečo ako podfu(c)k a spol., ale je veľmi slabý, nemá žiaden náboj skoro celý film som sa príšerne nudil. Hudba ma tiež neoslovila, keď si spomeniem na podfuck okamžite sa mi vybaví Golden Brown a naopak tu nič, nič, nič. Humorných scén je tu minimum a čiernohumorné za moc nestoja. Ale aby som bol úplne objektívny bolo tam pár vtipných momentov, lebo som si istý, že som sa sem tam zasmial ale presne si vzhľadom na už spomínanú nudnosť a fádnosť tohto diela nespomínam.

Přátelé (1994) (seriál)

Myslim si, že sa jedná o naj, naj, naj...... sitcom aký poznám. Páči sa mi aj vela iných sitcomov (krok za krokom, MASH, alf...., ale priatelia majú niečo v sebe, že ich môžem pozerať stále) Ako tak čítam jednotlivé komentáre tak si uvedomujem, že každú jednu scénku dobre poznám, asi to bude tým, že vždy ked neviem, ktorý z mojích filmov si chcem pozrieť (a mám ich teda dosť), tak kým sa rozhodnem si zapnme priatelov a vždy zabudnem vybrať nejaký iný filma čumím a čumím a čumím minimálne dve hodiny na priatelov.......... P.S. zabudli ste v hercoch uviesť Winonu Ryder, alias teplú kamošku Rachel

Smrt přichází v bílém (2003)

Super horor vzhľadom na to, že som ho videl náhodou na film + som naozaj prekvapený z jeho úrovne. Skvelá atmosféra, myšlienka dobré herecké výkony. Podľa môjho názoru jednoznačne lepší ako npr. Blair Witch. ten humorný nádych niektorých scén je úplne super a skvele tam zapadne (oživil vo mne spomienky na stratenú mapu v Blair Witch). Jediné čo ma zamrzelo je tá scénka na záver, ktorá tam naozaj nemusela byť.

Johnny Mnemonic (1995)

Mne sa to náhodou páčilo a vzhľadom na priťažujúce okolnosti (1995, Ice - T) keď to mám porovnať napríklad s matrixom tak asi aj viac ako spomínaná modla žrútov sci - fi žánru. Náhodou Lundgren predstavujúci krestanského fanatika mne osobne v tomto filme úplne sedel (na Silasa by sa moc nehodil).

Krokodýl Dundee v Los Angeles (2001)

Ako tretí diel veľmi slabé a na silu natočené pokračovanie dvoch úspešných a dobrých filmov. Ako samostatný film priemerná ale pozerateľná komédia, ktorá níčím zvlášť nezaujme ale ani neurazí.

Přeber si to (1999)

Vydarená originálna komédia s dobrým a inteligentným humorom ako aj super obsadením.

Krokodýl Dundee 2 (1988)

Slabšý ako jednotka ale bezproblemovo pozeratelný film. Jednoznačne mal byť tento diel koncom celej série.

Collateral (2004)

4 * len pre ten nezmyselny koniec v ružovom aby "dobro zvítazilo".