X-Men 2 (2003)

Stejně tak jako u prvního dílu a celkově režie Bryana Singera je perfetkní, vytknout se toho dá málo, možná trochu okatě patetická Famke Janssen, ovšem akční stránka je o moho lepší než u prvního dílu, počínajíc přepadem školy atd., využití schopností mutantů asi nejvíce zaujme v podobě zlobivých granatů (nedá se nevzpomenout na Leona a jeho "This is from Mathilda").

Svatba ve třech (2005)

Ohraná blbost...ti co tohle zplodili, si mysleli, že místo chlapa tam strčí ženskou a lesbická láska to zachrání, bohužel ten patos na konci je nesnesitelný.

Absolvent (1967)

Už geniální hudba předurčuje tento snímek k 5 výšinám, Dustin Hoffman nehraje, ten tu roli žije. Romanticko-dramatická komedie, jež ve své době musela být revoluční, protože i dnes dává na frak většině filmů stejného ražení, svým (dů)vtipem, hereckými výkony a především tím nepopsatelným koncem....

Prázdniny (2006)

Čas od času se stane, že vám přímo před obličejem vybouchne mega-patosovitá nálož, ať už to byla Love Actually (částěčně), tak teď ji následují Prázdniny. V mnoha aspektech velice příjemný film, výborný Jude Law (jako vždy) a cameo Dustina Hoffmana, skvěla atmosféra, ale to vše musí být vykoupeno použitím nezměrné mentální síly inteligentního diváka na překonání patosovitých překážek a zátarasů. A ta prvoplánovitost do nebe nevolající....

Bratři z donucení (2008)

Parádní nářez, jehož stěžejními body jsou O'Reilly a Ferrell, oba si očividně natáčení užili, naprosto dokonale to mezi nimi funguje, většina vtipu je zahrána do poloviční až naprosté absurdity a takovou nálož smíchu sem nezažil hodně dlouho. Lze si představit ironičtější obrázek než Bocelli-zpívajícího Willa Ferrella?

Dějiny násilí (2005)

V mnoha ohledech minimalistické drama, zobrazení násilí je takřka na hranici dokonalosti - realistické, ale ne přehnaně. Režii svými dlouhými a nehybnými záběry vytváří výbornou atmosféru, je nesmírně klidná, tak jako Viggo Mortensen, charismatický, prostě mužný, není to sice výkon jako ve VP, ale drží stále vysokou laťku. Silná pointa se nekoná, avšak myslím, že JÍ tu třeba nebylo.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Všechno je OK do doby než přijde finále, zábavná rutinní podíváná se začne točit v kruhu jménem ''Blbost'' , filmu by prospělo zkrácení asi tak o posledních 25 minut, pak by to byla dobrá podívaná. Aspoň Tery Gilliam nechal vyniknout výborný komediální talent Petera Stormarea, a díky bohu za Lenu Headey!!!

Útěk z New Yorku (1981)

Béčkoidní Útěk z New Yorku je vcelku zábavnej, těch 27 let není zas tak znát, a Kurt Russell je tady v plný formě, režisérsky je to zvládnuto velice dobře, vytknout se dá špatná hudba, a ta akce je jak z němýho filmu, natož zvuky zbraní.

Tropická bouře (2008)

To byla zabíračka, jak sem se snažil porozumět Zoolanderovi, tak u Tropické Bouře to rozhodně nešlo, kupa dialogu, jejichž komediální podtext je mi skryt, Downey Jr. ze mě nevyloudil ani jeden úsměv. Částečně to zachránili Jack Black a Tom Cruise, jeho role má prostě koule, ať už rapováním nebo fuckováním v každý větě, škoda, peníze jsou vidět hodně, bombastické efekty, dobrá hudba atd.....

Černočerná tma (2000)

Nízkorozpočtové sci-fi béčko se nemá za co stydět, nedokáže tak dobře vykreslit napětí a atmosféru jak sem si představoval, ale za ty prachy....Riddickovi, ale chybělo trochu hajzlovství, abych mu to všechno uvěřil.