Wang jiao hei ye (2004)

Oproti Protégé mi scházela výborná kamera, a hlavně ozvučení bylo naprosto tragické, při akci nejvíce. Od Daniela Wu sem čekal rozhodně lepší výkon, mě připadalo jak kdyby tam celou dobu umíral, naštěstí díky Cecilii Cheung se bylo sakra na co dívat (jedna z nejkrásnějších asiatek, které jsem kdy viděl), scénář výborný, ale přišlo mi to špatně odehrané a dialogy byly na úrovni základní školy. I přeze všechny negativa to je slušný film, druhá půle to rozhodně pozvedá.

Telefonní budka (2002)

Joela Schumachera zrovna moc rád nemám, dokázal sice z Phone Booth udělat průměrně strhující film na miniaturním prostoru, za což zaslouží uznání, ale žádná velká atmosféra se nekonala, bylo mi celkem jedno jestli Kiefer Colina zastřelí. Pozn. Výborný hlas Sutherlanda, jež určitě poznali okamžitě všichní.

Ples příšer (2001)

Hodně jsem si oblíbil styl Marca Forstera, jeho "jemná" režie by si sama o sobě zasloužila 5*, tak krásně nasnímaný film od tak mladého režiséra je raritou, hlavně u milostných scén bych nazval Ples Příšer uměleckým dílem. Forster (ne)jednoduše ukázal, že i bez sáhodlouhých dialogů se dájí vyjádřit myšlenky. Krásný konec, pouze až moc vykalkulovaný.

Beonjijeompeureul hada (2001)

Ve srovnaní s americkou či neasijskou tvorbou je to na 5*, první linie je naprosto výborná a dokazuje vyjímečnost romantické filmové tvorby v Jižní Korey. Scénář i nápad byl velice chytrý, chvíli mi trvalo než všechno zapadlo do sebe, ale druhé půli prostě scházel lepší režisérský rukopis, pro mě to bylo strašně nečitelné. Jen škoda, že Eun-ju Lee čtyři roky na to spáchala sebevraždu.

Po sexu (2007)

Pozornost to dokázalo udržet, ale celkově to byla naprostá blbost, výplod dokumentaristova málo kreativního mozku pravděpodobně, aspoň velké díky za čtverici krásných žen, hlavně Zoe Saldana.

Maléna (2000)

Nečekaně dojemné drama s perfektní psychologií malého kluka, jeho sny a vize jsou výborně zachyceny fantastickou kamerou. Křivky Monicy Bellucci jsou nezhodnotitelné i 5*, prakticky celý film nebyl porušen její statut "anděla", nebylo odhaleno nic bližšího díky čemuž by se daly naprosto jistě zjistit její pocity při průchodech závistivého maloměsta. Nutné vidět hlavně kvůli NÍ.

Volný pád (1993)

Začátek určitě zapůsobí na každého, ale v určitém bodě se pozornost přenese na dědkovatého Duvalla (díky bohu za Rachel Ticotin) a Douglas se dostane do pozadí, zrovna v ten stěžejní moment, kdy měl ještě přidat na driveu. Na svoji dobu to musela být bomba, ale ta dnešní by si žádala trochu víc cynismu, chtělo by to remake.

Dům na špatné adrese (2008)

Téma značně obehrané, okořeněné výbornými herci a ošklivě průměrnou režií, která však málokdy vytrhne diváka z děje a po celou dobu sem se výborně bavil. Hlavně charizma S. L.. Jacksona hodně snímku přidává, ale jinak je to prostě jeden z těch příjemných thrillerů bez špetky originality.

Uchovat si tvář (2004)

Velice příjemný film, dobrá atmosféra, zástup krásných asiatek, hlavně Lynn Chen a Michelle Krusiec, ta druhá zmíněná neumí moc dobře hrát, ale aspoň to dohání vizáží, po celou stopáž sem se dobře bavil, ale že by film byl něčím vyjímečný to ne.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Nevšiml jsem si data vydání a za Arnieho sem celou dobu považoval Emila Hirsche, ale Leonardo DiCaprio...zahrané je to geniálně, kvalitou hereckého výkonu podobný Rain Manovi, opravdu a Johnnyho Deppa sem viděl poprvé bez nánosu makeupu nebo bez pirátskýho ohozu. Od prvních sekund filmu režisér jasně ukazoval, jak dokáže mluvit k divákovi skrz filmové plátno, záběry občas řeknou více než dialog. Škoda, že se film v druhé části odvíjel jinak než sem očekával, nepřišlo žádné vyhrocení. Skvěle lidsky natočený film, který tu tíhu života v takové rodině dokázal vyjádřit výborně a díky bohu za můj snadný život.