Vanilkové nebe (2001)

Tom Cruise je bůh...má v sobě tolik enthusiazmu, že by to stačilo rozzářit i Tommyho Lee Jonese, to co vypadá na první pohled jako bezstarostná romantika se otočí o 360 až mráz běhá po zádech při pohledu na Tomův obličej a Cameron Diaz, parádní atmosféra, ale co trochu sráží celkové film dolů je nepřehledný a překombinovaný scénář, režijně je to nadprůměrné.

Mariňák (2005)

Navždy mi zůstane vyryta v paměti vzpomínka na rozžhavenou poušť pokrytou černou ropou a zakrytou stejně temnou nocí. stejně tak nezapomenu na Jakea Gyllenhaala, kterému jsem nevěřil, že dokáže zahrát tvrďáka numero uno a Jamie Foxxovi jeho "fuckování" a celkově jeho roli cool štábního seržanta, stejně Lucas Black, Sam Mendes vytvořil film s nadhledem a s krásou jemu vlastní.PS: Nuda vojáků ve filmu je tak dobře vyobrazená, že Vy se rozhodně nudit nebudete. Výborná hudba navrch.

Wall Street (1987)

Tři skvělé věci na tomto filmu - Oliver Stone, Michael Douglas, Charlie Sheen. Michaela Douglase jsem viděl vůbec poprvé ve filmu, asi proto na mě tak zapůsobil, jeho výkon byl prostě fantastický, stejně tak Charlie Sheen drží krok a Oliver Stone to celé výborně odřídil, jediné kde film ztrácí je v trochu neoriginálním scénáři...v problémech dnešní doby je dobré tento film vidět a zvláště pro lidi znalé burzovních věcí to může být zábava.

Krvavá neděle (2002)

Greengrass dokonale zfilmoval tragické události již tak pohnuté irské historie, k hlavním kladům tohoto hraného dokumentu patří jeho naprostá nestranost, ukazuje skutečnosti z obou stran mince, autenticita tak věrná jak jen to může být možné, z většiny díky roztěkané kameře, pouze chyběla možnost ponořit se trochu hlouběji, ale jako rekonstrukce událostí to bylo naprosto dokonalé.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Spíše "Prozývaný Hulk" či "Uspávající Hulk" než "Neuvěřitelný", je to mix všeho špatného v dnešním Hollywodu, klišoidní a šablonovitý scénář podporovaný ubrečenou Liv Tyler, která si mohutně podává ruku se vše prostupujícím patosem a blbostí, William Hurt nalíčen jako gumák a pro mě nesnesitelný Edward Norton v hlavní roli, jakkoli je to výborný herec, tohle podle mě není jeho parketa a chemie mezi ním a Liv Tyler je nulová, akční scény sice nejsou nějak vynalézavé ale peníze a ta sterilita na nich vidět jsou, jediné co mne dokázalo udržet ve střehu, ohledně režie - vcelku ucházející, kompaktní, to však neplatí u digitálnosti Hulka, připadal mi trochu "neskutečný"...

Jako malé děti (2006)

Jako divák jsem pravděpodobně nepochytil vše co chtěl basník říci, ale to hlavní ano a konec to potvrzuje, vymyká se většině dosud viděného, ta krása, s kterou to režisér a scénarista dokázali vyjádřet byla skvělá, nenásilná, avšak to, že se stěžejní romantická linie dostala právě ke konci trochu do pozadí možná trochu uškodilo, a jak už tady někdo napsal, je tento film velmi nejednoznačným dílem, dilema hvězd...4* nebo 5*? 4*

Švédská trojka (1994)

V otázkách sexu a vztahů dokonale otevřená komedie, excelující Stephen Baldwin (narozdíl od svých bratrů, tenhle je fakt cool), velice kompaktní, svižná a nesmírně příjemná a zábavná, vtipy nejsou nějakým způsobem budované, staví hlavně na přirozenosti a coolovosti hlavních aktérů, jedním slovem - VÝBORNÉ

Dedication (2007)

Pravděpodobně to byl záměr, debilní střih, zakazující vcítit se do postavy velice zvláštního člověka z pohledu jeho, jakožto v mládí týraného dítěte, v dospělosti tvořícího právě pro tuto skupinu, film to je inteligentní a rozhodně není povrchní, ale chybějcíi či neviditelná hlubší psychologie postav mi scházela, scénář byl jednoduchý, pořád mám pocit, že z toho mohlo vylézt něco lepšího a nebo jsem očekával něco co jsem neměl.

Rozsudek smrti (2007)

Nakonec se přiklonim ke 3*, napětí dokáže udržet, není cítit žádná povrchnost, akce se mi zdála výborná, v podání Wana skvěle nasnímaná, myslím že použil i párkrát shakycam, scénář byl však obehraný napotisícé, ale i přesto je to béčko dobré a Aisha Tyler mohla být víc na plátně.

Elitní jednotka (2007)

Film se dá rozdělit do dvou polovin, ta první si nedokáže vybrat o co jí vlastně jde, chybí ji přímočarost, ale to co následuje v druhé polovině je prostě nářez, bolestivý realismus, kulky protínající kosti, bez kompromisů vás pohltí, akce je cítitelná na vlastní tělo, samozřejmě že autoři chtěli poukázat na pár věcí a použilii pouze jednu stranu mince, ale kašlu na to, tohle nebyl intelektuální film, pouze ukázal skutečnosti z pohledu BOPE officera a šlo mu to skvěle, pro mě je rozhodně cennější než mnoho hollywoodských filmů s lepší kamerou a filtrem, takovou autenticitu má málokterý.