• Fantasy

Trumbo (2015)

Geniální film, geniální zpracování, geniální herci, geniální (haha) scénář! Tohle mě vážně dostalo. Nečekala jsem od toho vůbec tolik, ale strašně mile mě tento film překvapil. Bryan Cranston je v něm úplně skvělý. Tvůrci si s příběhem Daltona Trumba vážně poradili úplně dokonale. Žádné scény nebyly navíc, všechno do sebe krásně zapadlo. Musím říct, že jsem tenhle film hltala od začátku až do konce.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

V první řadě musim tedy říct, že Jesse Eisenberg a jeho ztvárnění role Lexe Luthora bylo vážně skvělé. Herecký výkon vážně na potlesk. Ben Affleck jako Superman ano dobrý, ale u mě asi na špici bude vždycky Christian Bale. Film jako takový bych řekla, že celkem dobrý. Začátek byl dost pomalý až nudný bych řekla. Bojové scény byly celkem povedené - celkem. Příběh samotný se mi líbil, ale nějak mi přišlo, že si s ním tvůrci mohli pohrát trochu lépe. A ke konci, já si vážně nemůžu pomoci, ale Amy Adams nemám vážně ráda a roli Lois mi hodně vadí (haha). Ale pořád neztrácím naději a věřím, že by si DC mohlo s Justice League poradit líp a vyladit to tak, aby film měl nárok na hodnocení kolem 80%, jestli ne, tak už si myslím, že to nic nezachrání.

Podfukáři 2 (2016)

Čekala jsem to tedy o hodně horší. Jsem sice ráda, že jsem za to peníze za kino utratit nemusela, ale ohodnotila bych to jako průměrný filmy, který potvrzuje pravidlo, že jsou filmy u kterých by se prostě druhý díl točit neměl a tento to je, bohužel. Děj vpostatě o ničem, herecké výkony průměrné (až na Woodyho Harrelsona ve dvojroli - ten mi přišel vážně super) a napětí nebo nějaká akce docela nulová, ale tedy speciální efekty mi přišli vážně skvělé. Film pro večer, kdy nemáte, co dělat. Asi tak bych to řekla.

Stranger Things (2016) (seriál)

Tak tento seriál nasadil snad tu nejvyšší laťku, co mohl. Úžasný snad ve všem v čem mohl být. Zpracování, kamera, herci, kostýmy, speciální efekty,... Prostě všechno. První série vás nenechá vydechnout a je napínavá až do poslední chvíle. Vážně nemám ráda na plno otevřené konce a přesně tak, jak tato série skončila bych si to představovala. Částečně napoví, ale nic extra neřekne. Winona Ryder byla maximálně úžasná, té snad největší klobouk dolů. A hlavně konečně seriál který se liší od všech ostatních! Amen!

Sebevražedný oddíl (2016)

Těšim sem se na tenhle film už od prvního traileru, který sem viděla snad hned jak vyšel! A výsled? Přesně to, co jsem od toho čekala. K dokonalosti by sice chtělo dotáhnout pár věcí (přijde mi, že prostě DC nemají, tak dobře udělané a propracované speciální efekty jako Marvel, ale možná jen můj osobní názor), ale jinak vážně super! A miluju miluju miluju Margot Robbie jako Harley Quinn!! Asi těžko bych hledala herečku, která by se hodila líp na tuhle postavu. A po dlouhé době na scéně zase Will Smith v úžasné roli! Jediné, co mě možná trochu mrzelo byl Joker. Jared podal skvělý herecký výkon, ale jestli to bylo i tím jiným make-upem a kostýmem nebo tím, že mi on jako Joker sice sednul, ale ne zas tak moc. A ještě jeden vykřičník na konec: úžasný soundtrack, scénář a kamera byly take super a výborné boje (jo to já můžu)!

Matky na tahu (2016)

Hodně povedená komedie snad i pro všechny věkové kategorie. Každý si v ní najde to svoje a ještě k tomu se neuvěřitelně pobaví. Vážně můžu říct, že takhle jsem se v kině snad možná ani ještě nezasmála. Celkově všechny 3 hlavní postavy byly promyšlené do detailu a jejich představitelky si s nimi vážně úžasně poradily. Ale za mě teda asi největší klobouk dolu Kathryn Hahn, protože ta byla fakt naprosto dokonalá haha!! K "dokonalosti" sice stále něco chybí, ale myslím, že tato komedie přibyla na můj velmi krátký seznam kvalitních komedií.

Tohle je náš svět (2016)

Jak je psáno v traileru: "Viggo Mortensen se pro tuto roli narodil." s tímto výrokem mohu jedině souhlasit. Úžasný herecký výkon! Celkově celý film a to jak byl pracovaný se nedá popsat jiným slovem než úžasný. Ikdyž němu růstane rozum stát nad dějem filmu, tak podle mě je právě to na tom filmu to, co ho dělá tak jedinečným. Film, který dokáže dojmout, pobavit, naštvat i obměkčit člověka.

Argo (2012)

Naprosto geniální zpracovaní. Ani jsem nečekala, že by si Ben Affleck dokázal s filmem takhle pohrát, ale vážně to zvládnul na výbornou a výsledek je vážně skvělý. I výsledné porovnání tváří 6 kanaďanů s herci byl skvělý nápad a bylo vidět, že si dal záležet na výběru. Ikdyž se jednalo o docela dramatický film, tak komediální okamžiky nechyběly a doslova přišly vhod a hodily se. Na pět hvězd tento film u mě sice pořád nemá, ale musím říct, že pro mě velice přijemné překvapení.

Zoolander No. 2 (2016)

Já si nemůžu pomoct, ale mě takovýhle blbo-filmy přijdou prostě super. Jasně po technické stránce je to vážně děs, ale celkový dojem to ve me budí vážně takový, že jako taková ta blbo-komedie (jako je např. Hele vole, kde mám káru) je to prostě skvělý! Na nudný večer, na pousmání se je tohle prostě super film. Nevím, jestli je to tim, že doba jde kupředu, ale tenhle film mi přišel lepší, jak jednička jednoznačně. Sice méně "fashion", ale více všeho ostatního.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Svým způsobem fakt super film. Hunger games miluju a bylo to fakt dobrý, ale proč pane bože tam bylo tolik událostí najednou? Člověk se ani nerozkoukal z jedná události a hned nastoupila další. A ke konči minutové scény vždycky z jiného časového období. Ach jo prostě hrozný zmatek. Po filmové stránce asi není, co vytkout, protože to bylo jako vždy na jedničku, ale teda myslela jsem si, že se po zklamání z 1.části trochu vyšvihnou. Nestalo se, tak škoda.