• Thriller

Keulraesik (2003)

Ďalšia krásna ázijská melodráma. Dej plynie pomaly, nikto nám nič nevnucuje, nikto nás citovo nevydiera (ako s obľubou tvrdí veľa "kritikov") - Je to film, z ktorého som sa tešil úplne od začiatku až do konca. Jednoducho skvelé!

Vzpomínky na lásku (2004)

Nevysloviteľné. Minule som si uvedomil, že pri filmoch v poslednom čase nejako často plačem. Potom som zistil, že je to len faktom, že som si zohnal pár kórejských románc... Jednoducho to vedia. Niekto tomu hovorí citové vydieranie, ale ja si myslím, že film má najmä vzbudiť emócie. A tomuto sa to podarilo na výbornú. Dokonca patrí určite k najlepším kúskom, čo som v žánri videl. A každému, kto ho nevidel, vrelo odporúčam. P.S. Ye-jin Son je pani herečka!!!

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Tento film som si zohnal len kvôli hodnoteniam. Ked som si to pustil, mal som zmiesane pocity, pretoze sa mi nezdalo nic uzasne na prvej polhodinke - miestami vtipne, ale trosku otravne. Ale v momente, ked sa do zmesi primiesal romanticky motiv, dalsi vyvoj som uz len hltal. Trosku dlhsia stopaz, ale vobec mi nevadila, nakolko po silnom momente, ktory som pokladal sa vyvrcholenie-koniec pokracoval film pozvolna dalej, aby mi za 10 minut ponukol dalsi...a toto so mnou americke ani európske filmy nerobia. Veľmi dobré!!!

Miluj mě, prosím (2004)

Filmov ako tento je skutočne veľa! Ale herci vydolovali zo seba koľko len vládali a spolu s vynikajúcou skladačkou a odkrývačkou súvislostí ma tento film úplne pohltil...P.S. Možno to znie sentimentálne, ale na konci sa nedá neplakať!

Pearl Harbor (2001)

Skĺbenie bojového filmu s romantickou zápletkou škrípe a Ben Affleck ma o svojich kvalitách nikdy veľmi nepresvedčil...Ale nakoľko som romantická duša :o) a Michael Bay megaloman a high-tech-effect-maniac musím ísť s hodnotením o trošku hore. Ale najvýraznejším prvkom je tu aj tak Zimmerova hudba!

Láska nebeská (2003)

Krása ! Na poli romantických komédií u mňa absolútna špička. Môžem to pozerať každý mesiac! Inteligentný scenár a hviezdami nabitý casting. Veľa podôb lásky a každá z nich je iná, nápaditá, príťažlivá. P.S. A vôbec sa mi to nezdá presladené, pretože také romantické komédie bývajú a presne taká mala byť aj táto (i keď je anglická)...

Francouzský polibek (1995)

Meg Ryan, Kevin Kline, chémia medzi nimi a šteklivý scenár mi úplne stačia na to, aby tento film patril do prvej desiatky komédií - a prvej päťky romantických komédií.

Cesta do fantazie (2001)

Jeden z najkrajších a najhlbších rozprávkových príbehov, aký som videl...

Teče tudy řeka (1992)

Napriek dĺžke a pomalému spádu dávam 4 hviezdy. A to najmä vďaka Pittovi a nádhernej symbióze Príroda-Kamera-Hudba. Redford má jedinečný rukopis :o)

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Veľmi podarené dielko. Okrem toho, že je Norton jeden z najlepších hercov mladšej generácie, dokázal stvoriť pôvabnú ľahučkú komédiu s inteligentným scenárom. Všetci herci boli rozkošní a držal som im palce až do konca :o) P.S. Ani chvíľku som sa nenudil, ani raz sa mi nechcelo zvracať - to je v dnešnej dobe na poli komédií heroický výkon!