• Thriller

Zavěste, prosím (2000)

Mám slabosť na Meg Ryan a keby mi niekto niekedy povedal, že sa budem pri filme, v ktorom hrá jednu z hlavných úloh, neskonale nudiť, asi by som ho zožral...ale stalo sa, bohužiaľ

Saw: Hra o přežití (2004)

Krása! Neočakávané prevratné konce už dávno nebývajú prevratné a už vôbec nie neočakávané...a v skladačke, ktorú nám autori na konci väčšiny podobných filmov kážu spätne poskladať, často chýba niekoľko kúskov puzzle...Tak je to aj v tomto nízkorozpočtovom kúsku. Lenže...napriek tomu, že neobsahuje nič prevratne originálne, spracovaním a atmosférou mi navodil takú úzkosť, že keď prišiel spomínaný koniec, priklincoval ma o sedačku a emocionálne roztrhal!

Život Davida Galea (2003)

Väčšinou si filmy nevyberám len podľa hereckého obsadenia, ale ustredná dvojica na požičanie tohto filmu úplne stačí a vedel som, že nebudem sklamaný. Žánrová prepletenosť mi tu vôbec nevadí a výborne mi tu sadla dokonca aj Parkerova hudba. Nebyť tých rušivých "efektných" vsuviek-nápisov medzi jednotlivými rovinami, dal by som možno aj plné hodnotenie. Tie silné momenty ku koncu filmu by za to stáli!

Společnost mrtvých básníků (1989)

"Oh captain, my captain!" Toto je určite najlepší z naoko nenápadných filmov, disponujúcich krásnou atmosférou, príjemnou hudbou, výbornými hereckými výkonmi...atď. A scenár ma presvedčil aby som začal písať poéziu :o)

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Aaaaach! Tak toto je pekná zlátanina! Nebyť tajuplného charizmatického Dacascosa a vždykrásnej Monicy Belluci, bolo by to za dva. Začiatok bol pomerne slušný, až na to, že sa mi zdalo trochu divné vsadiť ázijské bojové scény v prevedení indiána do Francúzska spred 300 rokov!!! Ale dalo sa to pozerať až do okamihu, keď beštiu ukázali...odtiaľ sa im príbeh vymkol z rúk ako hadica pod tlakom a začal sa nekontrolovane metať . A zjavne hadicu nemohli dlho chytiť (tá premrštená dĺžka). Ešte že tu je pekná práca s kamerou!

Kurs sebeovládání (2003)

Celkom vtipné a milé. Veľa pekných cameo roličiek! Až na tu v zadku-štípajúcu scénu na štadióne. A keď Giulliani začal povzbudzovať, začal sa mi nožík vo vrecku otvárať :o)

Pretty Woman (1990)

Tažko o tomto filme povedať ešte niečo nové...Snáď už len to, že vyvoláva dosť rozporuplné hodnotenia :) Samozrejme, že to nie je kinematografický skvost, ale pobavil - prvé tri razy určite. Na hercov sa dá pozerať a páčila sa mi aj hudba...A niekedy si treba pozrieť aj gýč, nielen husté existenciálne drámy :o)

Na křídlech vážky (2002)

V podstate súhlasím s Tosimom a Radyom! Mňa osobne to zaujalo a Kostner naozaj nehrá tak zle!

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002) odpad!

To čo bolo? Vždy som si myslel, že komédia má pobaviť a nie napínať na zvracanie! A ešte k tomu nezaujímavé! To si vážne tvorcovia mysleli, že scénou s prepchávaním záchoda niekoho rozosmejú? Pohľadom zvrchu do záchodovej misy prekročili aj tú najvzdialenejšiu hranicu, za ktorou to už nie je film, ale úchylnosť. Zavesiť ich za to do prievanu! Vy viete za čo :o)